Ve službách mocných

Ve službách mocných https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321847/bmid_ve-sluzbach-mocnych-Nb4-321847.jpg 5 495 109

Rytíři z Vřesova série

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti? Wolfram navíc zvažuje možnost vstoupit do služeb krále Jana Lucemburského, oslabeného úmrtím svého otce a tísněného částí české šlechty v čele s Jindřichem z Lipé. Také Beneš z Vřesova odchází po neshodě se svým lenním pánem Petrem z Rožmberka z jeho služeb a pokouší se znovu pozvednout vypleněnou a vypálenou rodnou tvrz Vřesov, ačkoliv byl doposud přesvědčen, že už k ní zhola nic necítí...... celý text

orson
10.02.2019 4 z 5

Docela jsem tomu propadl, jen na můj vkus jsou ty knížky krapet hubené (a nebo je moc rychle čtu :))

Lolila
18.01.2019 5 z 5

Jednoducho výborné. Príbeh pokračuje a my môžeme ďalej sledovať osudy Beneša a Wolframa na pozadí historických udalostí. Sú to zaujímavé, sympatické postavy, rytieri so cťou, ktorí chránia svoje rodiny. Páči sa mi autorov štýl písania.

nai.ivka
05.01.2019 5 z 5

Tahle série se mi líbí ještě víc než předchozí. Mám ráda filmy a knihy o historii a ty rytířské nejvíc. Od pana autora se mi líbí knihy i z jiných období.

Madelisi
24.11.2018 3 z 5

Čte se pěkně, s tím souhlasím. Jenom jaksi nemám ráda Wolframa. Připadá mi moc dokonalý.
Opět se mi stalo to, že by mě zajímaly osudy postav, které jsou v podstatě odbyté - Wolframova sestra Hilgret, jeho bratr, ale třeba i pohled Hanse Křiváka.
Opět se zde jezdí z místa na místo kvůli válčení, ale zřejmě jsem si již zvykla. Přišlo mi, že vše krásně zapadalo do příběhu a doby. Člověk se úplně ponořil do prostředí a středověku.

Marika Vanova
09.10.2018 5 z 5

Třetí díl o Pánech z Vřesova a Olšové se povedl stejně jako předchozí díly. Je to čtivé a uvěřitelné. Líbí se mi, jak autor vykreslil charaktery hlavních postav Beneše a Wolframa a dobu, kdy dané slovo má ještě svojí váhu. Těším se na další díly.

špulo
09.09.2018 5 z 5

Jednoducho, výborné. Kniha mi potvrdila, že zaradenie Františka Niedla do mojich obľúbených autorov nebol omyl.
Taký malý postreh čoby starého vyznávača fantasy. Keby do série autor votkal nejaký malý fantasy prvok v štýle napr. G.G.Kaya, bol by to žánrový bestseller. Má totiž všetko, čo očakávame od kvalitnej, poctivej fantasy. Takto ide o historické romány balansujúce na hrane oddychoviek a vážnej literatúry. K dokonalosti im chýba len väčšia prepracovanosť, zachádzanie do detajlov. Otázkou je, či to tam vôbec chceme...

Prateri
31.08.2018 5 z 5

Beneši z Vřesova, Wolframe z Olešné, pěkně jste se panu Niedlovi povedli! Mám přečtené o vás první tři díly série a opravdu jste chlapi jak se patří. Mladičký král Jan Lucemburský se mi taky líbil. Prostě se mi to líbilo všechno. A máte pokračování - tak už se na vás těším.

babystar
28.07.2018 5 z 5

Všichni hrdinové si hledají své místo na slunci. Jan Lucemburský se chce stát římským králem, Beneš z Vřesové staví vedle vypálené Vřesové svůj hrádek a Wolfram se opájí svobodou a hledá smysluplnou obživu. A někde mezi tím se pohybují lidé, kteří se chtějí mstít a vraždit...Zajímavé a napínavé od začátku do konce.

Standa24
02.07.2018 4 z 5

Podle mě zatím nejlepší knížka ze série. Hned se pustím do dalšího dílu :)

Dandulka
20.04.2018 5 z 5

F. Niedl píše moc hezké série a ani tahle není jiná. Opět mohu jen doporučit.

Zdenda20
29.01.2018 4 z 5

Nějak se mi nepodařilo sérii knih číst popořadě, ale i tak se mi líbila. Určitě mohu doporučit ostatním, nebudou zklamáni.

