Rytířská píseň

Rytířská píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15315/bmid_rytirska-pisen-jas-15315.jpg 5 25 5

Velšská série série

< 3. díl

Historický román ze 13. století navazuje na knihy Prokletý trůn a Ve stínu krále příběhem dvou mužů, jejichž osudy se protínají v politicky zvichřené době. Anglie se potácí na pokraji občanské války a rostoucí moc Llewelyna, prince z Walesu, se stává noční můrou anglického panovníka Jindřicha III., zvláště když se Llewelyn spojí s hrabětem z Leicesteru. Vrtkavý král příliš podléhá ziskuchtivým příbuzným a dostává se do konfliktů se svými vazaly, kteří se bouří a pokoušejí se omezit jeho vliv. Do války mužů v tomto příběhu ale nečekaně zasahuje žena, která se z lásky k manželovi dopustí osudné chyby a hledá pomoc proradného krále, čímž zkomplikuje život nejen sobě, ale hlavně svému manželovi. Kniha barvitě, s velkou dávkou fantazie popisuje dobu 13. století a v pestré mozaice životních osudů bohatých a chudých mísí fikci s historickými fakty.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , BB art

Falls the shadow , 1988

Staráknížka
02.07.2019

Moje první kniha od této autorky - moc se mi líbila a hned jsem si stihla půjčit i další. Jen se mi ti Jindřichové, Lewelynové atd. poněkud pletli a tak jsem si musela trochu nastudovat anglické dějiny. Ono se vlastně vůbec nic nezměnilo - pořád se všichni rvou o kost a boudu - nedokáží se domluvit a tak nakonec nemají ani tu kost a boudu zcela zničí. My lidé jsme prostě nepoučitelní.

Kerberos
27.06.2017 5 z 5

Ještě lepší než prní dva díly,škoda,že tady končí.

aninkah
02.12.2015 5 z 5

Rytířskou píseň a mám od autorky asi nejraději. Je sice volným pokračováním Ve stínu krále a Prokletého trůnu, ale myslím, že se s přehledem dá číst i samostatně, bez znalosti předchozích knih. Děj se přesouvá do Anglie a soustřeďuje se hlavně na Simona de Montfort a anglického krále Jindřicha III. Příběh je velmi čtivý, je až neuvěřitelné, že se většina událostí opravdu stala. Někdy je realita mnohem zajímavější, než sebelepší fikce. Na knihu navazuje neméně úžasný "The Reckoning", kde se příběh většiny hrdinů uzavírá... Zatím (2015) v ČR nevydáno.

kryspin66
05.09.2014 5 z 5

Další pokračování příběhů jednotlivých postav ve staré Anglii a Walesu. Tento díl mě už tolik nenadchnul jako díl předešlý, ale přesto je poutavý a vtáhne do děje. Při úmrtí Joany a Lewelyna jsem si musel dávat přestávky abych to vůbec ustál. Vřele doporučuji přečtení románů. Je to už pátý román od této úžasné autorky, proto si ji přidávám do oblíbených.

Bezantina
03.11.2013

Pěkný, zajímavý a historicky přesný román.

historické romány

Sharon Kay Penman