Rytmus, já & Malychin

Rytmus, já & Malychin https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440973/bmid_rytmus-ja-a-malychin-Ok7-440973.jpeg 4 1076 267

Vyražte na rockovou jízdu! Od autorky romantického bestselleru Kulti. Šestadvacetiletá Gaby Barreto má mnoho tváří. Je čestná, sarkastická, kamarádská i protivná – záleží na tom, koho se zeptáte. Když jí brácha nabídne, aby s jeho kapelou jela na turné a prodávala merch, nerozhoduje se dlouho. Dvě kapely, tři kontinenty, devadesát dní. To bude brnkačka! Kdyby jen Saša Malychin, zpěvák té druhé kapely, neměl tak nádherné tělo… výjimečnou osobnost… a nebyl tak neskutečně vtipný… Nezamilovat se do něj je zkrátka fuška.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Rhythm, Chord & Malykhin , 2015

Lacie
15.06.2022 2 z 5

Přečetla jsem si celkem bez jakéhokoliv očekávání Kultiho a fakt mě to pobavilo, takže jsem si sehnala i další knihy autorky a pustila se do nich podle pořadí, jak je napsala. Druhý je tedy Rytmus – pro mě zklamání. Nemohla jsem se začíst, hrdinka mi neseděla, je náladová, žárlivá, navíc neustálé zdůrazňování, jak někdo smrdí, prdí, chlastá, hulí, nemyje se, páchne mu z pusy... Všichni jsou na sebe hnusní, dělají si naschvály a ubližují si – jakože velká legrace a důkaz nehynoucí lásky. Po ponožkách velké holky přišly neviditelné koule... hm... Naštěstí po půlce knihy se to trochu zlepší a dočíst se to dá, ale kdybych už neměla ty další dvě knížky sehnané, tak bych dál nečetla – takhle dám šanci i zbývajícím.

Julia284
12.04.2022 5 z 5

První kniha od autorky, kterou jsem zatím přečetla. Musím říct, že to bylo velmi čtivě napsané a nechyběly tam ani komické situace.

Slunečnice322
21.03.2022 5 z 5

Ze začátku jsem si musela zvyknout na jejich styl humoru a stejně jako ostatní píšící jsem nevěřila uvedenému věku postav. Ale.....pak si to vše sedlo a já si to moc užila! Opět oceňuji pozvolný vývoj vztahu Saši a Gaby (jako v předešlých dílech M. Zapaty), bylo to tak pěkné. Mám ráda příběhy,kdy se z dobrých kamarádů stanou zamilovaní šílenci. Bylo to vtipné, sladké a sexy. Doporučuji!

Tracyenka
14.03.2022 3 z 5

Jak už tu bylo zmíněno několikrát, postavy v této knize byly vykreslené tak, že bych jim tipovala -náct, kdyby nebyl zmiňován jejich věk, navíc mi přijde, že jsem se ani neměla šanci dostat nějak hlouběji do nitra jejich duší, postavy tedy působí jaksi ploše.. Celkově byl příběh docela fajn, možná hlavně kvůli prostředí, ve kterém se odehrával. Je to zkrátka romantická oddechovka, u které není potřeba nijak zvlášť přemýšlet a ve které se objevují "dospělí lidé" s většinou těžko uvěřitelným chováním..

naty_z_knihy
11.03.2022 3 z 5

Marianu Zapatu jsem si zamilovala, její knížky s pomalou romantikou chytnou a nepustí. Ale musím říct, že tahle byla oproti Kultimu a S láskou, Lukov slabší. Hlavně začátek mi trvalo celou věčnost, než jsem se dokázala začíst. Vlastně se mi to podařilo až na potřetí. Dvakrát jsem knihu odložila. Gaby, které sice podle Mariany bylo 26 let, se chovala, jednak jako by jí bylo o deset míň, ale taky spíš jako kluk. Její „neviditelný koule“ mě doslova vytáčely. Někdo namítne, že vyrostla se třemi kluky, ale to já vyrostla s mnohem větší bandou kluků a nikdy jsem v jedné větě nepoužila sebe a koule. A čekání na první pusu taky trvalo věčnost. Ale líbila se mi postava Saši, bráchy i Masona a taky prostředí koncertů a vůbec turné. Navíc je to prostě čtivé. A za mě má Mariana body navíc i za epilogy. Mám ráda, když je knížka uzavřená, žádné otevřené konce.

