Rychlopalba

Rychlopalba https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239247/bmid_rychlopalba-xoH-239247.jpg 4 718 223

Rychlopalba série

Co byste dělali, kdyby u vás jednoho večera zazvonila policie a sdělila vám, že už několik let ubližujete vlastnímu dítěti, a nevíte o tom? Co byste dělali, kdyby vám psychiatři řekli, že trpíte poruchou osobnosti, a zavřeli vás do blázince? Přesně tohle se totiž stalo Olze Turnečkové... a přestože se tomu její okolí zprvu vzpíralo uvěřit, muselo se s tím nakonec smířit. Ano, Olga zřejmě opravdu týrala vlastní dceru. Jenže pak Olžin bratr objeví stopu, že by všechno mohlo být trochu jinak. Že možná existuje osoba, která využila Olžiny duševní nemoci a celou dobu s ní zákeřně manipulovala. Nedá se přímo říct, že si Olžin bratr najme detektiva. Spíš si tak trochu pronajme policajta. Ten policajt jsem já. A na to, co jsem při odkrývání pravdy musel udělat, nejsem vůbec hrdý.... celý text

Roux
Roux
04.10.2022 4 z 5

Hmmm, hmmm... Dobře.. Ale vlastně: Why not? Byla to celkem sranda

jprst
jprst
14.09.2022 5 z 5

Povedený příběh, má to spád, napětí, nechybí ani humor, některým čtenářům může připadat drsnější, ale taková realita často bývá. Mezi současnými českými kriminálkami nemá daleko do špice.

marketa1860
marketa1860
14.09.2022 4 z 5

Za mě super detektivka. Mělo to spád, skvělou zápletku, rozuzlení - hlavní hrdina mi připadal jako český James Bond. Spoustě vtípků jsem se smála, i když občas mi přišlo, že je jich přehršel a místy na nevhodných místech..
Moje první kniha od Štěpána Kopřivy, ale určitě ne poslední.

Timkim
Timkim
17.08.2022 4 z 5

Docela povedená kniha. Začátek byl poměrně vtipný a občas jsem se smál i nahlas. Ale postupem času přituhovalo a už mi do smíchu moc nebylo. Pěkné bylo, že je příběh zasazený do ČR a mohl jsem si na mapě sledovat, kudy vede vyšetřování. Dějová linka se dala sledovat bez problémů, bez dlouhých, nepodstatných odboček. Škoda, že to neukončilo happyendem, nebo že by přeci????

Kopta
Kopta
28.07.2022 4 z 5

Oproti Nesbům, Mayům a nevím jakým Ům nějaké zpestření. Humorná detektivka, která je čím dál vážnější až vám ukáže, že je vlastně ze života. Protože takový život je. Je sranda, ale mnohdy jde na dřeň. Doslova. Takže toto můžu vlastně brát jako jednu z nejrealističtějších a nejautentičtějších knih posledních let. A přitom je Kopřiva dle mého dosti neznámý. Příjemné, pravdivé, ne moc chaotické a vtipné. Myslím však, že Kopřiva na mě ještě nevytáhl všechny své trumfy.

Booktrailers
Booktrailers
19.07.2022 3 z 5

Velmi dobře napsané, zajímavý příběh, snaha o humor podle mého názoru většinou povedená.
Vadila mi trochu přehnaná snaha o "autentičnost" - vypisování položek menu v policejních informačních systémech, zkratky a podobně,bez toho bych se obešla, uvěřitelnost literární tkví podle mě v něčem jiném.
Nejvíc jsem se míjela s popisy násilí, jaké chrupavky křupou, co mokvá a teče, kam lítá mozek a tak. To není nic pro mně, v tomto ohledu mám raději detektivky M. Klevisové nebo J. Březiny, kde jsou i brutální činy podané střídmě a nejsou rozpitvány na tři stránky. (Ale chápu, že Kopřiva to má jako trademark a bez toho by to asi nebyl on.)

