Rytmus, já & Malychin

Rytmus, já & Malychin https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436341/bmid_rytmus-ja-a-malychin-0xu-436341.jpg 4 1075 267

Šestadvacetiletá Gaby Barreto má mnoho tváří. Je čestná, sarkastická, kamarádská i protivná – záleží na tom, koho se zeptáte. Rozhodně ale není hloupá. Když jí brácha nabídne, aby jela s jeho kapelou na turné a prodávala jim merch, moc dlouho se nerozhoduje. Je zrovna bez práce, má za sebou dost nechutný rozchod, takže by byla hloupá, kdyby tuhle šanci zazdila. A to ona přece není! Dvě kapely, tři kontinenty, jedna koncertní šňůra. Devadesát dní ve společnosti tří milovaných magorů a osmi úplně cizích lidí. To přece dá! Kdyby jen Saša Malychin, zpěvák z té druhé kapely, neměl tak skvělé tetování… výjimečnou osobnost… nádherné tělo… a nebyl tak neskutečně vtipný…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Rhythm, Chord & Malykhin , 2015

kikizubik
30.05.2020 4 z 5

Příběh byl super - rychle to plynulo, Gaby byla sympaťačka a Saša byl sexouš. Líbil se mi vztah mezi Gaby a jejím bratrem a dvěma kamarády...
Jediná výtka, kterou na knihu mám jsou vtipy o hovnech a sračkách - podle mého tam byli v mnoha případech zbytečné, ale co už.
Určitě si v budoucnu přečtu i další knihy od autorky.

wotana
30.05.2020 5 z 5

Stejně jako Kulti jedním slovem SUPER.

Maki09
29.05.2020 4 z 5

Od autorky jsem četla již její předchozí knihu Kulti. A musím říct, že tato kniha jej ještě lepší než ta předchozí. Knihu jsem přelouskala během jednoho dopoledne, děj, který lehce plynul mě pohltil a hlavní postavu jsem si zamilovala. Také jsem se během knihy dost nasmála. Takže určitě doporučuji! :D Co se týče konce, navážu na předchozí komentář, se kterým musím souhlasit. Chybí nějaké vyvrcholení. Připadá mi, že je příběh zbytečně rychle ukončený, což je škoda.

Anira
28.05.2020

Kniha od této autorky byla už mou druhou. První knihu, kterou jsem četla byla Kulti, která mě ze začátku moc nenadchla ale postupem jsem se začetla víc a víc, proto pro mě byla tato kniha velkým PŘEKVAPENÍM! Velmi příjemným překvapením. Kniha mě chytla už od samého začátku, byla vtipná a dobře napsaná, jediné co bych vytkla je to, že v knize nebylo žádné velké vyvrcholení nebo nějaký zvrat, i přesto musím však dát 5*, protože knihu jsem si zamilovala a věřím, že jsem ji nečetla naposledy.

Ta.Nejchytrejsi
27.05.2020

Tato knížka byla u mě první od Zapaty a musím říct, že bomba!! Nejsou tam žádné zbytečné komplikace a celou knížku jsem se řechtala jak prominutá. Líbí se mi, že se jejich vztah vyvíjel pomalu a reálně. Prostě bomba!!

Lucienna
24.05.2020 2 z 5

Pro me bohuzel veliky zklamani :-( misty jsem se smala , za to taky davam ty tri hvezdy .. ale celkove jsem se modlila aby uz byl konec :-( skoda, autorku mam moc rada, knizek prectenych nekolik a nekolikrat ale tuhle uz znova neotevru :-(

Prchalka
24.05.2020 5 z 5

Já ty její knížky prostě můžu :) bavil mě Kulti a moc mě bavila i tato knížka. Celé to tak nějak plynule běželo, postavy jak hlavní, tak vedlejší se mi moc líbily. Moc jsem se bavila na slovních přestřelkách. Bylo to celé takové milé a i když nenastal žádný velký zvrat, tak jsem se opravdu nenudila.

