Rytíři kruhového stolu

Rytíři kruhového stolu https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71012/rytiri-kruhoveho-stolu-71012.jpg 4 12 5

Báje o Lancelotovi, rytíři u kulatého stolu. Bohatě ilustrováno italským malířem Piero Cattaneo.

Pro děti a mládež

Vydáno: , Junior (ČR)

Knights of the Round Table , 1993

verka5083
25.06.2020 5 z 5

Tohle je tak úžasná kniha. Příběh jsem hltala od začátku do konce. Kniha je zajímavá a dobře napsaná. Mohu jen doporučit. Myslím, že si tuhle knihu mohou přečíst jak rodiče, tak i děti.

vinnetou500
30.12.2016 5 z 5

Vzpomínám, když mi knížku četla mamka na dobrou noc. Příběh jsem "žral" a velice mě bavil. Jen v tom útlém věku jsem nějak pořád nedokázal překousnout, že všichni mí oblíbenci zemřeli. Gawain, Lancelot i Artuš. Nezkazilo mi to ale celkový dojem. Vzpomínám i díky této knížce na dětství v tom nejlepším :-)

Peleus
30.08.2015 4 z 5

Velmi uceleně podaná a inteligentně, s citem pro to podstatné, osekaná legenda. V kombinaci s nádhernými ilustracemi jde o dílo, které by nemělo minout žádné dítě a odradit dospělého.

P.S. Když jsem to jako malý četl, při pomyšlení na Lancelotovu zradu se mi několikrát mimovolně objevila slza v oku. Nesnášel jsem ho a zároveň mi přišlo hrozně líto všech statečných bojovníků, kteří přišli o život v bratrovražedné válce. Až časem, s přibývajícími léty, jsem předhodnocoval svůj skálopevný postoj a začínal připouštět různá "ale".

..(ale Artuš byl starý děda, ale za ženu si vybral nepoměrně mladší, ale dá se polemizovat o jejich velké lásce, ale... a tak dále)

9187
20.05.2015 4 z 5

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami

Benedygtus
12.09.2011 4 z 5

Kniha, ktera presto, ze je pro deti se jim samotnym jevi velice dospele a snad i prave proto, byla pro me tolik zajimava.

mýty a legendy převyprávění Artuš Artušovské legendy

Stelio Martelli
italská, 1928 - 2022
1994  80%Rytíři kruhového stolu
2002  86%Odyssea - Odysseova dobrodružství
2002  87%Ilias - Trojská válka

Kniha Rytíři kruhového stolu je v