Rytířská jízda Jana z Michalovic

Rytířská jízda Jana z Michalovic https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32056/bmid_rytirska-jizda-jana-z-michalovic-hG5-32056.jpg 4 39 8

Příběhy panoše Radima, který provází diplomatickou výpravu Jana z Michalovic za panování Václava II. do německých zemí.

Jirka92333
14.08.2023 5 z 5

Nejsem si jistý že by dnešního dvanáctiletého kluka tahle kniha nadchla. Ale za mě je to hezky vykreslený příběh rytířů. A to jak z té jejich lepší i horší stránky. Mě se kniha líbila!

Nofar197
29.09.2022

Líbil se mi konec, kdy Radim ze Světlíka dokázal přemoci sám sebe. Jinak nic moc, když po nocích vzdychal po panne Katerince, měla jsem chuť ho nakopnout.

Meda77
06.11.2021 1 z 5

Nečtěte to. Pludek byl zřejmě na "Houbičkách" když hochytla múza.

madem
30.06.2021 2 z 5

Příběh mladého panoše není nijak zajímavý, ano, nebyla to lehká doba, ale v knize nejsou žádné zvraty, děj téměř neplyne. A jazyk je rádoby starý, ale hodně těžce se dnes čte.

Rup
08.05.2019 3 z 5

Coby rozverná vyprávěnka vcelku dobré. Ovšem při hlubším zamyšlení musím konstatovat, že se autor o nějaké to století seknul. Národní obrození na konci XX. století je už hodně vyšumělá soda a nelze přijmout ani omluvu vůči aktuální okupaci bratrskými národy, neboť tím směrem střely nemíří. Jak jsem předeslal, beru jako příjemnou oddechovku a dávám střed.

jarmuk
14.10.2018 3 z 5

Hezký příběh, suše převyprávěn.

Midudedi
09.07.2017

Nevím, kdo a odkud obsah zkopíroval, ale tohle vydání není veršované, natož s německými texty. Jde o klasický Pludkův historický dobrodružný román - tedy prózu - o cestě českého panoše s tajným posláním napříč středověkou Evropou. Blábol v záhlaví je opravdu jen blábolem.

vitavita
13.03.2012

Ve 13. století jízda do Francie a Německa nebyla žádná procházka.