Pach krve

Pach krve https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393012/bmid_pach-krve-DQ2-393012.jpg 5 444 104

Rytíři z Vřesova série

Píše se rok 1316. Boj o moc v Čechách neustává a ani uvěznění Jindřicha z Lipé na Týřově situaci nevyřešilo. Poměr sil se stále přeskupuje. Tu je silnější strana královská, tu strana Jindřicha z Lipé a král Jan Lucemburský je nucen opět povolat do Čech svoje rádce a podporovatele nejvěrnější, arcibiskupy a říšské kurfiřty Petra z Aspeltu a Balduina Lucemburského. Ti skutečně přijíždějí v čele těžkooděnců, ale pokud si Jan myslel, že mu pomohou protivnou stranu jednou provždy zlomit, musel být zklamán. I vzhledem k situaci v říši, kdy proti sobě stáli dva římští králové, z nichž se každý snažil získat moc na svoji stranu, nebylo možné riskovat v případě neúspěchu ohrožení lucemburské moci. Je nad slunce jasné, že České království nečekají klidné časy.... celý text

Aivlis
09.12.2020 4 z 5

Mne sa kniha páčila. Popisuje 2 krajiny, každú inú - mentalitou, podnebím, ekonomickou vyspelosťou. Čo spája Švédsko a Chile? Čo všetko sú ľudia za peniaze schopní urobiť a nezastavia sa ani pred brutalitou páchanou na bezbranných deťoch? Zaujímavo vygradovaný dej, potvrdenie toho, že za peniaze je možné kúpiť si čokoľvek.

astroweb
02.12.2020 4 z 5

Tak tohle se mi hodně líbilo. Nebylo to místy jednoduché čtení, dějových linií bylo více, ale jazyk, téma byly dosti originální a zajímavé.

Iki1
12.11.2020 3 z 5

V knize najdeme opravdu téměř všechny atributy thrilleru, včetně únosu dětí a jejich prodeji na orgány. Fajn je i kontrast prostředí (švédské reality versus Chile dnes a včera). Ale zmixování všeho dohromady mě spíše od čtení odrazovalo a konec byl spíše rozplizlý, jako by autor netušil, jak z toho ven.

mythos91
02.11.2020 5 z 5

Příběhy jednotlivých knih se zdají být podobné, jak by taky ne, jsou to stále ti stejní rytíři Wolfram a Beneš. I když je to už šestý díl, mě to stále baví. Oba hlavní hrdinové jsou stále zásadoví a k podlým protivníkům nemilosrdní. I v tomhle díle se můžeme setkat se surovou brutalitou středověkých válek, které autor pro mě velmi obratně popisuje. Opět jsem si příběhy dvou linií hlavních aktérů náležitě užil.

Barbara182
18.10.2020 4 z 5

Další skvělý historický román, čtení mě moc bavilo, oba hlavní hrdinové Beneš z Vřesova a Wolfram Katzinger nezaháleli :-) Jen na konci mě pan Niedl trochu vyděsil a bála jsem se, že chce Wolframa trápit podobně jako svého předešlého středověkého hrdinu Hynka Tase :-(

malýčtenář
28.09.2020 5 z 5

Zatím poslední díl opět nezklamal. Sledujeme další osudy hrdinů a jejich blízkých. Opět přečteno jedním dechem a těším se na další díly.

Madelisi
26.09.2020 4 z 5

Začátek série byl spíše mužská záležitost, teď, když se nám Wolfram s Beneše oženili, dostáváme i libeznější ženské prvky.
Nevím, co si myslet o tom, že se z Wolframa stal Zorro mstitel. Tolik mrtvých. Hodně jsem uvažovala o tehdejší právní kvalifikaci.

Dandulka
20.09.2020 5 z 5

Tahle série se opravdu povedla. I když malé nesrovnalosti jsem sem tam objevila, ale naštěstí nekazí celkový dojem z příběhu. Za mě jinak super, čtivá, děj má spád.

LadyAnn
20.09.2020 3 z 5

První román od autora (Patrioti) se mi líbil a na tuto knihu jsem se těšila, Ohňová země je ale bohužel spíše zklamáním. Ano, je to moderní, čtivé, má to spád a celkem sympatickou hlavní hrdinku, ale jako celek to příliš nefunguje. Prolínání jednotlivých částí nepůsobí plynule - tři samostatné příběhy jako by se nepodařilo protnout do komplexního celku. Nejvíce mi však vadí způsob "osekání" do jednotlivých kapitol, které jsou velmi krátké a časté přerušování textu působí při čtení rušivě. Přesto nechci na Engmana zanevřít a dám mu ještě šanci, pokud bude tato série v českém překladu pokračovat.

Jack Bauer
30.08.2020 4 z 5

Dosud nejlepší díl, trocha akce, ale připadá mě to i tak pořád stejné jako předchozí díly. Líbí, ale nenadchne tak jak předchozí autorova díla.

kuruteku
16.08.2020 5 z 5

Výborný je moment, kdy se Beneš z Vřesova musí střetnout s královským vojskem aneb jak bez ztráty cti (ale se ztrátou několika spolubojovníků) vyjít z nesmyslného střetu. Střety Wolframa jsou velmi kruté, potěšilo mne ale obcházení severočeských hradů.

tittanie
17.07.2020 5 z 5

Tato série je skvělá. Těším se na další a díly. Miluju Wolframa i Beneše.

