Rytmus, já & Malychin

Rytmus, já & Malychin https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440973/bmid_rytmus-ja-a-malychin-Ok7-440973.jpeg 4 1076 267

Vyražte na rockovou jízdu! Od autorky romantického bestselleru Kulti. Šestadvacetiletá Gaby Barreto má mnoho tváří. Je čestná, sarkastická, kamarádská i protivná – záleží na tom, koho se zeptáte. Když jí brácha nabídne, aby s jeho kapelou jela na turné a prodávala merch, nerozhoduje se dlouho. Dvě kapely, tři kontinenty, devadesát dní. To bude brnkačka! Kdyby jen Saša Malychin, zpěvák té druhé kapely, neměl tak nádherné tělo… výjimečnou osobnost… a nebyl tak neskutečně vtipný… Nezamilovat se do něj je zkrátka fuška.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Rhythm, Chord & Malykhin , 2015

Lucijáš276
14.06.2021

Knihu jsem bohužel odložila a nedočetla. Ze začátku vypadala fakt slibně, ale nakonec jsem to vzdala, protože mě samotný děj opravdu nudil..

Luccinda
07.06.2021 3 z 5

Ano, bylo to mega čtivé. Ano, bavilo mě to. Stačilo si totiž uvědomit, že abyste si tuhle knihu užili, musíte vypnout všechny své mozkové buňky a jen hltat jednu stránku za druhou. Což mi zrovna v době před státnicemi velmi vyhovovalo, protože jsem měla mozek už tak zaneprázdněný učením, že mu chvilka volna přišla vhod.

I tak mi ale pár věcí v průběhu čtení hodně vadilo. Zaprvé, chování postav, hlavně bratra hlavní hrdinky Gaby. Protože smát se svojí sestře v momentě, kdy jí její crush kopne míč přímo do obličeje a ještě mu za to poděkovat a pozvat ho na drink fakt není oukej. Zadruhé, „záchodový humor“. Ten jsem fakt nepochopila. Tím u mě autorka klesla hodně hluboko a opravdu nemám valné mínění o její inteligenci. Ano, některé momenty vtipné byly, někdy jsem se při čtení i zasmála. Ale humor postavený na konverzaci o čůrání a kadění není úplně můj styl.

Aspoň romantická linka byla celkem fajn. Dokážu si teda představit, že by Gaby se Sašou měli trošku více společných scén, pak by to mezi nimi třeba více jiskřilo, ale ve výsledku jsem spokojená. I sexuální scény (ano, jsou tam) byly podle mě napsané dobře, takže v tomhle ohledu nemám moc co vytknout.

veverrka11
26.05.2021 5 z 5

Moje první Zapata. Půjčená z knihovny jako odměna za složenou zkoušku. Moc krásný příběh, dobře popsané prostředí a postavy? Ono jde Gaby a Sašu nemilovat? Nacházím jediné "negativum": nejde se od ní otrhnout!

loty13
25.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Přečteno za dva dny. Nechtěla jsem se od ní odtrhnout.

aniger
17.05.2021 5 z 5

Tohle byla naprosto dokonalá kniha, do které jsem se zamilovala. Spisovatelka perfektně popsala hudební prostředí, úplně mě to vtáhlo do děje, a postavy už vůbec neměly chybu. Rozhodně doporučuji, stejně jako Kulti nebo S láskou, Lukov.

Ennie
09.05.2021 3 z 5

(Čteno v AJ.) Musím říct, že jsem byla hodně zklamaná. Je to slabý průměr. Nalákalo mě prostředí, v kterém se příběh odehrával. Postavy jsem si oblíbila (především Gaby, Masona, Eliho), ale krom Gaby tam žádná z postav ani Saša neměly moc prostoru. Na to, že to byla kniha zaměřena hlavně na romantickou linku, tak tam nějak chybělo i to jiskření. Ubrat část turné a víc rozepsat do hloubky určité části by prospělo. Potenciál by to mělo. Upřímně bych byla radši, kdyby Gaby skončila s někým jiným - tam náznak chemie byl .

tatafa
07.05.2021 3 z 5

Knížka je napsána velice čtivým způsobem, který čtenáře snadno vtáhne do děje. Autorka používá poměrně jednoduchý jazyk bez výraznějších popisů okolí a v dialozích často pracuje s vulgaritami.

