Rytíř Sedmi království

Rytíř Sedmi království https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229636/mid_rytir-sedmi-kralovstvi-TJ2-229636.jpeg 4 1176 166

Dlouho před událostmi, které znáte ze Hry o trůny, sedí Targaryenové pevně na Železném trůně. To ovšem neznamená, že v Západozemí panuje klid. Bratrovražedný boj uvnitř vládnoucí dynastie rozpoltil Sedm království. A právě v té době křižuje krajem potulný rytíř ser Duncan Vysoký. Anebo Dunk tupý jako lenochův meč? Všechno je to nějak zamotané, a to včetně původu jeho panoše Egga. Tři uzavřené, ale navazující novely ze světa Hry o trůny představují G. R. R. Martina tak, jak si jej čtenáři zamilovali dávno před slavnou ságou – jako jednoho z nejlepších povídkářů žánru.... celý text

Literatura světová , Novely , Fantasy

Vydáno: , Argo

The Hedge Knight / The Sworn Sword / The Mystery Knight , 2015

prieskumnik414
29.11.2019 1 z 5

Nuž, neviem. Videla som seriál a zdal sa mi super. Tak som sa konečne odhodlala prečítať si predlohu. A začala som s touto knihou, ktorá mu dejovo predchádza. Nuž neviem... Podľa mňa hrozná slabota. Kniha tak pre deti do 12 rokov. Aj to som v tom veku čítala lepšie. Historické romány boli vtedy moje "number one". Dám ešte šancu spomínanej sérii, len dúfam, že nezistím, že vlastne najlepšiu prácu odviedli tvorcovia seriálu.

Igor1311
07.11.2019 3 z 5

Dlho som tomuto knižnému a seriálovému hitu Hra o tróny odolával, ale raz to prišlo. Teda zatiaľ len seriál, ale už aj knihy sú naplánované. Začal som teda so serom Duncanom a jeho príbehom. Odohráva sa len sto rokov pred celou ságou, tak som si povedal, že to bude dobrý začiatok.

Áno, boli tu mne už známe mená ako Targaryenovci, Starkovci, Tyrrelovci a iní, ale príbeh sám o sebe nebol žiadnym veľdielom. Vďaka seriálu som od toho očakával oveľa viac. V podstate tu nebol takmer žiaden pútavý dej, všetko sa točilo okolo Duncana a mladého Egga a ich dobrodružstiev.

Rytier siedmych kráľovstiev mi prišiel celkom ako Hobit. Taký kratší úvod k obrovskej fantasy ságe. Celkovo som od knihy očakával omnoho viac. Verím teda, že samotná séria Hry o tróny bude ďaleko kvalitnejšia /určite bude, keďže seriál je super a knižné predlohy sú vždy lepšie/.

Adellll
27.10.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka před přečtením dalšího dílu Písně ledu a ohně. Knihu bych nedoporučila lidem, co tuhle skvělou sérii nečetli. Zase mi trochu blíž představila rod Targaryenů a jejich někdy zvláštní zvyky. Třeba věta ,,Moje sestra mi nalila do poháru nápoj lásky, abych si vzal ji a ne druhou sestru." je naprosto dokonalá...

Alteriol
12.10.2019 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem hltal a četl ji, kdykoliv byla trocha času a energie.

RaDaR26
22.08.2019 2 z 5

V porovnání s Hry o trůny je to strašný propadák...

Peťulka3
10.07.2019 5 z 5

Trošku jsem se ztrácela ve všech těch jménech,ale jinak super :)

Jančislava
10.07.2019 5 z 5

Příjemná vsuvka při čekání na další díl. Mě se líbilo.

Alex.Barunka
30.05.2019 4 z 5

S některými příběhy je to dost komplikované, protože je oceníme třeba až na podruhé že jo. Stejně jsem to měla i s Rytířem, který mě na poprvé tak akorát nudil. A přečíst podruhé mě jej donutila až vlna omývající osmou sérii.

Ač jsem si toho na poprvé až tak nevšimla, tento příběh pojímá obrovskou část targaryenské historie, která se formuje na pozadí příběhu jednoho bastarda, který se snaží dělat vše ve jménu rytířství. Je to morálně správné, přesto drsné. Má to vtip a pointu. Kolikrát jsem si říkala, kdyby nebylo lepší, aby byl Martin udělán více do povídek.