94_Anet
08.03.2022 4 z 5

Hrdinové moc neodpovídali svému věku bych řekla. Jinak kniha se četla úplně sama. Bylo to přesně takové jaké jsem čekala. Přečteno za jeden večer :)

Lutzinka
05.03.2022 3 z 5

No, přečteno téměř hned, ale nějak nevím.
Četlo se to samo, ale prostě jsem těm postavám nevěřila jejich věk. Občas mi přišly ty jejich reakce úplně mimo moje rozumové chápání. Za mě nejslabší Zapata.

Edice
23.02.2022 1 z 5

Strana 69. Končím. Tuhle pitomost prostě a jednoduše odkládám. Díky bohu jsem si ji koupila v akci jako e-knihu za pár kaček. Kdybych za tohle měla vysolit plnou částku, asi by mi praskla cévka. Není to úplná hrůza, ale je to na můj vkus až příliš často trapné.

lenka7679
10.02.2022 2 z 5

Námět vypadal dobře chtěla jsem něco oddechového. Jenže Gaby a ostatním není 26, ale 16, to je první chyba. Kdybych četla kniho o puberťácích, tak to vezmu, ale tady by to měli být dospělí, nejsou. Nápady, mluva, styl, vše je o deset let mimo.
Další věc je ,že mě postavy vůbec nezaujaly, jsou špatně vykreslené a ani styl psaní mi není sympatický. Za mě slabší kniha spíše pro mladičké dívky.

Ady_leni
10.02.2022 5 z 5

Super kniha! Prostředí koncertů moc příjemné, Saša i hlavní hrdinka sympatičtí, brácha mě moc nenadchl, nějak jsem ho chvílemi nemohla vystát, ale ostatní postavy byly fajn. Zapatin humor mi nepřišel přehnaný, naopak akorát. Co k tomu dodat, prostě doporučuju.

Ivana09
10.02.2022 2 z 5

Od půlky jsem se musela nutit,abych knihu dočetla.
Kniha je hlavně o vztazích, jinak se tam nic moc neděje.
Za mě nejslabší od této autorky.

PerfectionistKa
30.01.2022 4 z 5

| Gaby má dostudovanou historii, je po ošklivém rozchodu a jediné, co s jistotou ví, je to, co v životě dělat nechce. Ha, to poslední znám až moc dobře. Její brácha-dvojče Eli ji pozve na tour, kde s jeho kapelou dělají předskokany, aby prodávala merch. Jelikož Gaby nemá do čeho píchnout, kývne na to a vydává se na několikaměsíční tour plnou chlapů, potu, nechutného humoru, minima hudby (fakt) a Saši Malychina, se kterým to bude hodně slow-burn láska na první kopanec do zadku skrze přátelství.

| Dle mých průzkumů na Instagramu je spousta lidí, co humor této autorky nemají rádi a přijde jim nevhodný. Za mě jak kdy. Někdy jsem se fakt upřímně smála, někdy jsem spíš protočila oči, protože to bylo až moc. Jako celek se na to ale dívám pozitivně, kluci bývají hovada a nepřijde mi to, o čem se tady baví, nereálné. To, že je na tom postavená celá kniha, je věc druhá. Je tam bohužel málo hudební složky, kterou jsem očekávala, na úkor všech možných zážitků mimo koncerty.

