Ve službách mocných

Ve službách mocných https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321847/bmid_ve-sluzbach-mocnych-Nb4-321847.jpg 5 495 109

Rytíři z Vřesova série

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti? Wolfram navíc zvažuje možnost vstoupit do služeb krále Jana Lucemburského, oslabeného úmrtím svého otce a tísněného částí české šlechty v čele s Jindřichem z Lipé. Také Beneš z Vřesova odchází po neshodě se svým lenním pánem Petrem z Rožmberka z jeho služeb a pokouší se znovu pozvednout vypleněnou a vypálenou rodnou tvrz Vřesov, ačkoliv byl doposud přesvědčen, že už k ní zhola nic necítí...... celý text

radimch
17.01.2022 5 z 5

Třetí díl série Rytířů z Vřesova už bohužel připomíná hrdinskou ságu. Nesmrtelný hlavní hrdina Wolfram hýři sarkasmem, ledovým klidem a zázračnou nedotknutelností. Je to trochu škoda. Po excelentním prvním dílu, dobrém druhém, tento třetí, i když stále historicky zajímavý, sklouzává jemně do "seriálové" podoby.

Martina291086
16.01.2022 5 z 5

Opět standardní příběh, na který jsme u Niedla zvyklí... Je to čtivé, zajímavé, má to spád a nenudí. Rozhodně kniha pro chvilku oddechu, s kávou nebo oblíbeným čajem. A jako jedna z mála sérií se nepřečte ani při opakovaném čtení.

Vesmich
20.11.2021 5 z 5

Hoši se nám začínají vylupovat! Benešovi to pálí a má podnikatelského ducha, Lothar dělá co může a proto má spokojené manželství, Čeněk mužní a Wolfram..no to je prostě Wolfram. Král Jan taky dělá, co se dá. Jak oni jsou všichni aktivní a pracovití! I padouši se naštěstí činí a sem tam se objeví nová postava, která má trochu šmrnc. Dám si teď trochu oraz po tom tří-dílovém maratonu a až navážu, tak se uvidí, jestli si budu ještě pamatovat kdo je kdo, kde je kdo a proč je tam, kde je.

soupik2012
13.11.2021 5 z 5

Dá se říci, že je to stále stejné. Tedy komu se předchozí příběh líbil bude i nadále spokojený jako já. Tentokrát sledujeme dvě dějové linky. Ta s Wolframem je dost politická a podle mého mínění o něco méně zajímavá. Naproti tomu dějová linka s Benešem je naprosto perfektní. Moc se těším na další pokračování. Audiokniha je načtena slušně a načetl jí pan Martin Zahálka.

jaroiva
09.10.2021 3 z 5

Poslední díl, který mám k dispozici v audio verzi. Začátek mě zase bavil a ke konci už mi to připadalo pořád stejné. Takže v sérii zatím pokračovat nebudu, leda by zas byl další díl ještě audio.

maryska09
29.09.2021 4 z 5

Další dobře napsané pokračování příběhu z dob českých králů. Knihy jsou rychlé, svižné a čtivé, doporučuji

konicekbily
07.08.2021 5 z 5

Hezký román podle mne velice dobře popisující život v našich zemích po nástupu Jana Lucemburského na český trůn. A nejenom v českých zemích, ale i v zemích sousedních, prostý život lidí a i mocenské pletichy. A to vše prostřednictvím dvou hlavních hrdinů Wolframem a Benešem!

1972Sixo
28.05.2021 4 z 5

Dejovo menej ucelené, bez výraznej dramatickej linky, systémom: "každý niečo robí a všetko niekam speje".

666Jitka
18.04.2021 5 z 5

Úžasné pokračování středověké rytířské ságy, které ani v nejmenším nenudí, naopak čtenáře ihned vtáhne do děje a propustí ho až na konci knihy s přáním vědět, jak se budou příběhy jednotlivých postav dále vyvíjet. Už se těším na další díl :-)

Luigi1
10.04.2021 5 z 5

Nerad se opakuju,ale jinak to nejde pěkné a poučné čtení

ondras666
05.04.2021 5 z 5

Za mě další skvělé pokračování série. Trochu více politiky než v předchozím díle, ale skvěle to zapadá do děje. A ten závěr, krása. Wolfram a Beneš jsou opravdu skvělé postavy.

TaLu
17.02.2021 5 z 5

Rytíři z Vřesova se stali mými osobními hrdiny. Jejich životní osudy jsou plné bojů, řinčení zbroje, krásných koňů a když vybyde čas, tak i péče o rodinu a obydlí. Tentokráte autor nešetřil intrikami a mocenským dohadováním. Beneš v Vřesova buduje malý hrad, o kterém neví, zda ho dokáže ubránit. Naděje jsou vkládány do smyslu pro čest. Sloužit mocným pánům nebyl určitě žádný med. Autorovi díky za vytvoření této série.

TaLu
17.02.2021 5 z 5

Rytíři z Vřesova se již stali mými osobními hrdiny. Jejich dobrodružné cesty, jejich péče o rodinu na pozadí mocenských bojů, to celé zabalené do historicky poměrně přesné atmosféry kolem mladého Jana Lucemburského vytváří velmi čtivý příběh. Sloužit mocným nebyl žádný med.

Turlogh
11.12.2020 5 z 5

Vynikající historický román z časů krále Jana Lucemburského o rytířích bez bázně a hany. Všemi deseti doporučuji! Howgh.

malýčtenář
28.09.2020 5 z 5

Další díl ,který nezklamal. Jen více takových knih a člověk se cítí jakoby sám prožíval s hrdiny jejich starosti a radosti.

Jack Bauer
17.08.2020 3 z 5

To samé co v předchozím díle, Beneš buduje hrádek. Zatím mě tato série připadá slabší než Tas z Boru nebo Platnéř. Stále mě to jako v předešlých románech nedokáže pořádně vtáhnout víc do děje. Tím nechci tuto sérii shazovat, je to velice čtivé tak jak u Niedla bývá zvykem, jen ty předešlé série byly mnohem lepší. Podobnost s Tasem z Boru je zřejmá, Niedl vykrádá sám sebe, jako bych to četl v lepším podání.

katallinka
13.08.2020 4 z 5

Velmi povedená série s velkým množstvím sympatických postav a zajímavých zápletek. Autor do příběhu velmi pěkně zapracoval historické události a postavy.

viweb
07.08.2020 5 z 5

Výborná, čtivá, doporučuji

kuruteku
05.08.2020 4 z 5

Dočteno během dvou dnů a opět spokojenost - sice odchod Wolframa z johanitského řádu, odchod z králových služeb a následná romance a svatba s Eleonorou trochu patří do červené knihovny, ale řeč s Matoušem Čákem a ubránění Vřesova to vynahradilo.

tittanie
17.07.2020 5 z 5

Jsem nadšená jako z předchozích dílů. Fajn doba a postavy. Trochu neuvěřitelné dobrodružství, ale skvěle se mi kniha četla. Jen tak dál.