Království meče

Království meče https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344165/bmid_kralovstvi-mece-r6J-344165.jpg 5 441 91

Rytíři z Vřesova série

Wolfram Katzinger z Olšové, někdejší johanita, jehož jediným majetkem je jeho meč, vynikající kůň, statečnost a umění boje, stojí věrně ve službách krále Jana. Beneš z Vřesova pokračuje dál ve stavbě svého hrádku Vřesova, jelikož jenom pevné zdi, prozíravost a snad i močály svírající Vltavu na pomezí z Bavorskem ho mohou uchránit před opakujícími se nájezdy bavorského šlechtice, který je v Čechách znám spíše pod přezdívkou Hanz Křivák. Jako Rožmberkův man, kterého si mladý vladař i přes vzájemnou rozepři velice cení, musí Vřesov opouštět a účastnit se bojů jak s vnitřními, tak s vnějšími nepřáteli na obranu krále. Nebo proti němu? To podle toho, na které straně Rožmberk zrovna stojí.... celý text

Prateri
30.11.2018 5 z 5

Království meče povolalo do zbraně opět hrdiny předchozích dílů. Chlapci nezklamali. Ani já je nezklamu a poctivě přečtu další díly, jen co na mne dojde řada v knihovně.
Ještě mě tak napadlo, když se král Jan Lucemburský účastnil boje, že dnešním státníkům je hej, nemusí se ohánět mečem v předních řadách vojsk, které vyslali do boje :).

Cuchulainn
03.11.2018 5 z 5

Přetěžko jsem se loučil s touto knihou po jejím dočtení. Jako i s celou sérií Rytířů z Vřesova. Bez pochyb se může rovnat knihám Hynka Tase z Boru a troufnu si říct, že ji i nepatrně převyšují. Velmi poutavé, čtivé vystihnutí událostí ozdobené historickými fakty. Nezbývá, než se uklonit panu Niedlovi i jemu výtvoru a s neskrývanou netrpělivostí si počkat na pokračovaní.

špulo
07.10.2018 5 z 5

Je neuveriteľné, ako si táto séria drží svoju úroveň konštantne od prvého dielu. Fakt sa teším na najnovší diel. A asi je aj najvyšší čas zbližšia sa pozrieť na ďalšie série tohto autora...

Kerberos
22.09.2018 5 z 5

Wofram je štědře odměn králem za své hrdinství a své postavení ještě posílí sňatkem.Beneš má svolení postavit si hrad a odrazí nájezdy na své panství i přes zradu Anežky.Teď už jen čekám ,až vyjde poslední díl.Zatím se asi začtu do dobrodružství Hynka Tase z Boru.

babystar
28.07.2018 5 z 5

Krásné čtení. Wolfram se zachová jako hrdina trubadúrských písní - je ochoten bojovat pro ženu svého srdce. Beneš zachrání svůj Vřesov a zneškodní nepřítele. Jan Lucemburský upevní svou pozici a potrestá zrádce. Vše se v dobré obrátilo...Knihy pana Niedla stojí za to si přečíst.

Gari89
25.07.2018 5 z 5

I čtvrtý díl byl super. Skvěle se to četlo, rychle to ubíhalo, takže za mě 5 z 5

Standa24
10.07.2018 5 z 5

Další skvělý příběh ze série o rytířích z Vřesova a Olšové. Osudy hlavních hrdinů se prolínají s osudy skutečných historických postav a dozvídáme se i o méně známých událostech české historie.

Dandulka
09.07.2018 5 z 5

Super čteníčko. Tyhle knihy hltám jako na běžícím pásu. Není mnoho autorů tohoto žánru, kteří se dobře čtou, ale pan Niedl jistě patří mezi ně.

Vok76
04.06.2018 5 z 5

Tedy, mám od páně Niedla přečteno prakticky vše a jeho knihy prostě baví. Od dramatických popisů bitev, které jsou mimochodem i přehledné, načež dychtivý čtenář neztratí pojem o situaci na bojišti, až po napínavé a místy i vtipné dialogy postav. Zde vyniká nad jiné rytíř Wolfram a pasáže s ním, byť jsou trochu Tasovské (promiňte ten výraz), vynikají originalitou a jeden se přistihne pohroužen do knihy s úsměvem na rtu. Takže rychle - stručně, parádní a napínavé čtení, asi tak na den, nebo cesta vlakem Brno - Praha (se zpožděním tam, bez zpoždění i zpět). Doporučuji, jakožto i ostatní autorovo dílo a pět hvězd je myslím opět na místě.
Snad se rychle dočkáme pokračování...

harena
07.04.2018 4 z 5

Další díl , kdy naši hrdinové Wolfram a Beneš bojují a bojují nejen za své pány ale i za krásné ženy. I Johanité v pravou chvíli Wolframovi v boji znenadání pomohli. Ale nad Českým královstvím se začínají stahovat těžké mraky nového konfliktu, snad nejtěžšího z těch, které krále Jana Lucemburského za dobu jeho pětileté vlády dosud potkaly a to si prostě budu muset přečíst další a to už 5. díl Rytířů z Vřesova.

