Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136457/rytir-v-rezavem-brneni-aneb-o-muzi-ktery-nasel-sebe-sama-136457.jpg 4 71 17

Mezinárodní bestseller Rytíř v rezavém brnění je jednou z těch „velkých malých knížek“ oslovujících všechny čtenáře, kteří pátrají po smyslu života, hledají sebe sama, své vlastní já a skutečnou vnitřní svobodu. Příběh, známý milionům čtenářů ve více než dvaceti zemí světa, začíná v okamžiku, kdy si jeho hlavní hrdina, který se dosud považoval za ctnostného rytíře, jemuž nelze nic vytknout a jemuž nic neschází, uvědomí, že je uvězněný ve svém brnění, které mu brání v plnohodnotném životě, v komunikaci s nejbližšími i se sebou samým. V té chvíli se bezradný rytíř rozhodne vstoupit na cestu hledání svého pravého já, na svou osobní výpravu za sebepoznáním. Přestože na své cestě narazí na mnoho zdánlivě nepřekonatelných překážek, na konci svého putování dospívá ke kýženému cíli: Stává se člověkem, který prohlédl, zbavil se klamných iluzí, vykonstruovaných představ a šalebných tužeb a našel autentickou svobodu. Rytířovo putování odráží i naši životní zkušenost, plnou nadějí a zklamání, víry a rozčarování, smíchu i pláče. Vyzývá nás, abychom nelpěli na tom, co už víme, abychom se zvídavě otevřeli právě tomu, co ještě neznáme a čeho se možná bojíme. Jen tak rozšíříme hranice své mysli, zbavíme se vnitřních bariér, které nás omezují. Jen tak svlékneme své brnění, v němž jsme uvízli. Rytířův příběh je příběhem každého z nás, každého, kdo se pídí po smyslu života a lásky. Prožijme spolu s ním dobrodružství vnitřní proměny. Robert Fisher je autorem více než čtyř set rozhlasových pořadů a téměř tisícovky pořadů televizních. Se svým přítelem Arthurem Marxem napsal také řadu broadwayských her a filmových scénářů. Jeho nejznámější kniha Rytíř v rezavém brnění byla přeložena do více než dvaceti jazyků.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Rybka Publishers

The Knight in Rusty Armor , 1990

kristyna.havlov
03.01.2023 5 z 5

Tenká kniha, která je skvělá na hloubavé a přemýšlivé večery. Můžete se zamyslet nad svým životem i to, jak se chováte k druhým. Každý má takové svoje brnění a pod ním jsme všichni laskaví,...jen to brnění musíme vedet, jak ho můžeme odstranit. A to se dočtete právě v této knize ...

Rossel
31.03.2020 3 z 5

Taková jednohubka na večer. Hezky ilustruje, jak nás naše lpění na tom známém a bezpečném ve skutečnosti vězní. Ale větší přesah nebo hloubku jsem v tom nenašla. Kniha zkrátka otisk příliš nezanechala a po docela krátké době úplně vyvanula z mysli.

Nhoriel
13.08.2019 4 z 5

Moc pěkná knížka, která napomáhá k zamyšlení nad přístupem k životu a svému okolí. Rozsahově akorátní, jazykem nesložitá. V první chvíli se může jevit jako pohádka, časem si ale člověk sám najde nějaké záchytné body, které ho přesvědčí, že za pohádkovým zevnějškem se ve skutečnosti ukrývají hluboké myšlenky, které mohou být člověku v mnoha ohledech velice nápomocné.

Za mě spokojenost :)

Evianna
20.07.2019 5 z 5

Nádherná kniha.
Dostala jsem ji od mé kamarádky k narozeninám a nemohla jsem si přát lepší dárek.
Kniha je srozumitelná (doporučuji klidně číst dětem před spaním) a má hluboký potenciál.
Během četby si postupně uvědomujete věci, které jste dříve přehlíželi.
Je pravda, že konečný doslov mě poněkud nudil, nepřišel mi tak dobrý jako celkový příběh.
Vřele doporučuji. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

barca7361
21.12.2018 5 z 5

Kniha, která svým příběhem upoutá a člověka donutí zamyslet se nad vlastními hodnotami a chování k druhým.

roso.mak
29.10.2018 1 z 5

Jako bajka dobré. A autor má vlastně pravdu. Pro úplné pochopení doporučuji si přečíst doslov (nebo si přečíst jenom doslov). Ale mně to podání prostě nevyhovuje.

surikata246
14.04.2018 4 z 5

Knížka se se mi líbila a mnoho mi dala při vyrovnání se z obtížnou životní situací. Jsem ráda, dostala se mi do ruky zcela náhodou. Doporučuji všem.

kilometr
23.11.2017 3 z 5

Ze začátku jsem se několikrát i nahlas zasmál,což se mi u knihy nestává často.Přesto je to jenom lepší průměr,na mě byl rytíř dost uplakaný.Hlavně,že našel,co hledal.60%.

petra7210
04.07.2017 5 z 5

Kniha se čte sama. Je to vlastně taková pohádka pro dospěláky :)

Scheila
07.05.2017 3 z 5

Milá jednoduchá a odpočinková kniha.
Příěh byl jednoduše a však hezky popsán. Člověk si u této knihy uvědomí věci, které vlastně už ví, ale potřebuje je "slyšet"
Popravdě doslov k českému vydání se mi osobně líbil víc než samotná kniha.

Markéta137
24.04.2017 5 z 5

Milá malá jednohubka s filozofických přesahem. Moc pěkné.

Knihomol22
06.02.2017 5 z 5

Opravdu pekna pohádka pro dospělé :)
Vřele doporučuji.

anetka.repova
20.03.2016 5 z 5

Jelikož takovou literaturu nečtu, tato knížečka byla boží. Příběh jednoduchý a natolik krásný, k zamyšlení. Fakt moc pěkné.

Rozhodně doporučuji k přečtení.

kamibe
07.09.2015 5 z 5

Pro mne to bylo velmi milé čtení. Jsou tam pěkné hlášky:
Člověk nic nevidí, dokud nepochopí.
Mlčet je víc než jen nemluvit.
Abys odhodil brnění, na to musíš být sám.
Nejdřív jsem to četla sama a hezky se u toho bavila. Pak jsme si to četly s kamarádkou při chůzi po pláži a znovu jsme se u toho pěkně bavily. A teď si to vezmu s sebou na dovolenou a budu to číst svému kamarádovi. Jsem zvědavá, co na to řekne.
Myslím, že je to jedna z knih, které se dají číst v každém věku.

Anceroh
03.11.2014 4 z 5

Hezká pohádka ;-). Doporučuji.

EMK
22.09.2014 4 z 5

tato kniha se mi strasne libila, pujcila jsem si ji od kamaradky jako odpocinkovou cetbu a precetla jsem ji jednim dechcem s usmevem na rtech.. jedna z knih, kterou by si mel precist kazdy.. plynou z ni krasna pouceni

Pawlisman
04.09.2014 4 z 5

Poměrně potěšující svěží příběh s několika nadprůměrnými momenty. Kniha neříká k lidskému bytí a seberozvoji zas tak moc, ale říká to krásně kulantně v pěkném prostředí. Lze doporučit.

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Robert Fisher