Za pozitiva lze u této knížky jednoznačně označit originální prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Málokomu se podaří nahlédnout do zákulisí mezinárodního turné (nejen) chlapecké rockové skupiny a nasát tento velice specifický životní styl.

Osobně bohužel musím říci, že mne tato knížka poměrně zklamala a negativ na ní dokážu najít podstatně více.

Vzhledem k tomu, že se jedná o romantický příběh, tak jsem zde naprosto postrádala jakékoliv výraznější jiskření, projevení citů nebo chemii mezi hlavními postavami. Autorka v ději plynule přeskakovala mezi všemi postavami a řešila i poměrně detailní situace, ale přesto jsem měla často pocit, že postava Saši zde má pouze okrajovou roli a nikoliv úlohu jedné z hlavních postav, jak by si zasloužil.

Zároveň mi na románu dost vadilo množství vulgarit a "fekálního" humoru se kterým autorka v knize pracuje. Je sice pravda, že v pánském kolektivu, zvláště u mladých lidí, je tento styl komunikace a humoru poměrně běžný, ale myslím si, že v tomhle příběhu autorka trochu přestřelila únosnou hranici.

Při čtení příběhu jsem často měla pocit, že se jedná o partičku sotva osmnáctiletých dospívající, ale rozhodně by mne na základě chování i jazyka nenapadlo, že všem postavám je zhruba okolo pětadvaceti let.

Shrnuto podtrženo, Rytmus, já & Malychin je poměrně průměrný romantický příběh, který lze doporučit k přečtení o lenivém víkendu, ale rozhodně to není knížka, ze které budete nějak výrazněji nadšeni nebo o ní budete v superlativech mluvit ještě několik týdnů. Spíše si myslím, že za pár dní ani nebudete vědět, o čem tato knížka vlastně byla...

lokonla
05.05.2021 3 z 5

Kniha je klasická oddechovka, kterou přečtete za dva dny. Vím, že znovu si ji nepřečtu, ale byly zde momenty, kde jsem se opravdu nahlas smála. Na druhou stranu na mě tam bylo až moc nadávek a situací řešených násilím. Epilog mě ale zahřál u srdce, ten byl opravdu vydařený.
Dávám 3 hvězdy, protože ač je to klasická klišé romanťárna, je napsaná dobře :)

(SPOILER) jsem sama, komu přišlo úchylné, jak ji Malychin ošmatával a 'olizoval' v tom karaoke baru? XD

JitulHa
02.05.2021 3 z 5

Ani nevím, jak začít. Jsem z toho příběhu vážně na rozpacích... Na jednu stranu se mi líbilo, že autorka tady ukázala takovou tu odvrácenou stranu putování s muzikanty, jako sprchování na benzínkach, cpaní se nezdravým jídlem, s gustem popisovala rovněž krkání či různé další tělesné projevy, co tucet takových nezřízených chlapů dokáže. Takže, ano koncertní turné nejsou jen nablýskané sály a sexy navonění interpreti. Na druhou stranu, číst jenom a pouze o tom bylo dost... jak to říct těžké? Asi stejně těžké jako v tomhle prostředí, kde máte pocit, že všichni dotyční jsou jenom banda primátů sledujících ty nejzákladnější potřeby a slovníkem sestávajícím čistě z vulgarit nechutného kalibru, rozvíjet jakoukoliv romantickou linku. A tím se dostávám k samotnému Malychinovi, jeho jméno sice najdeme i v názvu titulu, nicméně, pro mě byl tenhle ústřední zpěvák naprostou většinu knížky nevýraznou a vlastně dosti okrajovou postavou, tudíž nechápu, proč on. Mnohem více mě zaujali Eli a spol aneb Gabyny oblíbení "grázlíci," se kterými měla opravdu báječný vztah. Dle mého názoru Gaby sdílela mnohem lepší chemii právě s Masonem, kdepak nějaký Malychin! Uff! No, po Kultim, ze kterého jsem byla skutečně nadšená, docela změna. Co dodat? Autorka se tohohle příběhu zkrátka nebála a popustila v něm uzdu svého nevybíravého humoru naplno, což oceňuji, ale čeho je moc, toho je příliš.

