Dárek pro mistra kata

Dárek pro mistra kata https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82076/bmid_darek-pro-mistra-kata-tTy-82076.jpg 4 77 14

Už šestá kniha o středověkých detektivech Jakubu Protivovi z Protivce a otci Blasiovi nás opět zavede na Nové Město pražské do doby vlády krále Václava IV. Jakub má dlouhodobě nevyřízené účty s nebezpečným loupeživým rytířem Janem Zoulem z Ostředku. Královská hotovost sice dobude jeho hrady a rozpráší jeho rotu, ale on sám spolu s několika nejvěrnějšími druhy uniká. Jakub Protiva musí vynaložit veškerý svůj důvtip, aby se mu dostal na stopu. Sám se přitom ocitá v nebezpečí života a jeho druh Blasius je dokonce odsouzen k smrti za něco, co nespáchal. Jakpak se tentokrát tito dva braši vypořádají s celou kupou záhad a problémů?... celý text

Misabi
07.01.2024 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Čtu celou sérii a knihy jsou čím dál lepší. Už se těším na další díl.

martineknatasa
04.07.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo. čtu od prvního dílu a je to čím dál lepší.

Šnek86
16.12.2021 3 z 5

Taková středověká honička, loupeživý rytíř okrade arcibiskupa a ten si to nehodlá nechat líbit a tak ustaví královskou hotovost, aby lapku dopadala.Žádný velký vzrůšo to není, ale dá se.

čef
06.02.2021 4 z 5

Trochu řídké až slabomyslné vyprávění ze středověké Prahy za Václava IV. I Mistr Jan si zde vystoupí, ačkoliv ne až tak ve vzorné roli. Možná, že by kniha mohla uspět jako příjemné čtení o dovolené, je to opravdu velmi nenáročné.

jarin58
30.11.2020 5 z 5

Zatím nejlepší počtení z této série.

Danuše7
06.09.2018 5 z 5

líbila se mi, mám ráda tento tip knih. nikdy se nežilo lehce,

babystar
23.08.2018 5 z 5

Tentokrát napínavá honba za nebezpečným lapkou. Už si pomalu zvykám na autorův styl. Ke knihám nelze přistupovat, jako k historické literatuře. Spíš mi to připomíná parodii. Kdyby byly příběhy zfilmovány, tak by určitě připomínaly filmy jako Myš, která řvala nebo řadu filmů o Sedmé rotě. Ze začátku vážné a postupně se z příběhu stává komedie. Čte se to ale dobře. Dodatečně se musím poopravit. K mému překvapení lapka Jan Zoul opravdu existoval a proti němu bojovalo vojsko pod vedením arcibiskupa. Jsem čím dál více mile překvapena, že autor používá pravé historické události. Vzhledem k tomu, že o těchto dobách víme z kronik opravdu málo, je možné domýšlet si cokoliv...

druzickaster
12.07.2018 5 z 5

Tak to byl pěkný dáreček, ale že to dalo práce. Série stále baví a budu se těšit na další díl.

angelika29
05.04.2018 5 z 5

Tato kniha byla z této série zatím nejnapínavější. Celá série je velmi pěkná ale tato se mi zatím líbila nejvíc. Pro mě jsou knihy pana Bauera velmi pěkné čtení. Pokud se někomu nelíbí správnost historie, která je uvedena v knize, potom ať čte knihy faktů. Za mě jsou to velmi pěkné knihy.

ivoiro
13.05.2017 4 z 5

Opět pro mne skvělá kniha. Jedná se o velice příjemné oddechové čtení.

Galadwen
11.03.2016 1 z 5

Rozhodla jsem se po dvou špatných zážitcích dát Protivovi třetí šanci - a zase je to palec dolů. Že se v knize platí tolary víc než sto let předtím, než se v Evropě začaly razit, večer se chodí na mši nebo že hospody jedou jako nonstop kluby, na to už jsem u českých autorů historické prózy bohužel zvyklá. Ale že se děj knihy vejde do večerníčku a styl vyprávění, i když ne obsah, tomu odpovídá, to už je moc. Jediné, co se děje, je, že zcela tupé hlavní postavy chlastají (pivo/víno/tvrdý), smilní (kdykoliv, s kýmkoliv) a vraždí (uvádím v pořadí dle četnosti výskytu v knize) a přitom se chovají naprosto nelogicky. Historka typu "nemůžeme dolapit lupiče, ten pobíhá kolem a dělá binec, nakonec je přece jen po něm", to mi prostě nestačí.

kilometr
14.10.2013 1 z 5

Tak tenhle detektivní román se mi hrubě nelíbil.Jakub z Protivce mi byl protivný a bavil mě jen františkán Blasius.
K tomu chatrný děj a mátožnost postav.20%.

Dandulka
05.05.2013 5 z 5

Další vítězství Jakuba Protivy z Protivce, tentokrát nad lapkou Janem Zoulou z Ostředka. Moc se mi tyhle knihy líbí, jsou pro mě taková oddechovka na neděli.

Ignis
18.03.2013 2 z 5

Žádné zásadní zážitky to ve mě nezanechalo, ale jako výplňovka vcelku dobrý. Taková historicko-detektivní variace Růžovky, dobrá ve chvílích, kdy se člověku nechce myslet a v TV dávají právě akorát tu Růžovku a jiné její klony, tady se aspoň vraždí :-)