Filatov
21.06.2020 4 z 5

Od Pachu krve jsem měl po předchozím díle velké očekávání, ale že by šlo o další přestupný díl vedoucí k dalším dobrodružstvím? Je totiž trochu slabší a moc se toho nestane, až na to že má Wolfram plné ruce práce se záchranou své rodiny, což mi přišlo trochu málo, i když napínavé to bylo. Škoda, že až ke konci.

pavel9989
18.06.2020 5 z 5

Nějak nedokážu pochopit, jak autor může napsat cca 1800 stránek neuvěřitelně chytlavého příběhu, a já se o něm dozvím až teprve nedávno...? :-)

Jinými slovy - kniha opět nezklamala a už se těším na další díly. Mezitím začnu číst další z autorových sérií.

Jaruš7
15.05.2020 5 z 5

Podivnosti - ( chybičky), beru jako zdroj zakukleného humoru, v němž autor se vyzná, a tak si dopřávám ten zážitek, jak hrdina jsa nucen dodržet časový limit, sleduje přesýpačky, anebo na slunečních hodinách, a třeba i na stínu zabodnutého klacku, či při slunečním úbytě, či v nočních tmách, těch třistakrát vyslovených jednadvacet, než se třeba pohnou rytíři k boji.
I tu černou hmotu, kterou musel mág polít zem.
Vše, všecičko, beru jen když zdraví a veselá mysl bude sídlit autorovi v těle.

špulo
15.05.2020 5 z 5

Ja tých 5 dám. Pretože túto sériu považujem v prvom rade za čtivo dobrodružné, až potom za historické. Ako dobrodružka kniha funguje perfektne. Ľahký, zrozumiteľný štýl, svižný príbeh, proste všetko ako v predošlých dieloch. Ako historický román je na tom kniha trochu horšie. Autor už dosť fušuje do histórie a príbehová naivita sa najmä ku koncu tak okato na nás škerí, že mám chuť v hodnotení ubrať. Nehodilo sa mi to tam.
A bolo by dobré viac sa sústrediť aj na redakciu. Tentoraz som našiel dosť chýb.
Takže knihu hodnotím plným počtom, ale so zdvihnutým ukazovákom. Dúfam, že pri ďalšom diely nebudem dvíhať iný prst;)))

Jaruš7
10.05.2020 5 z 5

Pach krve se šíří královstvím, neboť v bojích o moc jsou protivníci bohatší o hrady a tvrze.
Jistotou v poddanosti a oddanosti je přísaha, za jejíž zradu je smrt.
Král zavázaný smlouvami při korunovaci je nucen jisté závazky plnit.
Účast na válečných tažení je záslužnost a odměnou je plen i državy.
Nelibosti, averze, plenění, krádeže, únosy a vraždy jsou motivy pro trestné výpravy, z nichž šíří název titulu.
Citace:" Teď promluvil zásadový a čestný muž. Možná, že se jednou probudíš a zjistíš, že máš kolem hlavy svatozář. Ale ta bývá dost nepohodlná."
Hrdinové jak se patří.
Kombinace četby s vygooglovanými hrady byla pozvánkou na výlety k sousedům.
Série co srdce blaží.

Pavelpi
21.04.2020 5 z 5

Tak zatím poslední díl.Už se těším na pokračování,které vyjde v roce 2020.Wolfram a Beneš budou dále pokračovat ve své práci pro České království.Oba hrdinové vystupují jako čestní a spravedliví muži,kteří nesnášejí bezpráví a křivdy.

Aleen
16.04.2020 5 z 5

(Možné spojlery) V jednu chvíli jsem měla pocit, že, na rozdíl od předchozích částí, se skoro neválčí. Buď se vše vyřídilo diplomaticky, nebo se předčasně ukončil boj...A pak najednou taková velká řež. Snad nebudu příliš spojlerovat, když prozradím, jak velkou jsem měla radost z uzdravení Beneše a jeho návratu k výcviku vojska. Tento díl byl pro mě pozitivní hlavně po stránce osobního života dvou hlavních superhrdinů. Oni to totiž začínají superhrdinové být, nebo vlastně již jsou! A dokonce se Wolfram zbavil svého Kryptonitu, loupeživého rytíře Křiváka. To se mi ulevilo. Je mi trapně se pokaždé opakovat, velmi se za to omlouvám, ale tohle je prostě super počteníčko ♥

Badger
13.04.2020 5 z 5

Byla to bomba ,ze začátku jsem si říkal "tohle bude jako vzdy",ale nakonec to dostalo klasický takt a zase mě to pohltilo.Jen jak tu všichni píší další díl, to asi není potřeba, postavy už jsou tolik rozvinuté, že je není potřeba vyždímat a sledovat jejich život v důchodu.Hynek Tas byl taky Boží ,ale musel někdy skončit, i když to mi mrzelo dost. Takže supr, ale klidně další sérii jiného příběhu a u středověku zůstat, i když taková doba Tereziánská nebo Napoleonská po Čechách s hussary nebo dragouny by taky zaujala ...