Pach krve

Pach krve https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393012/bmid_pach-krve-DQ2-393012.jpg 5 444 104

Rytíři z Vřesova série

Píše se rok 1316. Boj o moc v Čechách neustává a ani uvěznění Jindřicha z Lipé na Týřově situaci nevyřešilo. Poměr sil se stále přeskupuje. Tu je silnější strana královská, tu strana Jindřicha z Lipé a král Jan Lucemburský je nucen opět povolat do Čech svoje rádce a podporovatele nejvěrnější, arcibiskupy a říšské kurfiřty Petra z Aspeltu a Balduina Lucemburského. Ti skutečně přijíždějí v čele těžkooděnců, ale pokud si Jan myslel, že mu pomohou protivnou stranu jednou provždy zlomit, musel být zklamán. I vzhledem k situaci v říši, kdy proti sobě stáli dva římští králové, z nichž se každý snažil získat moc na svoji stranu, nebylo možné riskovat v případě neúspěchu ohrožení lucemburské moci. Je nad slunce jasné, že České království nečekají klidné časy.... celý text

sarahmoon
19.07.2022 5 z 5

Audiokniha - jsem na této sérii opravdu závislá :o)

orinka3
19.06.2022 5 z 5

Nečekala jsem, že to bude taková jízda! Velice napínavý a spletitý příběh, vyprávějící o snad nejhorších zločinech podl Sluncem. Obchod s lidskými orgány a dobře organizovaný. Statečná Vanessa se pouští do nerovného boje s vycvičenými a bezskrupulozními darebáky, kteří mají až příliš vlivné zastánce. V Chile je utajená Kolonie Rýn, kde působí Pinochetovi pohrobci, používající stále jeho metody. Právě zde probíhají záchranné operace těch, co na to mají a život jim zachraňují nevinné oběti z ulice. Carlos, velitel celé kolonie, si omluví každý svůj skutek, dokonce snad má i dojem, že usmrcením oběti jí poskytuje jakési dobrodiní. Protože podle něj jde přece o podřadné lidi, kteří v životě nic nedokážou. Jeho adptivní syn je ještě horší, ten už ani nad ničím neuvažuje. Ivan a Nicolas, kamarádi z dětství, se setkávají po letech na dráze zločinu a ten jejich další cestu rozděluje. Poslední stránky knihy jsem dočítala se zatajený dechem. Konec neprozradím. Bezvadné čtení, doporučuji!

Niki08
15.05.2022 3 z 5

Že začátku jsem měla problém zapamatovat si všechny postavy a jména.. V knize se hodně skákalo mezi postavami, které rozjížděli svůj vlastní příběh, ale po začtení jsem se docela rychle zorientovala a bylo to velmi čtivé. Příběh byl velmi dobrý a kolikrát se s postavami autor vůbec nemazlil. Už se chystám na druhý díl.

Marika Vanova
14.04.2022 5 z 5

Pomalejší rozjezd, ale potom paráda. Po čase se vrhnu na další díl, ještě mi nějaký zbývá.

FilipHaring
26.03.2022 5 z 5

Vynikajúci počin. Zaujímavé prepojenie s kolóniou v južnej amerike. Doporučujem.

tlllk
10.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Ako keby autorovi dochádzala kreativita a trochu sa nechal inšpirovať B-čkovými akčnými filmami z deväťdesiatich... podlá zrada a potom hektolitre krvi až dôjde k spravodlivému trestu, ako nie že by som si to neužíval , ale prišlo mi to nepatričné k tej neo-romantickej predstave rytiera.

radimch
26.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Wolfram i s ženou Eleonor a dcerou osidluje hrad Ojvín na severní hranici Čech vprostřed nepřátelského území podporovatelů Jindřicha z Lipé. Zrazen původním purkrabím Tobiášem z Větrova, který unese dceru Wolfram se mstí a mstí a mstí. Tobiáš pod Klinštejnem skoční opravdu nepěkně.

katallinka
15.01.2022 5 z 5

Zase super díl, moc mě bavil vývoj Wolframa. Konečně nebyl pouze dokonalý. Hned jdu do dalšího dílu. Tato série je skvělá!

