Růže a lev

Růže a lev https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299230/bmid_ruze-a-lev-klH-299230.jpg 5 518 107

Rytíři z Vřesova série

Král Jan Lucemburský se snaží upevnit si své postavení navzdory odporu velmožů, kteří si představovali, že se nezkušený mladíček stane jejich loutkou. Mezitím roste moc jak Jindřicha z Lipé, tak Petra z Rožmberka. Skutečnými hrdiny románu však jsou, tak jako v předchozí knize Rytíři z Vřesova, příslušníci dvou zemanských rodů: Beneš a Čeněk z Vřesova, Lothar Katzinger z Olšové a jeho starší bratr Wolfram.... celý text

TomD
06.07.2019 5 z 5

Zase super počin tohoto autora. Je ale pravda, že číst se to musí jako součást série. Samotné je to trochu zavádějící a nepřehledné.
Pro mě, paráda a těším se na.další.

druzickaster
12.06.2019 5 z 5

Opět kvalitně a řemeslně zručně zpracovaný příběh rytířů z Vřesova a Olšové. Děj je přímočarý, žádné nudné odbočky nebo psaáže, vše do sebe zapadá jak má. Wolfram a Čeněk jsou mí favorité, ale to asi každého. V Benešovi jsem se v hodnocení první knihy asi zmýlil a taky mu držím palec, no uvidíme co nás čeká dál, samozřejme pokračovat budu....

hanzmb
04.06.2019 4 z 5

Nenáročný historický dobrodružný příběh. Velkým plusem je čtivost. Děj běží bez jakýchkoliv hluchých míst. Z velkého množství postav v 1. díle se zaměřil nyní prakticky jen na dvě. Snad se k ostatním vrátí v dalších dílech. Čekal bych i trochu víc historických reálií. To je přece hlavní důvod, proč psát tyto romány.

adam5955
19.03.2019 5 z 5

Vyborne se to cetlo. Nebyly zde hluche pasaze. Autor neni z tech, co ma hlavniho hrdinu 95% casu slabeho a ke konci se z nej stane slavny rek. Tady to je, jak to je. A hned oteviram dalsi dil. ... Jeidne minus, jak zde jiz v komntarich zaznelo: Wolfram az prilis snadno podlehl... a nereknu komu/cemu :P

Jonny
20.02.2019 4 z 5

Konzistentní pokračování prvního dílu. Jen mi úplně nepasovalo to, jak Wolfram ztratil zábrany (tak snadno a rychle!).

orson
29.01.2019 4 z 5

Druhý díl a pokračování historické ságy z dob Jana Lucemburského. Napínavé a rozhodně zajímavé čtení. Snad jen mě napadá, že Vondruška do textu dával trochu více zajímavostí ze života v dané době.

Etule
26.01.2019 4 z 5

Kniha opět výtečně napsaná, ke slovu se více dostává Beneš, což mi vyhovuje. Vypadá to, že se z něj stává zajímavá osobnost. Nicméně v oblíbenosti stále vede Wolfram. Miluju jeho smysl pro humor a hlavně styl uvažování, který si přivezl z Rhodu. Občas je až moc sebevědomý, ale to k němu patří. Krom toho by nejspíš jinak nemohl přežít tak dlouho. Navíc ve mě kniha podnítila touhy dozvědět se o tomhle období více, což si myslím, že by přesně měla vyvolávat. :)
Těším se na další díly a jsem zvědavá, jak se postavy budou vyvíjet dál.

Alizon
17.01.2019 4 z 5

Poctem hvezd jsem ohodnotila stejne jako prvni dil, ale musim rict, ze se mi tento oproti prvnimu dilu libil mene. Porad dobre, ale tady mi to prislo trosku porad o tom samem - az moc trestnych vyprav a boju. Ale rozhodne v cetbe teto serie budu pokracovat, jsem zvedava jak se bude pribeh dal vyvijet.

Lolila
14.01.2019 5 z 5

Veľmi dobré čítanie - rytieri, dobrodružstvo, história, napätie a tiež aj humor.....:-) Čo viac dodať? Stojí za prečítanie.

Madelisi
15.11.2018 3 z 5

Je to pěkná propracovaná kniha. To uznávám. Bohužel s obsahem jsem měla stejný problém jako v prvním díle - když se v ději dostaneme k postavě, která mě zajímá, tak se honem musíme vrátit k té, které je moc. Jinak děj je o tom, že někdo někam jede někoho porazit. A několikrát a na různá místa.
Nevím proč, ale Wolfram mi k srdci nijak nepřirostl, vypadá moc dokonale.

Filatov
05.09.2018 4 z 5

Po velkých útrapách jsem se konečně dočkal a vyšla na mě řada v knihovně, takže jsem si mohl přečíst druhý díl. Inu František Niedl je asi opravdu populárním autorem současnosti a má důvd jím být. Růže a lev mají stále vysokou kvalitu a dále rozvíjejí příběh našich hrdinů i jejich nepřátel. V tomto díle se hodně vyprofiloval rytíř Wolfram, který je opravdu charismatickou postavou tohoto románu a jeho dobrodružství opravdu baví. Díl je hlavně zaměřen na potírání lapků a všech možných jiných škůdců v království českém.

Kerberos
26.08.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě více než první a Wolfram je ještě lidštější vystoupením z řádu.Už se těším na další pokračování.

babystar
28.07.2018 5 z 5

Jan Lucemburský si upevňuje své postavení v zemi, ale stále musí "bojovat" se sebevědomými českými pány, kteří nechtějí dávat peníze na válečné výpravy. Beneš z Vřesové bojuje s Hansem Křivákem, řádový rytíř Wolfram jede na Moravu skoncovat s dalším lapkou... a člověk je stále v napětí, jak to dopadne.

špulo
30.06.2018 5 z 5

Na tejto sérii ma najviac baví to, že občas mi atmosférou připomíná film Markéta Lazarová. Škoda toho urýchleného záveru, ktorý mohol mať pokojne o pár stránok viac a mohli tak byť lepšie prekreslené vzťahy medzi postavami. Ale, keďže som sa celú knihu náramne bavil, teším sa na ďalší diel. 95%...

Standa24
25.06.2018 4 z 5

Zdařilé pokračování prvního dílu :-)

Zdenda20
19.02.2018 4 z 5

Popravdě jsem tuto sérii nečetl popořadě , ale přesto se mi to moc hezky četlo. Není to jen plné krve a přesto to má děj. Doporučuji všem co mají rádi historii.

Klarv
28.01.2018 3 z 5

Oproti prvním dílu se mi tento líbil méně. Pořád se to čte dobře a dobu středověku a rytířů mám ráda, ale děj mi přišel jen o tom jednom a samém. Někdo dluží nebo nakradl peníze a tak se mu jede vypálit hrad.

KAREL6725
23.01.2018 5 z 5

Lepší než první díl. Jako vždy perfektní. Plný počet hvězd.

cz.klima
14.01.2018 5 z 5

Mě pan Niedl prostě baví. Pokračování Rytířů z Vřesova a opět plný počet. Už teď se těším na další díl. :-)

harena
30.10.2017 4 z 5

Druhý díl série Rytířů z Vřesova se opět dobře četl. Loupeživí rytíři, dobývání hradu a moc jsem fandila našim známým sympatickým hrdinům panu Benešovi z Vřesova a panu Wolframu Katzingerovi. Důvěryhodné příběhy z české historie přecházejí do třetího dílu, který už mám z knihovny půjčený. Pohodové čtení, těším se na další.