Šnek86
Šnek86
14.07.2022 4 z 5

Za mě super, hláška střídá hlášku, hlavní hrdina je policajt, který tak trochu upadl do rutiny a postupně si ukousne sousto mimo jeho kompetenci, do kterého zabředá čím dál víc, až už pak není návratu.Bavil jsem se, vrhám se na druhý díl.

toni-az
toni-az
23.06.2022 3 z 5

Od Kopřivy jsem čekal něco víc fantasy jako byl třeba Asfalt, prodchnuté nekonečnou akcí. Zde bylo v první půlce akce zoufale málo, celkově to bylo tak trochu zoufalé. Ale v druhé půli se to celkem rozjelo a už mě i trochu začalo zajímat jak to dopadne. Možná by mě to bavilo ještě víc, kdyby tam byla nějaká sympatická postava. Zvlášť ženy se tam chovaly opravdu podivně.

pohoda58
pohoda58
19.06.2022 3 z 5

Celkem dobrá česká detektivka, nečekala jsem to.

Turlogh
Turlogh
30.05.2022 5 z 5

Akční, neotřelé, zábavné, napínavé. V hlavním hrdinovi, policistovi, poznávám tak trochu sebe. Například způsobem řešení některých situací. Doporučuji, nudit se u čtení určitě nebudete. Dvojku mám už v knihovně objednanou. Howgh.

zbuy
zbuy
27.05.2022 5 z 5

Výborné české krimi.

Merlin_CZ
Merlin_CZ
22.04.2022 5 z 5

výborné. dal jsem to pomalu na jeden zátah a musím, se přiznat, že tohle jsem fakt nečekal. perfektně napsané, zábavné a hlavně napínavé.
Jdu na druhý díl a tohle rozhodně doporučuji.

biki
biki
08.04.2022 5 z 5

Je to fakt hrozná ostuda, ale českou detektivku jsem naposledy četla někdy v minulém tisíciletí a ani zde tak populární a známá jména jako je Goffa či Klevisová mě nijak nenalákala. S autorovým jménem jsem měla spojený úplně jiný žánr, proto jsem si knihu půjčila jen zcela nezávazně, spíš z nedostatku jiné, pro mně lákavější nabídky. No, a pak jsem se nestačila divit. Nikdy bych nevěřila, že lze z tak ryze českého, veskrze prozaického prostředí a tomu odpovídajících situací vytřískat takovou pecku, která podle mně neměla hluchého místa. K tomu výstižně vykreslené postavy, které má člověk přímo před očima. Sarkastický humor, situace, kdy jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo zvracet. A hlavně - bezejmenný hrdina, jemuž se život tak trochu vymkl z rukou, a kterého jisté situace donutily sklouznout až na samou hranici dobra a zla, nebo v jednom případě až za hranu. Ale pozor, nebylo mu to jedno a on si to dobře uvědomoval, o to víc mi byl sympatičtější. A jak už bylo dříve uvedeno, žádný happy end na závěr. Jdu shánět druhý díl.
Jo, a "romaneto", to mi taky utkví v paměti na hodně dlouho.

Solverino
Solverino
05.04.2022 5 z 5

Tak to mi spadla čelist, to jsem opravdu nečekal... velká pecka! Velice realistický styl psaní, děj dialogy i vše kolem ořezané až na kost, ale plně funkční. Humor rádoby trapný sarkastický a suchý až na prach, ale mě přišel vtipný. Teda musím říct, že jsem našel nového oblíbence a jdu shánět další knížky.
Také obrovská pochvala za naprosto přesně reálie a až otrocky přesně popisy práce v ETŘ, evidencích a databázích PČR, ten člověk musel někdy "sloužit" nebo má u "firmy" hodně dobrý kamarády (vím o čem mluvím). Také ještě jednou díky za to krásný čtení bez zbytečných hovadin okolo. Palec nahoru!
P.S. Ehmmm, pane Kopřiva, ten lepik s těma administrátorskejma heslama do evidencí... ehmmm, nenašel by se? Mlčím jako hrob a dokážu bejt vděčnej.