Už u Kultiho jsem začala zjišťovat, že slow-burn nebude nic pro mě, a tady se mi to potvrdilo. Naštěstí Malychin nebyl ještě takový extrém, protože na rozdíl od ostatních knih Zapaty je délkou poloviční. Přesto mi tenhle typ romantiky jednoduše nesedí a její páry pro mě úplně ztrácí kouzlo. Mě prostě nebaví čekat na to, než se někdo dá dohromady až na úplně poslední kapitolu, chybí mi tam jakákoliv akce v průběhu.

Na rozdíl od Sal v Kultim, se kterou jsem se za celou knihu nesešla, mě Gaby bavila, což je velké plus. Chová-li se na svůj věk, totiž 26, je diskutabilní. Já se taky většinou nechovám na svůj věk, takže do tohohle kecat nebudu. Co mě ale vytáčelo, to byla její fascinovanost Sašou. Přece nikdo nemůže být tak komplexně perfektní, od vzhledu přes chování až po nejdokonalejší hlas, ne?

Co Zapatě jde, to jsou sourozenecké a rodinné vztahy. Ve finále jsem si čtení užila a pobavila se, přestože mě tam tolik věcí rozčilovalo, hlavně to slow-burn, a i když vím, že mě to bude rozčilovat vždycky, stejně si od ní něco ráda přečtu i příště. Takové slabší 4/5*

Laf
23.01.2022 5 z 5

Super kniha, která mne hned vtáhla a přečetla jsem ji bezmála jedním dechem. Skvěle a poutavě napsané. Navíc nechybí i humor. Toto je další kniha od autorky, která nezklamala. Vřele všem doporučuji :)

lenule136
14.01.2022 5 z 5

Miluju. Ostatně asi jako všechny knihy od Zapaty. Tahle je zaručeně nejvíc vtipná! Lukov byl možná pořád o malinko lepší, ale tahle je v těsném závěsu! Postavy skvělé, romantická linka ú.ž.a.s.n.á

tabaluga
10.01.2022 3 z 5

Hledala jsem knihu u které nebudu muset přemýšlet, a tato kniha podmínku splnila více než dostatečně. Párkrát jsem se i zasmála:-) ale myslím si, že mne tato kniha asi vekově už minula, kdybych ji četla drive, byla bych určitě nadšená, takto mi některé vtipy přišly nemístné. Ale dokážu si představit, že hudebníci jsou takoví zastydlí puberťáci:-)

lenkaabooks
08.01.2022 3 z 5

Tak jsem si řekla že je čas na něco něžně nenáročného. No, na to že Gaby bylo 26, se chovala jako dost potrhlá . Humor byl jaksi občas na hraně. Chápu - strávit tři měsíce na turné s partou mladých mužů, ti se nežinýrují ani se slovníkem ani s projevy svých těl :-) Měla jsem pocit že čtu knihu spíše určenou starším puberťákům. Přesto, účel splněn - zasmála jsem se a rozněžnila občas taky.

Petronella.k
06.01.2022 5 z 5

Jestli jsem někdy četla nějakou vtipnou knihu, tak tahle byla naprostý TOP! Gaby s Elim byli nejlíp popsaní sourozenci v knižním podání, Mason by byl jistě nejlepší manžel, Gordo nejlepší gay kamarád. Seznámení Gaby se Sašou bylo dokonalý, čekala jsem za začátku nějakou zášť a ono prd... Těch vtipných hlášek je tam napsáno tolik, že jsem ráda, že jsem knihu dočetla bez udušení. Dost často jsem knihu zaklapla, abych se nejdřív přestala smát a pak teprve mohla pokračovat. Knihy Mariany jsou všechny skvělé a vtipné, ale tahle je za mě nejlepší a moc ráda se k ní kdykoliv vrátím. Nebyla stránka, kterou bych si neužila a i když jsem schopná příčíst knihu, cca o 300 stránek za den, tuhle jsem si užívala celé tři dny a hltala jsem každé slovo a přála si, aby nikdy neskončila. Za mě rozhodně si zaslouží plný počet hvězd a snad i 100 bodů z 10. Doufam, že se dočkáme dalších překladů a že nikdy nepřestane psát v tomto stylu!

