Rytíři temné pověsti

Rytíři temné pověsti

Rytíři Gabaly, bájní ochránci Devíti vévodství zmizeli v bráně plné démonů, vedoucí mezi světy. Zůstal jen jeden – Manannan, jemuž instinkt říká, aby zůstal. Teď je z něho zbabělý rytíř, pronásledovaný vlastním svědomím. Vévodství jsou zaplavena vraždami a černou magií. Stahují se bouřková mračna války. Manannan přijíždí do Přímořského lesa, kde se připravuje čelit svému nejtemnějšímu strachu, neboť musí projet onou strašnou bránou a najít své ztracené společníky. A na druhé straně odhalí tajemství, které mu rozerve duši na kusy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80085/rytiri-temne-povesti-80085.jpg 4.352

Vampýří sága (1.)

Knights of Dark Renown (1989)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Návrat

Gothard
02.08.2015

Nevím, zda jsem jediný, ale knihy Davida Gemmella se mi navzájem docela pletou. Téměř všechny jsou hrdinské fantasy, jsou vyprávěny přibližně stejnými autorskými postupy, autor má jasný styl, který se nesnažil měnit. A k tomu nějaká ta zrada, prokletí, bojovník, který ztratil smysl života a pak ho zase našel, osamělí hrdinové, kteří nejdřív rezignovali a pak (za cenu nemalých obětí) zvítězili, mýty a pověsti. Několikrát se mi stalo, že jsem v knihovně sáhl po titulu, který jsem neznal, a když jsem knihu prolistoval, zjistil jsem, že jsem ji vlastně již četl, jen jsem si nepamatoval název a dějový rámec. Ale Rytíři temné pověsti jsou v tomto směru výjimkou, protože obsahují silné motivy a dobře napsané postavy. Určitě jedna z nejlepších heroických fantasy, které jsou na našem trhu dostupné. Kdo nezná Gemmella a chtěl by si přečíst pouze jednu jeho knihu, doporučoval bych právě tuto.

MP17
09.02.2015

Můj tajný tip mezi Gemmellovými knihami. Originální příběh, charismatickými postavami, které by samy utáhly celý příběh, autor až nehorázně plýtvá, ale přece je tu jeden, který vyčnívá nade všemi a nejen v této knize, ale i nade všemi v celém Gemmellově díle - Manannan, pro mě osobně po všech stránkách dokonalý hrdina skrz naskrz sympatický.

borknagar
06.12.2014

Tato kniha se mi moc líbila. Klasický Gemmell a přece v něčem jiný. Vampýří ságu jsem nikdy od Gemmella nečetl a moc mě ani nelákala. Byla by chyba nepřečíst si tento strhující fantasy román. Mnozí spisovatelé by se mohli od pana Gemmela učit. Nepřekombinované, napínavé, strhující a i výchovné. Teď mě čeká Světlonoš, který tu není moc dobře hodnocen, tak uvidíme. Zatím mě Gemmell nezklamal a když mám chuť na nějakou hrdinskou fantasy, vždy sáhnu po jeho knihách.....

Eigis
11.06.2014

Musím říct, že příběh, který se na rozdíl od mnoha jiných Gemmellových děl, odehrává během relativně krátkého časového úseku, mě dost potěšil. Kniha má zpočátku nádech tajemna, ale postupně se přetváří na pro autora typické vedení války proti silnějšímu nepříteli. Škoda jen, že příběh nebyl delší, byl bych ocenil delší úsek zabývající se střety mezi oběma skupinami rytířů.

IlMagnifico
28.12.2013

I když nejsou Rytíři temné pověsti úplně bez chybiček, jedná se o výbornou strhující knížku, která si právem zasloužila být součástí Sapkowskiho kánonu 85 základních děl fantastiky. Rozhodně doporučuji.

David Gemmell

David Gemmell