Ramiel
26.02.2018 3 z 5

Ačkoli se i zde najdou podobné pasáže jako v knihách minulých nebo série Hynka Tase, přece jen je děj většinově nový.
Také období vlády Jana Lucemburského je pro mě zajímavé, jelikož není příliš mnoha autory knižně využíváno na rozdíl od období jeho syna Karla.

Vlk.kh
22.02.2018 4 z 5

Čtivě popsané ozbrojené střety a válečné tažení - to na rozdíl od jiných autorů pan Niedl umí dobře. Co mi ale trochu ubírá na nadšení je věc, kterou tu už zmínil cz.klima - je to čtvrtý svazek a některé věci se opakují, takže to člověka kapku nudí. Podobné pocity jsem měl i u série o Hynku Tasovi z Boru, kde už od třetího dílu začal můj zájem lehce pokulhávat. Nicméně jednoručka Honza Křivý stále nedostal finálně nakopáno do zadnice a král Jan začal dělat ordnung mezi naší vzpupnou šlechtou, takže další díl určitě bude - tipuji tak do Vánoc - a já si ho opět pořídím. Co se dá dělat, no :-D

Katka244
11.02.2018 5 z 5

Opět samé nej, dalo by se číst dál a dál. Nic jiného neplánuji, když přinesu knihu od pana Niedla. To se nedokážu utrhnout:-)

cz.klima
29.01.2018 3 z 5

Děj už se hodně opakoval, takže některé odstavce jsem přeskakoval. Každopádně po předchozích knihách určitě stojí za to číst.

Macek58
23.01.2018 5 z 5

Výborné čtení, něco historie, něco válečnictví, ukázka toho, jak to v té době chodilo.

KAREL6725
23.01.2018 5 z 5

Dočteno ,sečteno, potrženo jako vždy perfektní, i když musím přiznat , že příběh Hynka Tase z Boru se mi líbil víc. Já moc historické romány nečtu , ale od autora jsem dokoupil všechny knihy, které zatím vyšli a vůbec nelituji. Ještě mi zbývá série knih Platnéř . Plný počet hvězd je samozřejmost. Těm kdo nečetli doporučuji přečíst.

Bolomsson
22.01.2018 4 z 5

I čtvrtý díl série rytířů z Vřesova je povedený...jede si to hezky ve svých zajetých kolejích, jako předchozí díly a občasné přehození výhybky směr bojiště, trocha té romantiky, k tomu se přidá pravidelný svérázný a břitký humor našich hlavních hrdinů, jejich chrabrost a o příjemné počteníčko je rázem postaráno:-)
Jako drobné negativum v tomto díle spatřuji autorův vstup do knihy, kdy téměř celou první třetinu románu převyprávěl události knih předchozích, což při délce cca 280 stran je spíše na škodu a nám dychtivým čtenářům jeho románů tím pádem zbývá méně prostoru pro dosud nepoznaný a zajímavě se vyvíjející děj.
Závěr knihy slibuje další díly, což vnímám velice pozitivně a čím více jich pan Niedl napíše, tím spokojenější budu a s radostí si pro případné další svazky vyčlením místo ve své knihovně:-).

cérka
20.01.2018 3 z 5

Asi jsem zklamaná, v tomto díle na mě bylo moc času věnováno válčení, strategií a bojům :-(. Uvítala bych více děje že života obyčejných lidí, života na Vřesově, Olšové, lidí z bažin. Snad poprvé v této sérii věnuje autor 1/3 knihy rekapitulaci, škoda. Raději bych méně dílů a více děje! Tentokrát se wow nekonalo.

cecetka
14.01.2018 3 z 5

Nesdilim nadsene komentare ctenaru. Precetla jsem vsechny 4 dily behem par dnu. Cte se to hezky, ale zadny literarni skvost to neni. Takova pohadka pro dospele pred spanim :-)
Nenadchne - neurazi.

Schamila
01.01.2018 5 z 5

Opět nádherné čtení, kus krásné historie, krásné postavy a jejich osobní příběhy, nádherný popis všech zákoutí, kde se příběhy odehrávaly, a neskutečná moudra nebo námět na zamyšlení. Za mě opět bezva - mohu jen doporučit, bylo to moc pohodové čtení pro tento čas, zvláště, když tento příběh začínal v prosinci. Už se těším na další počteníčko o Vřesovských.