S čím kdo schází

S čím kdo schází

Další příběhy královského prokurátora Kloppa Yggredda, v nichž se mimo jiné setkáte s nejnebezpečnějším nekromantem, který touží ovládnout svět.
Královský prokurátor je opět postaven proti temným silám a musí vynaložit veškeré své schopnosti, aby obstál.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31339/s-cim-kdo-schazi-31339.jpg 4.521

Klopp Yggredd (2.)

Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

Bulba

Další pěkné příběhy královského prokurátora, jen všechny autorovy povídky mají podobná schemata, ale není to nic, co by vadilo, pokud jich nečtete deset za týden.

jennefer
10.09.2017

Pokračování běží pořád s vtipem a neotřelými hláškami, s Kloppem mě to opravdu baví - a tak si ráda přečtu "do třetice":-) Souhlasím, že román by mu také slušel.

rimar
20.05.2017

Od predchozi knihy jednoznacne posun. Pribehy jsou slozitejsi ctivejsi a je videt ze autor zraje. Rozhodne jde svou cestou a jde mu to.

trudoš
05.05.2017

Při srovnání s předchozí knihou vychází druhá povídková sbírka o chlup lépe. Zajímavější zápletky, vypsanější sloh, propracovanější postavy. Navíc oceňuji schopnost Alexe Dreschera pracovat s metaforami a vtipnými hláškami natolik obratně, že se vyhýbá opakování úspěšných frází a umí vždycky překvapit něčím novým. Jak však přibylo množství stran, tak i vyprávění nabylo na zbytečné košatosti, což by slušelo velkému románu a ne středostavovským novelám. A dost otravný je autorův syndrom řešit zapeklité situace stejným motivem, kdy hrdina sáhne po zakázaných schopnostech. Jako proč ne, ale ať přitom pořád netvrdí, po jak tenké hranici zákona se vlastně pohybuje. Vzhledem k tomu, že se mu dosud nic nestalo, působí tenhle bubák už vážně trapně. Zasazení současných trendů zločinu do kulis fantasy detektivky jinak stále funguje velmi slušně, a přestože mají jednotlivé příběhy pár drobných chyb v koncepci, musím přiznat, že mě svět královského prokurátora Kloppa Yggredda baví čím dál tím víc.

Lmslaver
26.05.2013

Skvěle jsem se bavil při čtení tohoto románu. který se skládá ze tří novel. Drescher dokáže mistrně převádět nejen současnou techniku do fantasy prostředí (PC a internet - kouzelná vlnová zrcadla, mobil - komunikační krystal), ale i chování postav, nebo samotné kriminální kauzy, které prokurátor řeší (tunelování, vydírání, padělání) a fantasy tak získává neotřelý, moderní kabátek.

bucklee
08.01.2013

Autorův břitký humor povyšuje Yggreddovy příběhy nad řady jiných fantasy detektivek.