Já, rytíř

Já, rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424953/bmid_ja-rytir-i0A-424953.jpg 5 347 71

Rytíři z Vřesova série

Wolfram Katzinger z Olšové se usadil na králem zastaveném hradě Ojvíně a doufá, že toto sídlo bude dostatečnou ochranou pro jeho rodinu, neboť jako johanitský rytíř a králův nepostradatelný služebník bude muset hrad často opouštět. Beneš z Vřesova se vrací na svůj dobudovaný hrad na pomezí s Bavorskem. Také on doufá, že mu osud dopřeje klidu, aby se mohl těšit z chvil prožitých po boku své krásné ženy Gabriely, někdejší dvorní dámy Violy Těšínské, manželky Petra z Rožmberka. Nastává poslední období střetů. Král Jan nechává království českým pánům, kteří mu pobyt v něm dostatečně otrávili. Neutíká však, jen dává přednost evropské politice...... celý text

rlupinek
26.05.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení, zápletky, intriky, středověk, napínavý děj, a to až do poslední kapitoly, až jsem se bál, že bude konec... Nad čím jsem se ale pozastavil, byla část kapitoly, kde Čeněk z Vřesova oznamuje perkmistrovi v Jihlavě, že vyrážejí na cestu ve čtyři ráno, vstávají tedy ve tři. Jak se v roce 1319 vzbudili ve tři hodiny ráno? Budíky nebyly, hodiny na věžích kostelů byly pouze v plenkách a ptáci ještě měli určitě půlnoc. Takže by mě zajímalo, jak věděli, že je právě tolik hodin (v noci), kolik právě je?
Už se určitě těším na další pokračování (snad v listopadu 2020).

pepa3rd
24.05.2020 5 z 5

Musím se přiznat, že tento díl jsem nečekal. V tom předešlém se vše tak hezky uzavřelo a já byl na jednu stranu rád za dobrý konec, ale na druhou stranu mě mrzelo, že příbeh končí tak brzy po nástupu Lucemburků na český trůn. Naštěstí se tak nestalo a je tu pokračování, které si udržuje vysokou úroveň předešlých dílů, čte se opět jednám dechem a v napínavé románové podobě (s lehkou rezervou) přibližuje naší historii. 90 %

nero 13
23.05.2020 5 z 5

Blíží se doba kdy Jan Lucemburský rezignoval na dění v Českém království a o to víc se angažoval v evropské politice kde se nic důležitého neodehrálo bez jeho účasti a tak jsem zvědavý jestli bude série pokračovat i po dílu Cesty rytířů, já osobně bych byl rád protože jsem si zdejší postavy oblíbil a rád bych sledoval jejich další osudy.
Myslím že postava Jana Lucemburského je u nás trochu nedoceněná a že nebýt jeho asi by se jeho syn Karel IV. nestal Římským Králem a Císařem.

Kerberos
22.05.2020 5 z 5

Tento díl se mi zase líbil,oblíbení hrdinové,akční čtení,otevřený konec,takže se těším na další pokračování.

orson
20.05.2020 4 z 5

Niedl nezklamal, série je pořád dobře čtivá a já se těším na další díl!

hanzmb
20.05.2020 4 z 5

Po trojce asi 2. nejlepší díl série. A to jsem si myslel po minulém dílu, že už ji došel dech a autorovi nápady. Už to není jen bezduchý historický western, ale objevují se zase záblesky tehdejší složité politické situace. A kobyla je definitivně hřebec :-).

jarda007
05.05.2020 3 z 5

Neni to spatny, ale jak uz takovych sag byva obvykle, ztraci to s dalsimi pokracovanimi stavu...

astroweb
04.05.2020 2 z 5

Pokračování historického příběhu z doby Jana Lucemburského. Přečetl jsem s obtížemi, jiné autorovy knihy jsou mnohem podařenější.

bgott
28.04.2020 5 z 5

Opět velmi povedený díl celé série. Historickým pozadím je doba sporů mezi Janem Lucemburským a českými a moravskými pány o moc a majetky. Stále ale zbývá dost místa na nějakou tu bitvu, souboj či přepadení, kde lze ocenit neutuchající smysl pro spravedlnost a rytířské chování hlavních hrdinů.

druzickaster
27.04.2020 5 z 5

Kvalita pořád dobrá, ač je to už sedmý díl. Opět jsme se dozvěděli kousek z životů hlavních protagonistů, jen mi připadlo, že kniha je krapet víc pohádkovější a méně napínavá ve smyslu, přijeli všechno klaplo, popřípadě pomohl kamarád kterého bychom nečekali. Nechci aby autor hlavní hrdiny kosil jako na poli, ale přitvrdil bych krapet.
Každopádně čtivé to je a můžu doporučit.
Jo a ještě trošku mi chybí komentář autora, kolik bylo možno v historii reálné a kolik je vyloženě smyšlenka.

Boby17
25.04.2020 5 z 5

Co říci k sedmému pokračování, když už všechno bylo řečeno k předešlým dílům? Určitě poděkonání panu Niedlovi, že mě, a další věrné čtenáře, zase kousek dějově poposunul dál a poutavým způsobem přenesl o sedm století nazpět. Včera koupenou e-knížku jsem doslova zhltnul na jeden zátah a už nedočkavě vyhlížím pokračování!