A ano, je to hutné, často se to vleče a výčet všech rodů je skoro nekonečný a více méně nezapamatovatelný. Stejně tak jako nespočet Targaryenů. Otázce kdo je sakra kdo se v této knize moc vyhnout nedá.

petuzla5591
02.05.2019 5 z 5

No páni. Má první kniha autora a nebojím se říci, že je to pan Spisovatel. Hned jsem se začetla. Kniha mne velmi bavila. Těším se na Hru o trůny.

Nočnípták
19.02.2019 3 z 5

Nečekala jsem Hru o trůny, a tak jsem spokojená. Kniha se mě líbila. Příběhy byly přesně takové, aby čtenáři přiblížily dobu před ságou. Jestli kniha někomu dokáže vyplnit čekání na další díl, to nevím. Mně to čekání spíš dělá ještě netrpělivějším.

Kaytria
19.01.2019 4 z 5

vlastně to bylo to, co jsem od toho očekávala. Prostě příběh rytíře, který tak úplně neputuje, ale vždycky se někde zastaví a tam ztropí nějakej malér, že to dá na povídku. Je dobrý mít u toho vytištěnej rodokmen rodu Targaryenů, občas jsem se dost ztrácela :D Ale jinak pěkný příběhy, který vyplnily čekání na poslední sérii seriálu; zázrak se nekonal, ale ani v nejmenším mě neurazil =)

Celestino
15.01.2019 5 z 5

Za mě spokojenost, leč nepohrdl bych podrobnějšími popisky - nebál bych se jít na více stránkovou knihu... Ale příběhy jinak opravdu skvělé. Všechny tři mě bavily, všechny tři přečtené za devět dnů. Je skvělé dozvědět se něco nového o svém oblíbeném fantasy světě. Ale uznávám, že pro "nezasvěcené" fanoušky, mohl nastat nemalý chaos v erbech - potažmo spravovaném území mocnými rody.
Hlavní hrdina byl sympatický (leč nemohu říct, že by mi byl povahově blízký), stejně tak Egg. Martin nezklamal a neproměnil "Píseň" v černo-bílý (nebo snad černo-rudý???) svět, ale držel svůj obvyklý styl, kdy se z přítele může během stránky stát "slizký zrádce".
V každém příběhu jsem si našel nějakou postavu, kterou jsem si oblíbil, ovšem nejvíce mi učaroval Bloodraven - tajuplný černokněžník s hřívou stříbrných vlasů a s Temnou sestrou u pasu.

Michaeles
15.01.2019 4 z 5

Děj knihy byl skvělý, určitě doporučuji fanouškům GoT, ale občas jsem se ztrácel v erbech a rodových liniích. Některé pasáže opravdu složité na čtení, ale celkový dojem ze knihy je dobrý.

Mabie
28.11.2018 2 z 5

Čekala jsem daleko více, natěšená na “předehru” Hry o trůny. Za mě slabý průměr.
Knihu jsem četla hodně, hodně dlouho a ztrácela se v záplavě rodových jmen, znaků, erbů. Samotné povídky se mi ale líbily a doufám, že Hra o trůny bude o level výše.

D_yabel
25.11.2018 4 z 5

Vtipný, odlehčený příběh ze světa Západozemí. Pokud si chcete zkrátit čekání na pokračování hlavní ságy, Rytíř je ideální.

petrulka
03.10.2018 4 z 5

Poměrně jednoduché téma, čtivé. Děj se točí kolem turnajů, některých rodů a mnoha erbů. Fajn bylo bližší seznámení s Targaryeny.

milos3533
21.08.2018 5 z 5

Taková vstupenka do sedmi království :-D

sarekaslukova
10.08.2018 5 z 5

Pěkné doplňkové čtení. Dozvěděla jsem se maličko více o rodu Draků a čestnosti rytířů.

Ešína
07.08.2018 3 z 5

Příběh mě extra nedostal, ale pro fanoušky George R.R. Martina doporučuji.

špulo
02.08.2018 5 z 5

Menej politiky a intríg. Viac humoru a odľahčenosti. Nie je to geniálne, ale ako skrátenie čakania na ďalšiu knihu tejto ságy výborné...