Palele
Palele
30.03.2022 5 z 5

Tak tohle byla vážně rychlopalba a neskutečná jízda. Hlavního hrdinu bych občas nakopala do hader, ale stejně vám musí být sympatický tou pitomou snahou vytřískat ze svého života aspoň něco dobrého. A přesně v duchu za dobrotu na žebrotu je vám hned po prvních stránkách jasné, že tady se happyend konat fakt nebude, andílci nebudou mávat opelichanými křídly, ale zase oproti mému očekávání našeho "Mirka Dušína" nenašli na konci zastřeleného někde u popelnic. Jupí. Sakra snad to není spoiler. Jestli jo, tak sorry :) Miluju tenhle typ humoru a styl noir, takže u mě Kopřiva neskutečně válí. Už u 101 minut jsem si všimla, že má ten dar, že při čtení postavy plasticky vystupují ze stránek, stávají se na chvíli součástí mého světa a kniha vás vtáhne do děje takovým fofrem, že se najednou řítíte tunelem (jak jinak než černým) a když na konci vypadnete na asfalt, tak s odřenou hubou ještě chvíli přemýšlíte, jestli si to fakt chcete zopakovat. No jasně, že chcete, už se třesu na další díl.

rodak
rodak
27.03.2022 5 z 5

Byla to skvělá palba o českém četníkovi daleko za hranou zákona.Čeká mě druhý díl na který se velmi těším.Škoda,že série zatím nepokračuje.

FraGyver
FraGyver
21.02.2022 5 z 5

Po rozečtení jsem zjistil, že jsem už kdysi četl. Moje chyba, měl jsem si tu značit už daleko dřív. :) Ale zrušilo to mou teorii, že mi u jakékoliv knihy, co jsem už četl, stačí pár stránek, abych si vzpomněl na vše. Na pointu jsem si za celou dobu znovučtení nevzpomněl, jen některé drobnosti a především vtipy. Kauza romaneto se hádám zapomenout nedá. :D

Rychlopalba je prostě pecka, co chytne a nepustí. Hlavní hrdina má navzdory určitému morálnímu pádu tu schopnost, že mu čtenář fandí navzdory všemu, co je nucen udělat. I když je to očima dnešních škatulek spíše antihrdina. Několikrát je v průběhu knihy čtenář upozorněn na to, že pátrání provádí obyčejný pochůzkář - rozhodně ne detektiv. S takto obří mírou dedukce, rychlosti a pohotovosti v odpovědích a během akce mu to ale asi nikdo nevěří. Jednoznačný talent.
Humoru je v knize navzdory vážnosti a hnusu poměrně dost, ale díky tomu, že se projevuje především prostřednictvím sarkastických hlášek, nepůsobí v knize nijak nepatřičně.
Vlastně vše v knize působí velmi vyváženým dojmem, který se slévá do takřka perfektního celku. Takže jedinou drobnější výhradou, kteroužto si musím já škarohlíd najít na všem, tak je rozuzlení té hlavní vyšetřovací kauzy pátrání po Báře. Zatímco turecké bordely v Německu a dalších zemích jsou zničeny velmi uspokojivě, Bářin případ poté kulminuje jakoby mimochodem. Jen o kousek méně mimochodem, než řešení případu pánvičkového vraha. Přes toto mé hnidopíšství dávám Rychlopalbě plnou palbu a už se pomalu nořím do Křížové palby. ))
Kopřiva je prostě jeden z těch autorů, který ať už napíše kolik knih chce, stále to bude málo.

yarar
yarar
11.02.2022 4 z 5

Velice dobrá detektivka-vtipná,čtivá a hlavně česká.Konec trochu přepálený.

LadyCarousel
LadyCarousel
04.02.2022 4 z 5

Cetlo se to skoro samo, syrove popisovani a humor, realnost a popis me dobre znamych mist... akorat ten konec mi prisel moc uspechany a takovy... sice ne nepravdepodobny, ale nedotazeny?

Ajula
Ajula
03.02.2022 5 z 5

Knihu jsem objevila úplnou náhodou díky databázi a jsem za to moc ráda. Takovou pecku jsem rozhodně nečekala! Příběh mě úplně pohltil - moc často se mi nestává, že bych se nemohla odtrhnout od děje a jít dělat něco jiného. Takže 5 hvězd rozhodně zaslouženě a těším se na další knihu :)