Rytířka z Voračova

Rytířka z Voračova https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63030/bmid_rytirka-z-voracova-DYT-63030.jpg 2 17 10

Rytíř Hynek z Lužic je jako člen diplomatického poselstva krále Jiřího z Poděbrad zajat Turky. Jeho snoubenka Johana z Voračova, půvabná a zároveň nebojácná dívka, se vydává z Čech po jeho stopách. Sama se však po mnoha dobrodružstvích ocitá v rukou brutálního valašského knížete Vlada III. Tepese. Podaří se jí uniknout pověstnému Draculovi? Osvobodí svého snoubence Hynka? Dramatický milostný příběh ze středověkého Balkánu, plný krutostí, intrik a vášní, budete číst až do konce jedním dechem.... celý text

Finvarra
28.08.2021 3 z 5

A mně se to líbilo. No ano, sypala se jedna událost za druhou, ale musím uznat, že některé zvraty mě překvapily. Docela jsem se u knihy i zasmála. Není to zkrátka žádný přeslazený román, nenajdete tam zdlouhavé a důmyslné popisy. A určitě si na konci knihy neřeknete "ach, to byla krása". Mně na odpočinek posloužila dobře.

čef
21.06.2021 2 z 5

Zpočátku jsem ještě knihu bral jako takovou upocenou fantasy odehrávající se v paralelním světě, trochu snad podobnému tomu našemu z 15. století. Posléze vyšlo najevo, že autor schovaný za ženský pseudonym vyflusl něco, co se spíše podobá škváru, napsaného z čirého zoufalství blížícího se konečného termínu nakladatelství MOBA. Navíc bylo čím dále tím více jasné, že autor rozumí psychologii žen jako pověstná koza petrželi, což je zřejmé i ze zdejších komentářů. To se prostě nedá doporučit ani jako četba před spaním po těžkém drinku.

pegasek
15.02.2021 3 z 5

Asi do pulky knihy jsem se musela do cteni nutit,ale jelikoz nenechavam knihy rozectene,tak jsem cetla dal a chybu jsem rozhodne neudelala.Pribeh byl rozhodne zajimavy a nepredvidavy.Poustim se s chuti do dalsiho dilu :-)

jozef6026
15.07.2020

to sa nedá ani dočítať,čistý odpad.............vraj špatná kniha to nieje ,je to moja prvá nedočítaná kniha po vyše 40-tich rokoch čítania,silou mocou som sa pretlačil až do polovice,ale ako mohli vydať niečo tak otrasne napísané nechápem doteraz.je to písané hlava nehlava,samozrejme hlavnú hrdinku chcú oprcať všetci králi ,kniežatá, Matej Korvín si vyberá znosa sople a je ich. ona miluje len jedného,ale samozrejme aj tých dalších a na svete sa dohovorí jedným jazykom.Jeden den ju oslobodia aby ju na druhý zase niekto uniesol a tak dookola. Myslím že 15 ročný by uplácal niečo ovela lepšie ako je táto kniha

jarin58
21.07.2017 3 z 5

Lidi,klidně čtěte,zas tak špatná kniha to není.

alnahu
03.08.2016 2 z 5

Tato kniha,mě též nenadchla.Na mě působí tak nějak splácaně od všeho trochu.

alabra
01.07.2015 2 z 5

Tato kniha se příliš nezdařila, taková všehochuť

Kamiliana
22.12.2013 odpad!

Už samotný podtitul (romantický příběh z 15. století) a děj si naprosto protiřečí, nebo je romantické, když vás někdo celou noc znásilňuje a následně otráví rulíkem? 15. století a výrazy jako neflákej se, ta kráva, vypadni. Pro mě to ani obsahově, ani stylisticky na hvězdičku není, prostě škoda papíru.

sfaticata
18.10.2013 1 z 5

Tahle mě taky zklamala. Ani jsem jí nedočetla.

Venezia
19.06.2013 odpad!

Hlavná hrdinka je fakt nebojácna, hlavne čo sa týka sexu. Na dvesto stranách zažije toho viac, ako Angelika vo všetkych dieloch. Tak slabé, že ďalšie knihy autorky ma nezaujímajú.

Kniha Rytířka z Voračova je v