Pach krve

Pach krve https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393012/bmid_pach-krve-DQ2-393012.jpg 5 444 104

Rytíři z Vřesova série

Píše se rok 1316. Boj o moc v Čechách neustává a ani uvěznění Jindřicha z Lipé na Týřově situaci nevyřešilo. Poměr sil se stále přeskupuje. Tu je silnější strana královská, tu strana Jindřicha z Lipé a král Jan Lucemburský je nucen opět povolat do Čech svoje rádce a podporovatele nejvěrnější, arcibiskupy a říšské kurfiřty Petra z Aspeltu a Balduina Lucemburského. Ti skutečně přijíždějí v čele těžkooděnců, ale pokud si Jan myslel, že mu pomohou protivnou stranu jednou provždy zlomit, musel být zklamán. I vzhledem k situaci v říši, kdy proti sobě stáli dva římští králové, z nichž se každý snažil získat moc na svoji stranu, nebylo možné riskovat v případě neúspěchu ohrožení lucemburské moci. Je nad slunce jasné, že České království nečekají klidné časy.... celý text

1972Sixo
01.03.2024 3 z 5

Asi únava materiálu. Bez záčiatku a bez konca (pochopiteľne), okorenené vintage erotikou.

alabra
25.02.2024 4 z 5

Král opouští zemi a nechá své blízké tahat za sebe horké kaštany. A že byly horké. Paralelní životy obou hlavních hrdinů se odehrávají ve stejných schématech, až do absurdity je tu dovedena myšlenka, o jakou maličkost se dokážou zastánci dvou znepřátelených stran bít, zbytečně prolitá krev, ale to snad v každé válce. A pak jako mávnutím kouzelného proutku vyřešeno neřešitelné, tohle mě trochu zaskočilo.

Isew
29.12.2023 4 z 5

Trochu jsem se obávala, že tento díl bude pokračovat v duchu dílu minulého. Naštěstí se to nestalo. Wolfram ač si vědom nebezpečí, tak ho trestuhodně zanedbá. A tato chyba vede k tomu, že se nám ze středověkého Mirka Dušína stává víc a víc Tas z Boru. Čest, odvaha, geniální italský kůň, oblíbené zábavné napichovací kratochvíle a tak vůbec.

evelýny
24.12.2023 3 z 5

,,Někdy je třeba jednat a ne se bezhlavě vrhat do každého boje."

Královen nadpočet a kam se poděl český král?
Převlékání kabátů, přátel bych se bál.
Pach krve sílí, hlavy se stínají.
Co bude dál?

V tomto dílu na úkor historických faktů stoupá akčnost Wolframa z Olšové a nezničitelnost Beneše z Vřesové. Stále je nutností připomínat předešlý děj, neboť v chaosu jmen se zřejmě nevyzná už ani sám autor.

Přátelé snad odpustí, ale vrcholem trapnosti pro mě byly rádoby sexuální hrátky hlavních hrdinů.

Kontrolní otázka: Dočíst nebo nedočíst celou sérii Rytířů z Vřesova?

P.S.: „Svoboda v konkrétním slova smyslu spočívá v možnosti volby.“ Simone Weil

mpb1913
22.08.2023 5 z 5

Hodnotím jako celek po přečtení všech osmi dílů. Jsem stejně jako u série s Hynkem Tasem z Boru nadšen. Velká, krásná pohádka pro dospělý kluky, která se odehrává ve známých kulisách Prahy, Českého Krumlova, ale i Lokte, Hradce Králové a dalších míst což románu pro mě ještě přidává na atraktivitě. Nechci nijak spoilerovat, tak jen napíšu, že rozloučení s hlavní postavou je přímé, chlapácké, dojemné a za mě to autor zakončil skvěle. Rozhodně si postavy oblíbíte a dočtete příběh dokonce za což budete krásně odměněni.

adam5955
31.07.2023 4 z 5

abych neprozradil, tak... dve veci mi vadily. Wolframova chyba, tohle by neudelal, zvlast kdyz o tom sam mluvil. A dalsi chyba taky od Wolframa, ktera to vlastne vsechno spustila na konci. ... tady udelal autor z jinak bystreho rytire trosku kratkozrakeho, ale melo to asi vse smerovat k tomu, co nasledovalo. Ale slo by to asi lepe podat. Jinak jo, saham pro dalsi dil. Je to porad na vysoke urovni a velmi ctive

hnusák
17.07.2023 4 z 5

Opět další fajnové pokračování série, hodně jsem se bavil a doufám, že i trochu poučil.