kvetinkovedny
27.04.2021 1 z 5

Mám pocit, že jsem četla jinou knihu než ostatní…

Na tuhle knihu jsem se docela těšila. Od autorky jsem četla Kultiho, který mě nijak extra nenadchnul, ale mám ve zvyku dávat autorům druhou šanci, aby si mě získali. A tak jsem se pustila do Malychina, u kterého recenze slibovaly romantiku, vtip a obecně ještě lepší čtenářský zážitek než u Kultiho. Jenže… to byly asi recenze na jinou knihu, nebo fakt nevím. :D Protože tohle bylo o tolik horší než Kulti…

V příběhu sledujeme 26letou Gabby, která poté, co se rozejde se svým přítelem, se vydává na koncertní turné s kapelou svého bratra. A na něm potkává Sašu Malychina… „do kterého je těžké se nezamilovat“.

Zní to docela dobře, co? Ale bohužel nebylo. Proberme si to postupně.

HUMOR – Už od prvních stránek jsem měla problém s humorem, o který se tady autorka pokouší. Jednoduše mi… nepřišel vtipný. Vím, že to je věc osobního vkusu, ale kadění, pohlavní nemoci, vzájemný urážení, tělesná zranění, holení na intimních místech a krvácení ze zadku… mi nepřijdou k popukání. Rozhodně ne tolik, aby se o tom muselo mluvit NEUSTÁLE.

„Jo. Jezdíme takhle společně od doby, kdy jsem kvůli cenám benzinu začal skoro krvácet z prdele,“ vysvětloval Eli.
„A jsi si jistej, že to krvácení nebylo jen z přemíry análu, co si dopřáváš s Masonem?“ vyprskla jsem smíchy a dloubla ho prstem do zad.

„To se stane každýmu,“ dodal Saša, když jsem neodpověděla.
Uchechtla jsem se při vzpomínce na to, kdy jsem tahle slova slyšela naposledy. „Jsem si jistá, že Mason přesně tohle prohlašuje o kapavce.“

Čím dál víc jsem si ale přála, aby se Brandon potkal s pár pořádně obdařenými pornoherci, kteří by mu pěkně natrhli řitní otvor.

Mason dál vykládal, co hnusného o mně která jeho holka řekla, jako bych to snad chtěla slyšet. „Pamatuješ si Crystal Hernandezovou? Ve čtvrťáku? Ta o tobě řekla, že jsi kráva. Nechal jsem ji, aby mi ho vykouřila, a už jsem jí nikdy nezavolal.“

NEW ADULT – Tahle kniha má být údajně new adult, tedy určena pro čtenáře primárně po dvacítce. Tomu by i odpovídal věk hlavních hrdinů, kterým je kolem 25 let. Jenže oni se bohužel chovají jako hloupí puberťáci (když to řeknu diplomaticky). Jako nevím, ale že by po dvacítce někomu přišlo vtipný vysmívat se holce kvůli menstruaci nebo dělat si srandu, že její nejoblíbenější písničky jsou soundtracky z Disneyovek? #faktdospělý

Ze všech lidí na světě musel zrovna v tu samou chvíli vstávat i můj bratr a samozřejmě si všiml toho rudého fleku mezi mýma nohama.
„Krucinál, Flabby, co to sakra je?“ vyštěkl, ukázal na mě a rozesmál se. Jako opravdu na mě namířil prst a nahlas se rozchechtal.

POSTAVY – Hlavní hrdinka Gabby má nevymáchanou hubu a takové hrdinky mám většinou v oblibě. Ale Gabby ze sebe chrlila jednu blbost za druhou. Od „to víš, já jsem lehká holka“ po „já mám neviditelný koule“, nad čímž jsem teda obracela oči v sloup, ale budiž.

Kdo mě ale iritoval mnohem více než Gabby, byl Saša Malychin. Krásný, božský, přitažlivý… a taky naprostý dement. Jako promiňte, to fakt nejde říct jinak. Od prvního okamžiku se k hlavní hrdince chová jako buran (jako já vím, že ona s ním nezačala nejlíp, ale i tak). Dělá si z ní srandu, že je šlapka (haha?), směje se, když jí tělesně ublíží (ach), vykládá jí o tom, jak sral během bouřky do igeliťáku (dvojité ach) a během romantických okamžiků jí dýchá smradlavým dechem do ksichtu a při sexu ji mlátí tak, že má modřiny a kvílí bolestí. Prototyp chlapa, kterýho prostě chcete! Ani za nic jsem nevěřila, že by tahle „láska“ mezi Sašenkou sušenkou a Flabby vydržela, epilog byl za mě naprostý výsměch jakékoliv uvěřitelnosti.