Nuttelka
24.05.2020 5 z 5

Sašenka sušenka ♥ to je miláček :-) A Gaby, to je číslo :-)
Nejdřív jsem si myslela, že "slow romance" nebude moc pro mě, ale nakonec jsem se zakousla a bavila jsem se. Neumím si tedy představit, jestli to takto vypadá, když se jezdí turné, ale myslela jsem, že s mladými kluky to bude více bouřlivější :-))) Moc mě bavily slovní přestřelky, sourozenecká láska a mít ještě takové nejlepší kamarády, šťastná to holka :-) Asi dám i toho Kultiho, kterého mám ve svém dlouhém seznamu k přečtení.
Romantické dušičky, doporučuji!

Zomy
23.05.2020 5 z 5

Já věděla předem (na základě stylu Kultiho), že se mi Rytmus bude líbit. Ale stejně mě překvapilo, jak moc.
Mariana Zapata je zkrátka skvělá. Její knihy jsou vtipné, trošku pohádka (povahy mužských hrdinů, jak jsou si jistí tou pravou a neváhají si na ni počkat).
Ale to, jak se pozvolna vytváří vztah mezi mužem a ženou, z kamarádů k milencům, jak se mezi sebou baví, jak do toho zapadají jejich ostatní rodinné vazby, to je vlastně neuvěřitelně reálné.

Celou knihu jsem se usmívala, až smála, a opravdu to na mě působilo jako hojivý balzám na duši.

happy19
22.05.2020 3 z 5

Cílová skupina rozhodně nejsem,ale autorky osobitý styl psaní rozhodně můžu,-)
Jj,hudebníci jsou ve všech směrech divá zvěř:-D...amen

LilyJane
22.05.2020 3 z 5

Musím říct, že oproti ostatním knížkám autorky, mi tato přišla drobet slabší. Ale docela to vynahrazoval humor. Zapata píše strašně čtivě a knížka doslova ubíhá pod očima.
Je to ale slow burn, takže zhruba od půlky knížky už člověk jenom čeká, kdy ty dva trotly konečně napadne něco udělat :)
Kolem a kolem je to příjemné oddechové čtení, u kterého se člověk zasměje. A to mám na tom nejradši.

Laféeverte
21.05.2020 3 z 5

Tenhle žánr běžně nečtu, takže to prosím berte jako názor někoho, kdo se orientuje na sci-fi, fantasy, postapo a tak...Takže...bavilo mě sledovat to seznamování, i ta atmoška mezi klukama z kapely, hlavní hrdinka byla dost v pohodě, její idol taktéž. Bylo to ale dost pomalé...každej už by tak v půlce knížky došel k závěru, že Saša asi nechce být jenom kámoš, takže namlouvat si ještě dalších sto stran, že jako nic...Saša se mi zdál až moc dokonalý, ale to asi hlavní hrdina v těchto knihách bývá. Občas mi příšlo, že hlavní hrdinka dělá z komára velblouda a řeší zbytečnosti, ale co už, nějaké překážky musí být překonány, aby to mohlo skončit šťastně...takže celkově to hodnotím jako příjemné čtení pro zpestření mého běžného knižního záběru.

Sabča92
21.05.2020 4 z 5

Rytmus, já a Malychin je romantická new adult kniha se skvělými hrdiny. Už od prvních stran jsem si oblíbila hlavní hrdinku Gaby, která je správně přidrzlá, takže vás její postřehy budou opravdu bavit. Umí mluvit jako dlaždič, nebo se stát dámou. Zkrátka skvěle reaguje na své okolí a je vtipná a sarkastická. Romantika, vtipné dialogy, skvělí hlavní hrdinové a to celé v hudebním kabátku. Když se vloni objevila Mariana Zapata u nás, čekala jsem od její knihy přesně to, co jsem dostala až od této. Neskutečně jsem si knihu zamilovala a popravdě jsem nechtěla, aby skončila. Vztah mezi Gabi a Sašou vzniká pomalu ale opravdově. Má to tu správnou atmosféru, chemii a průběh. Žádné nudné natahování o ničem. Tady se pořád něco dělo.

ciniminisek
21.05.2020 4 z 5

Nese v sobě legraci, drzost, motýlky v břiše, vztek, ale i spousty hudby a nevšedních událostí, které obyčejnému člověku jsou zapovězeny. Já osobně mohu knihu vřele doporučit a zařazuji ji do škatulky těch výtvorů, které si velmi ráda přečtu znovu.