jaroiva
13.12.2021 3 z 5

Už mě to asi přestalo dočista bavit. Tentokrát se nějaký děj zase objevil až ke konci s únosem. Ale jinak bojůvky, boje, ale nějak bez děje. Končím s touto sérií.

maryska09
26.11.2021 5 z 5

Další skvěle napsaná kniha, která se čte jedním dechem. Baví všechny, i ty, kteří nejsou příznivci temné historie. Doporučuji

loskatos
11.10.2021 4 z 5

Velmi zajímavě propletené osudy a země.
Těším se na další knížky.

hapac
07.09.2021 4 z 5

Báječný historický román, který mne baví již od samého začátku.

konicekbily
09.08.2021 5 z 5

Teď už to autor rozjel ve velkém stylu, oba dva Supermani v rytířském hávu řádí ve jménu krále, císaře i ve svém od Bavorska až po Lužici a kromě majetku, o který prý moc nestojí, nabývají moc, uznání a větší vliv. Autor se také činí: kromě mocenských pletich, rozvíjejících se příbuzenských vztahů v okolí hlavních hrdinů, jsem se nadál v ději i loupeže koní jako na Divokém Západě o mnoho století později či únosů dítěte!

Haduwig
19.06.2021 5 z 5

Stoprocentně souhlasím s pochvalnými komentáři pode mnou. Jen dodám, že mě obzvláště baví vzájemné špičkování mezi Benešem a Rožmberkem - to se cizeluje s každým pokračováním.

666Jitka
06.06.2021 5 z 5

Výborné a napínavé pokračování série Rytíři z Vřesova mě ani trochu nezklamalo. Čtivě psaná sága neztrácí na obrátkách, děj se zajímavě a často i nečekaně vyvíjí. V tomto díle jsem byla úplně na nervy, jak to všechno okolo hlavních hrdinů Wolframa Katzingera a Beneše z Vřesova dopadne. Některé scény byly opravdu drsné a odplata nemilosrdná, což nebylo ve středověku nic mimořádného. Škoda jen, že za zákeřné zrady a chyby svých pánů často zaplatili životy i nevinní lidé a zvířata.

TaLu
08.05.2021 5 z 5

Velmi zdařilý příběh série. Osobní život hlavních postav se posunul dál a je mu věnováno dost prostoru. Královna vystrčila drápky a bitvami zmítané království dále chudne. Poddaní aby se přesunuli někam do hlubokých hvozdů, pokud se mají dožít rána. A k tomu neúroda a hladomor. Jak se takto v nejistotě dalo žít ? Jak přežít?
Závěrečné tažení Wolframa za odplatou je mrazivě autentické. Chvilka oddechu v tomto krví nasáklém příběhu přišla snad jen díky Benešově svatbě. Ani opakování děje mi tentokráte nevadilo.

ondras666
19.04.2021 5 z 5

Tenhle díl mě fakt bavil hodně. Obzvlášť ten závěrečný spurt v honbě za osvobozením dcery.

Luigi1
12.04.2021 5 z 5

Pěkně popsaná vláda Jana Lucemburského.Opět jsem se přesvědčl,že mám v historii mezery,které se díky těmto dílům zacelují.Doporučuji

vera4669
20.02.2021 5 z 5

Tak tohle se mi opravdu líbilo... Kniha Patrioti byla skvělá, takže jsem se na tohle čtení těšila, i když dle hodnocení jsem cítila lehkou obavu. Zbytečně. Tyhle thrillery se zásahem dějin a politiky odehrávajících se v různých zemích mě hodně baví. Od začátku napínavé čtení, jen konec byl trošku uspěchaný, ale autorovi to odpustím a budu se těšit na další díl :)

Turlogh
11.12.2020 5 z 5

Vynikající historický román z časů krále Jana Lucemburského o rytířích bez bázně a hany. Vzhledem k tomu, že se jedná již o šestý díl, je pochopitelné, že některé situace se v ději románu opakují, ale pořád se to čte skvěle. Stále všemi deseti doporučuji! Howgh.