Parwana
06.05.2023 5 z 5

Po delší době velmi dobře napsaná historická série, z níž jsem četla zatím poslední díl. Nemůžu se dočkat těch dalších, má to vše, co má správná kniha mít, a její hlavní hrdinové jsou sympaťáci.

J0hn
01.05.2023 4 z 5

Zatím asi nejslabší díl série, ale pořad celkem dobré.

de6978
26.04.2023 5 z 5

Opět velmi napínavý thriller !!!
Od Engmana se čtou knihy dobře velmi dobře. Každá kapitola končí napínavě a musí se číst dál a dál ....

kuba1991
26.02.2023 5 z 5

Velice zajímavé téma, děj plynul rychle a knížka se četla velice dobře .Dá se říct ,že předčila mé očekávání a určitě si rád přečtu další autorovu knihu.

Kackac77
14.02.2023 5 z 5

Další díl Rytířů z Vřesové. Boje mezi pány, úklady, zabíjení...atd. Já moc na ty "bojové" věci nejsem, a právě proto mě i překvapuje, že se mi tato série tak líbí. Je fakt, že Wolfram a Beneš už začínají být trošku jako historický Chuck Norris. No ale stejně jim fandím. I na romantiku si trošku člověk přijde... Prostě hezky se to čte.

Cimeřan
11.02.2023 4 z 5

Po několika kapitolách mi začalo připadat, že se jedná o historickou telenovelu, kde v systému každý s každým hrdinové bojují, spí a tlachají (ne nezbytně v tomto pořadí). Nebýt toho zběsile akčního finále, kde se bodá do slabin, sekají hlavy a případně naráží na kůl, asi bych hodnotil níž. Nakonec 75/100.

P.S.: Kdo prováděl korekturu, pokud vůbec někdo...?!?!? Takovéto prohřešky proti češtině bych trestal ranou naplocho mečem!

Mabie
25.01.2023 5 z 5

Zatím se jedná o nejdrsnější díl série. Opět je to svižný příběh, který má srozumitelný styl, velmi osvěžující humor, širokou paletu pestrobarevných postav, prostě vše tak akorát.
V tomto díle dochází k přerodu Wolframa v nemilosrdného mstitele a obvyklé boje a bitky jsou mnohem tvrdší, drsnější, krutější. Zápletka je ale opravdu dobrá a provinilci jsou natolik záludní a nečestní, že i pacifista si užívá jejich potrestání.
Zdálo by se, že vše je dokonalé, ale …korektura je tragická! Jako i v předchozím dílu se objevilo značné množství redakčních chyb, které devalvují celek. Škoda.

marekB78
24.12.2022 5 z 5

Za mě rozhodně spokojenost. Druhá kniha od autora a opět napínavá a čtivá. Určitě si přečtu i další :)

oleg
25.10.2022 5 z 5

Ze začátku jsem otáčela stránky pomalu ale pak to nabralo spád, že jen lítaly a to jsem se dočetla, že druhý díl je ještě lepší, tak už se těším.....

Johny_H.
24.09.2022 5 z 5

Této knize se nedá nic vytknout naprostá paráda.

kahoma
22.08.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo! Obdivuji, že je autor ještě tak mladý a už vydal tolik bezva knih. To se jistě můžeme těšit na další. Rozhodně budu pokračovat ve čtení této volné série o Vanesse a Nicolasovi. Čtu to teda v originále, protože umím švédsky, ale věřím, že český překlad je jistě taky dobrý.

svoboddka
21.08.2022 5 z 5

Tak to byl fičák. :) Hned si jdu zítra pro druhý díl série.

soupik2012
02.08.2022 4 z 5

Zatím nejslabší díl z této série. Strašně dlouho se v podstatě nic neděje. V knize se odehrávají pouze přesuny z bodu A do bodu B. A to zcela bez nějaké zajímavější zápletky. Celý příběh tak zachraňuje až samotný závěr a to je trošku málo. Audiokniha je načtena slušně a načetl jí pan Martin Zahálka.