Skopla jsem ze sebe peřinu a zaúpěla. „Válím se jako lemra. Co ty?“
„Právě jsem se vykadil a teď se strašně nudím. Nechceš si jet zahrát fotbal?“ vychrlil na jedno nadechnutí, jako by vykonávat velkou potřebu bylo zhruba na stejné úrovni jako sledovat televizi.

„Jak velká je pravděpodobnost, že tu chcípnu na úpal?“ (ptá se Gaby.)
„Spíš je pravděpodobnější, že se zabiješ, až ti cestou dolů podrazím nohy.“ (odpoví Saša.)

Probudilo mě, když se pode mnou Saša zlehka zavrtěl, aby mě co nejohleduplněji položil na postel. Lípl mi pusu na tvář se slovy, že má interview a že se uvidíme později, foukl mi do tváře páchnoucí ranní dech a odešel. Jedině někomu jako já by to připadalo roztomilé.

Saša se zahihňal. „Kdybys byla fakt doktorka a já na netu našel tvoji fotku, nejspíš by se ze mě stal hypochondr.“ Ustoupil o krok dozadu.
Zvedla jsem se a vzala notebook do podpaží. Usmála jsem se na muže před sebou. Byl až příliš pohledný. „Tak asi… děkuju?“ zamrkala jsem.
Objal mě paží kolem ramen a trochu hrubě si mě k sobě přitáhl. „Klidně bych ti i dovolil udělat mi rektální vyšetření.“

O mnoho lepší vztah nemá hlavní hrdinka ani se svým bratrem. Sice Gabby pořád opakuje, jak se „milují a zbožňují“, ale vážně… Saša Gabby zraní čelist a její bratr MU PODĚKUJE A POZVE HO NA DRINK? Nemluvě o milionu rádoby vtipných urážek, co ze sebe sypou celou knihu.

Rozesmála jsem se. „Spíš bych si tipla, že si s tebou přišel plácnout, nebo tě dokonce rovnou objal.“
Saša se odmlčel. A v tom mlčení bylo řečeno vše.
Klesla mi čelist. „On to fakt udělal?“
Musela jsem Sašovi nechat, že se nesnažil vykrucovat. S rozpačitým výrazem přikývl. „Jo. Objal mě a řekl, že mi koupí drink.“

PROSTŘEDÍ – Anotace slibuje rockovou jízdu. Bohužel, čtenář dostane jen smradlavý autobus a zatuchlé hotelové pokoje. A vtipy o bobcích, klobásách a okurkách.

DĚJ – Žádný. V podstatě by se dal shrnout do jedné věty: Gabby se dává dohromady se Sašou. Můžete na to odpovědět: no to je přece slow-burn romantika! Jenže… není. Zaprvé jsem nenašla žádnou romantiku (a já se fakt snažila, ale povídat si o kadění prostě není dobrý základ vztahu nebo lásky, je mi líto), ale hlavně… proč se nedali dohromady hned? Tady nebyli doslova ŽÁDNÉ překážky.

Pokračování recenze najdete na mém blogu (link najdete na profilu), sem se kvůli omezenému rozsahu textu recenze nevešla celá.

Anna195
26.04.2021 5 z 5

Ďalšia skvelá slow-burn romantika od autorky, ktorá si ma získala. Jej skvelý humor cítiť aj v tomto príbehu a mňa to stále baví.

Autorka nás v tomto príbehu vtiahla do hudobného prostredia, ktoré som si úplne zamilovala. Keď som zistila, že hlavná hrdinka strávi tri mesiace v karavane s toľkými hudobníkmi a podotýkam s mužmi, tak už vtedy som vedela, že toto bude zaujímavé čítanie. Celý príbeh som si doslova užila.

