S československou vlajkou na Kilimandžáro

S československou vlajkou na Kilimandžáro https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28564/bmid_s-ceskoslovenskou-vlajkou-na-kilima-hGW-28564.jpg 5 20 4

Reedice dvou vybraných kapitol z legendárního cestopisu Afrika snů a skutečnosti. První cestopisná reportáž líčí průjezd rezervací, která se táhne z pohraniční oblasti Tanganjiky (dnes Tanzanie) na úpatí Kilimandžára, k nejvyšší horské skupině na okraji východoafrického příkopu. Pokus o výstup na Kilimandžáro započal v Aruše (Arusha). Osmnáctičlenná karavana vyrazila z Maranga 25.ledna a 28. ledna 1948 zavlála nad Kibem československá vlajka. Druhá reportáž líčí čtrnáctidenní zastávku na březích klidného jezera Kivu začátkem března 1948. Během pobytu v sopečné oblasti na území mezi tehdy Belgickým Kongem a mandátním územím Ruanda Urundi(dnes Rwanda, Zair), zažili cestovatelé zrození nové sopky a nové africké hory. V reportáži zachytili a vyfotografovali zápas a střetnutí dvou živlů - žhavé lávy a vody jezera Kivu. Oba texty doplňují původní fotografie.... celý text

Páájinka
11.09.2021 5 z 5

Zajímavá knížečka. Škoda, že tam nebyly ty barevné fotky.

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Knihu som si kúpil samostatne, aj keď je uvedená ako v páre. Zo série bola moja tretia od týchto dvoch cestovateľov od vydavateľstva CARPE DIEM. Kniha štandardne naplnila moje očakávania dobrého cestopisu. Čitateľa zavedie do Afriky a dokonca aj k sopke, kde dvojica Z-H, urobila úžasné fotky a boli svedkami zrodenia sa sopky. Kto videl ešte aj čiernobiely dokument, tak ten vie o čom hovorím. Písané pútavo a s napätím. Pri čítaní máte naozaj pocit akoby ste tam naozaj boli a to dokonca priamo pri chrliacej sopke. Priaznivci Z-H nebudú sklamaní.

ladyka
06.05.2019 5 z 5

Čteno v rámci ČV - původně jsem si sice přečetla a do výzvy dala Ziburův cestopis, ale protože mě nenadchl, nahrazuji Hanzelkou a Zikmundem a jejich poctivým a nefalšovaným cestopisem.

HancaB82
26.06.2018 5 z 5

Velice zajímavý a poutavě napsaný cestopis!

Afrika Zikmund a Hanzelka, cestovatelé

Autoři knihy