michaela3483
06.01.2022 2 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá.
Ale... Hlavní postava Gaby mi neseděla. V šestadvaceti se chovala jako puberťačka, kterou omylem pustili mezi lidi. Její klukovské chování chápu, jestli vyrůstala s bratrem a dvěma kamarády...brala bych, že ty trapné vtipy o prdech, stolici atd. vedou mezi sebou.. Ale že na tohle šílený chování dostane kluka nechápu. Na druhou stranu byly v knize i milé části... Ačkoliv Gaby mi pořád vychází jako trubka, která nepozná, že se někomu líbí.
Každopádně po knize Kulti je Rytmus, já a Malychin kapku zklamání. Jsem zvědavá na její třetí knihu.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Nemůžu si pomoc, ale do knih od Mariany Zapaty jsem se zamilovala. Jak mě dokázal získat Kulti , tak i Saša Malychin nezůstal pozadu.
Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, takže jsem ji přečetla na jeden zátah. A tím jsem trhla svůj osobní rekord v rámci silnějších knihy. Marianiny knížky jsou totiž vtipné a především čtivé. Zejména se mi líbí, jak pozvolna vytváří vztah mezi dvěma protagonisty, neboť to působí neuvěřitelně reálně. Zkrátka to mělo tu správnou atmosféru, chemii i vše okolo.
Byla to suprová rocková jízda, která mě neskutečně bavila a toužebně jsem si přála být na místě hlavní hrdinky Gaby, která mi svou povahou opravdu sedla. Popravdě, asi nebudu jediná, kdo by s ní měnil, což!?

eliska2126
16.12.2021 2 z 5

Tak jsem konečně i já vyzkoušela Zapatu. Kulti je na mě docela bichle, tak jsem sáhla po Rytmus, já & Malychin. Čekala jsem od toho sice ledacos, ale to, co jsem dostala, to i tak předčilo má očekávání.. a ne zrovna v dobrém.

Já nejsem žádná fiflenka, co by vyšilovala, když je v knize nějaké to sprostě slovíčko. Ale tohle? Tohle bylo i na mě moc. Autorka kolikrát hodila sprostě slovo jen tak, aniž by se tam hodilo. Ani Zapatin humor mi nesedl. Přišel mi dětinský a zkrátka ne moc vtipný. Vztah, který mají mezi sebou Gaby a její dvojče Eli je to nejdivnější, co jsem kdy viděla a pochybuju, že to někdo se svým sourozencem takhle má. To samé určitě situace, ke kterým došlo. Přišlo mi, že všechny postavy v knížce jsou stupidní, aby přišly na něco tak debilního jako fotbal smrti či co to jako bylo.

Co se týká samotné hlavní hrdinky, tak některé její hlášky mi přišly jak od patnáctileté puberťačky a ne od šestadvacetileté ženy. Padala z ní jedná blbost za druhou a na hlášku "mám neviditelný koule" asi jen tak nezapomenu. Never!

Ostatní postavy nebyly o moc lepší. Kolikrát jsem si říkala, že Gaby jela na turné s největšími burany pod sluncem.

Tohle má být vlastně Slow burn romance, ale tohle bylo slow až moc. Pardon, ale čekat přes 200 stránek na pusu a ještě k tomu na nos? Autorka popisuje den za dnem a vlastně se ani nic moc nedělo.

Abych nebyla jen negativní, chci vám tu napsat i pár těch světlých momentů. Zapata píše čtivě, to musím uznat. A některé momenty mezi Sašou a Gaby byly vtipné a hezké. Ale to je asi tak všechno.

Takže podtrženo sečteno: žádný fanoušek Zapaty ze mě očividně nebude!