Obe hlavné postavy Gaby aj Saša mi sadli. Gaby bola skvelá ženská postava: svojská, vtipná a veľmi sa mi páčil jej vzťah s dvojčaťom bratom Elim a ich doberanie bolo skvelé, no zároveň bolo cítiť medzi nimi to správne súrodenecké puto. Samozrejme som si obľúbila aj jej "nevlastných bráškov". Autorka vytvorila postavy, ktoré budete milovať a zbožňovala som Masonov humor. Hlavný hrdina Saša mi úplne sadol, jednoducho hrdina, ktorého si hneď zamilujete: vtipný, milý, pozorný, priateľský. Keď sa Saša a Gaby zoznámili, tak som sa fakt skvelo pobavila, takéto zoznámenie som teda nečakala.

Keďže sa jedná opäť o slow-burn romantiku, tak aj v tomto príbehu rovnako ako v príbehu Kulti sa idem na romantiku pomaly. Ale vôbec mi to nevadilo, pretože autorka vie slow-burn romantiku poňať tak, že vás príbeh úplne uchváti. No musím povedať, že tu sa mi romantická linka o čosi viac páčila ako v príbehu Kulti. Saša a Gaby sú postavy, ktoré si tiež zaslúžia svoj šťastný koniec a znovu musím pochváliť epilóg.

Opäť mi autorka potvrdila, že jej slow-burn romány žeriem a nezostáva mi nič iné, než dať plný počet hviezdičiek.

oresvo
24.04.2021 4 z 5

První knížka od této autorky . Jako jo líbila se mi , ale na plný počet to nebylo. Bylo tam spousta vtipných hlášek, ale spíš mi to přišlo jak pro nactileté a to já už bohužel nejsem .
Na to kolik aktérům bylo let mi to úplně nesedelo. Takové chování si dovedu predstavit u lidi okolo 20 let a né skoro u třicátníků.

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

Další dokonalá knížka Mariany Zapaty. Kdo nečetl, musí si přečíst. Podle mého názoru, tahle knížka je lepší než KULTI. U někoho jiného to může být naopak, ale u mě je Rytmus, já & Malychin na prvním místě. Jelikož hraju na kytaru a miluju hudbu, tato knížka mě víc bavila než předešlá z fotbalového prostředí. Od prvního momentu jsem se zamilovala do Saši, později i do hlavní postavy Gaby. Příběh byl originální a zamilovaný. Ale jak už známe knížky od zmiňované autorky, milostné scény jsou až na posledních stránkách, proto musíte být trpělivý a počkat si na konec Stojí to za to! Doporučuju a dávám plný počet hvězd.⭐️

Amy05
15.04.2021 4 z 5

4⭐️/5⭐️
Takže, začala bych s tím, jak jsem se ke knížce dostala. Psal se květen 2020, byla karanténa a já si řekla, že si udělám radost. Jela jsem do nejbližšího knihkupectví, které je dost malé a výběr taky nic moc, a uviděla jsem tam, v té době čerstvou novinku, knížku od autorky Kultiho, v té době byl Rytmus, já & Malychin snad úplně všude na bookstagramu, a tak jsem si řekla, že to zkusím a teď už teda k recenzi. Pro hodně lidí je Mariana Zapata královna slow - born romantiky, pro mě teda není, protože mi u ní vadí jedna věc, kterou dává na konci svých knížek nebo alespoň u těch co vyšly v Česku to tak bylo. Postavy v této knížce.... nemůžu říct, že bych si tady někoho zamilovala, ale co se jim nemůže ubrat je jejich vtipnost, protože tyhle postavy mají FAKT smysl pro humor. Hlavní hrdinka Gaby mi jako byla sympatická, ale vadilo mi, jak se v některých situacích zachovala, například když si nechala oholit část vlasů kvůli jedné sázce, nevím no... já tohle prostě nepochopím. Saša.... vtipný, hezký, milý, pozorný a navíc zpěvák.... prostě pro hodně holek dream boy. Ostatní členové kapel byli taky super, nejvíc jsem si oblíbila Masona, Eliho a Sašu. Děj knížky se odehrává v průběhu hudebního turné, takže pro lidi co toto prostředí nemají rádi tahle knížka není... logicky. Knížka má svižný děj a čte se rychle, takže tím jsme zabili 2 mouchy jednou ranou. Jsou tady ale 2 věci, které mi na knížce vadily: 1) tohle je slow - born romantika, ale potom co se spolu dají hl. hrdinové dohromady, tak už to tak slow - born není, chápu, že jsou už starší, ale to si autorka mohla odpustit... 2) epilog... podle mě byl v této knížce naprosto zbytečný a autorka si ho také mohla odpustit. Tahle knížka je pro všechny milovníky romantiky a pro ty, kteří se u knížky rádi zasmějí, knížku vám mužů doporučit.