KAREL6725
23.01.2018 5 z 5

Jako vždy perfektní , autorovy knihy nikdy nezklamou. Plný počet hvězd . Díl od dílu lepší a lepší. Navíc jsem si doplnil vzdělaní z našich dějin.

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

Přečetl jsem všechny tři díly této série, které se mi doposud dostaly do rukou a hodnotím jako velmi zdařilé. Četl jsem knižní sérii Platnéře i kompletního Hynka Tase z Boru a musím konstatovat, že tato knižní série mi sedla nejvíc. Je to čtivé, vystupují zde reálné historické osobnosti a neměl jsem problém sžít se s hrdiny - tedy až na ty postavy vyloženě odporné a záporné. Takže suma sumárum, příběhy Vřesovských jsou pro mou maličkost zatím to nejlepší, co pan Niedl vydal.

alnahu
13.11.2017 4 z 5

Mně se do ruky bohužel dostal až tento třetí díl o rytíři Beneši z Vřesova., který je ve službách Petra z Rožmberka. Rytíř Beneš má již dost služeb u Rožmberka, odchází z řádu a pokouší se vybudovat opět ze spáleného Vřesova domov. Po této knize si určitě přečtu i další díly o rytířích z Vřesova, kniha se mi líbila a má pěknou obálku.

janmikyska
11.11.2017 5 z 5

Výborná kniha, ačkoliv jsem první dílo této série chtěl ze začátku po přečtení dvou kapitol odložit, nelituji, že jsem četl dál. Druhý a třetí díl jsou výbornými kousky a mám pocit, že hlavní postavy ještě mají hodně prostoru pro svůj rozvoj a počínání, že by nemuselo skončit u současných čtyř dílů. Už se těším na čtvrtý díl a doufám, že bude stejně výborný jako tyto předchozí.

harena
31.10.2017 5 z 5

Skvělé pane Niedl, pro mě nejlepší z celé série. Vše se odehrává za doby mladičkého krále Jana Lucemburského. Psáno s lehkostí a vtipem a na základě historických faktů čtivé příběhy rytířů z Vřešťova, jejich lásky, jejich boj s lapky a jak chrání svoji rodinu a majetek. Přečteno na jedno nadechnutí a milovníkům historických románů moc doporučuji.
A L E - jak můžou pustit do tisku knihu, kde je tolik hrubek?????

KikiZ
29.10.2017

Přiznám se, že se mi tento díl líbil o mnoho víc než předchozí Růže a lev, kde pořád jen někam na přeskáčku putovali Beneš a Wolfram a občas jsem se i trochu ztrácela , kam se vlastně v které kapitole kdo za kým žene.. Nicméně Vřesováci jsou sympatičtí, obzvlášt se mi z postav asi nejvíce líbil mladý Čeněk - šikovný a statečný kluk a doufám, že se s ním v dalším díle znovu shledáme. Hezké

Iki1
26.10.2017 2 z 5

Děj románu není příliš rozvinut, je velmi snadné odhadnout jeho směřování. Čtenářské napětí je minimální, takže se jedná spíš o historickou červenou knihovnu. Jediným kladem knihy je perfektní zpracování dobových reálií. Ty autor opravdu umí.

vincek1
12.10.2017 4 z 5

Bohužel tuto část trilogie jsem přečetl a teď se dám do předchozí. Trochu na přeskáčku, ale myslím, že se tak moc nestalo, Není to jako tv seriál, kde se skončí v nejzajímavějším a čeká se na další část.
Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny, které jsem od autora dosud přečetl. Příběhy hlavních hrdinů se vyvíjejí jakoby samostatně a přece jen se občas sejdou. Takže se těším na předchozí část:-)

mala49
06.10.2017 2 z 5

Tak ještě jednou.
Chtěla jsem si hodnocení nechat až na poslední díl, ale když už to přede mnou "nakousl" Ramiel...
Jak mě příběhy Hynka Tase i platnéře Lukáše téměř okamžitě vtáhly do děje, tady se to nějak nedařilo. Postavy mi od začátku připadaly ploché, děj nějak nezáživný. A díl od dílu se Wolfram a Beneš podělili o postavu Hynka Tase, až to nebylo hezké. A tak jen čekám na poslední díl, kde předpokládám, že se taky nějak vyprofiluje zatím dost upozaděný Čeněk, třeba právě ve stylu platnéře Lukáše. Nechám se překvapit. Ale tahle čtveřice knih půjde někam hodně hluboko do knihovny.