Marta1996
19.05.2020 5 z 5

Líbí se mi styl psaní autorky, humorné, drzé, milé.
Jsem ráda že jsem knihu četla, ale i nadále bude u mě první v žebříčku kniha Kulti. Hlavně pro sportovní prostředí. Do budoucna doufám že se přeloží vícero knih od této autorky.

Monni
19.05.2020 5 z 5

Pání tak se nařehtat u knížky to už se mi hooooodně dlouho nestalo. Dostávala jsem přímo výbuchy smíchu, protože mi to připomínalo mě a mého bratra, který je sice skoro o rok a půl mladší (jsme skoro jako dvočata :D), ale o hlavu vyšší a i když je mi 27 let blbneme pořád stejně jako děcka a když se nevidíme posíláme si různé kraviny. S tímhle jsem se totálně ztotožnila a byla to pecka. Ty ,,anální" části....no bylo tam toho hodně, ale i tak jsem se smála. Věděla jsem, do čeho jdu, ale to již tolikrát zmiňované oslovení Sašenko mi vážně přišlo ujeté :D Pozvolné rozvíjení vztahu a vzájemné poznávání bylo super. Takže za mě určitě plný počet, směju se ještě teď když vzpomínám na ty hlášky a jelikož nepíšu do knih, tak si je musím zapatovat a použt na svého bratra.

Lenny.Wolf
18.05.2020 5 z 5

Tohle byla naprostá "feel good" knížka, u které jsem se usmívala od začátku až do konce. Hrozně jsem si čtení užila a musela jsem si ji dávkovat, protože jsem nechtěla aby byl konec. Jen jedna věc mě naprosto iritovala a to oslovení "Sašenka", ale jinak to bylo naprosto boží, takže se to dá prominout.

Iliss
18.05.2020 5 z 5

Nepamatuji si kdy jsem se naposledy tolik nasmála u knížky! Parádně mi ten humor sedl. Taky bych si přála mít takové dvojče! Rozhodně doporučuji :-D

Knihomolka97
16.05.2020 5 z 5

To je prostě naprostá dokonalost! :D Tenhle druh humoru mi přesně sedí, smála jsem se skoro po celou dobu čtení. ,,Kadící" části mě bavily. :D Milá pozvolná romantická linka, nejúžasnější postavy (až na jednoho blbce jsem si oblíbila úplně všechny!), vtipné situace a hlášky, super přezdívky. Doporučuju všemi deseti!!!

Kudík
16.05.2020 5 z 5

To byla jízda. :) Musím přiznat, že jsem se většinu titulu prosmála. Gaby/Flabby byla super, vtipná, sarkastická a prostě milující "sestra" pro celou kapelu Ghost Orchid, a to nejen pro svého bratra, starší dvojče, Eliho/Elizu, ale i pro ostatní "ďáblíky" Masona a Gorda. Jejich vzájemné špičkování s vtípky, to tedy bylo něco. Je vidět, už podle věnování v knize, odkud autorka čerpala. :) No, a druhá kapela Cloud Collision se Sašou a dalšími členy, a to Isaiahem, Julianem, Milesem, Mateem a i jejich prodavačem merche, Carterem, to taky stálo za to. Hrdince jsem chvíli její rodinu záviděla. :) A autorčin trošku "fekální" humor mi vůbec nevadil, protože to tak nějak k životu patří. Už teď, chvíli po dočtení vím, že si knihu ráda znovu přečtu.

humor hudba pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mariana Zapata
americká, 1986