VéjaTarabová
10.04.2021 4 z 5

Musím říci, že můj názor na tuto knihu se po celou dobu čtení neustále měnil. Zpočátku mi příběh připadal jako jedno velké klišé z Wattpadu. Také jsem se těšila více na atmosféru samotných koncertů, bohužel ta tady trochu schází. Hlavní hrdinka má svůj určitý smysl pro humor, který jsem pochytila až později. Úplně se mi totiž nelíbilo, že byla například sprostá vůči opačnému pohlaví. Ovšem jak jsem četla dál, postupně jsem začala jednotlivé postavy poznávat blíže, až jsem si je a jejich vztahy mezi sebou naprosto zamilovala. Častokrát mě přepadl upřímný smích od srdce, jelikož autorka dokáže vymyslet opravdu komické situace či především různé sarkastické komentáře a neobvyklá přirovnání. Přišlo mi, jako by se její styl psaní po celou dobu zlepšoval. Dále velmi oceňuji zmínku o One Direction. Pomalá romantika mi překvapivě vůbec nevadila. Z hlavní hrdinky se nakonec vyklubala sympatická holka s výraznou osobností a báječným smyslem pro humor, jenž se mi bude nyní těžko opouštět.

„Pro mě bude navždy existovat jenom on. Byl koncem mého začátku.“

zaandulee
30.03.2021 4 z 5

Tato kniha je moje první od Mariany Zapaty, takže jsem nevěděla co moc čekat. Byla jsem však příjemně překvapená. Jedná se o jednoduchou romantiku, děj je vtipný, pohodový, oddychové čtení. S postavami jsem byla spokojena, s romantickou linkou také. Autorce v ČJ vyjde v květnu další kniha - S láskou Lukov, kterou si určitě plánuji přečíst.

Knihu doporučuji, příjemně se četla. :)

Ewik
28.03.2021 2 z 5

Moje první setkání s autorkou mi moc nesedlo. Ze začátku mě oslovil svižný, čtivý a humorný styl v jakém kniha ubíhá, také pevné vazby mezi přáteli mi byly blízké, ale po nějaké době příběh začíná lehce zadrhávat, je dost naivní a děj o ničem až do samého konce. Vtipy, které mi nejdříve přišly docela legrační se po nějakém čase stávají trapnější a trapnější, zvlášť když mě fekální humor provází celou knihou, to je moc i na můj vkus. Celkově to na mě působí prázdně a nevyzrále, konkrétně hlavní ženská postava. Za mě bohužel nic moc.

Magdyla.8
25.03.2021 3 z 5

Malychin se mi líbil více než Kulti. Příběh nebyl zdlouhavý, rychle odsypával, ale jak už tady bylo zmíněno na konci vám dojde, že se vlastně nic moc v knize neudálo. Saša je dokonalý úplně bez chybičky, hlavní hrdinka také nemá nijak víc problémy (jen ex) a cestují si po celém světě bezstarostně. Čekala jsem nějakou překážku, který by hlavní hrdinové museli řešit, ale nic nepřišlo. Humor mi v knize sedl, ale některé ty "pošťuchovačky" mezi Gaby a tlupou kluků byl přespříliš.

Ewwe
18.03.2021 5 z 5

Krásná kniha plná humoru, fajn postav a hudebního prostředí. Bavilo mne to sourozenecké pošťuchování a to, jak pomalu Gaby a Saša navazovali vztah. Velmi čtivě napsáno a těším se na další knihy od autorky. Jen mi občas trochu vadila ta častá vulgarita. Každopádně i tak dávám plný počet, protože jsem se u knihy vážně bavila.

anelise
16.03.2021 5 z 5

Tak tahle knížka mě pobavila, jako už dlouho žádná. Strašně jsem si zamilovala vztah Saši a Gabby i vztah Gabby a jejích dalších kamarádů. Byly tam fajn postavy, dobrý děj, prostě bomba knížka, která si zaslouží 5/5.