Rychlopalba

od:


KoupitKoupit eknihu

Co byste dělali, kdyby u vás jednoho večera zazvonila policie a sdělila vám, že už několik let ubližujete vlastnímu dítěti, a nevíte o tom? Co byste dělali, kdyby vám psychiatři řekli, že trpíte poruchou osobnosti, a zavřeli vás do blázince? Přesně tohle se totiž stalo Olze Turnečkové... a přestože se tomu její okolí zprvu vzpíralo uvěřit, muselo se s tím nakonec smířit. Ano, Olga zřejmě opravdu týrala vlastní dceru. Jenže pak Olžin bratr objeví stopu, že by všechno mohlo být trochu jinak. Že možná existuje osoba, která využila Olžiny duševní nemoci a celou dobu s ní zákeřně manipulovala. Nedá se přímo říct, že si Olžin bratr najme detektiva. Spíš si tak trochu pronajme policajta. Ten policajt jsem já. A na to, co jsem při odkrývání pravdy musel udělat, nejsem vůbec hrdý....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239247/rychlopalba-xoH-239247.jpg 4.4313

Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Crew
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (90)

Přidat komentář
stanislav0373
30. října

První kniha od autora, která mi prošla pod rukami bylo Zabíjení, potom Asfalt...a tím si mě autor zcela získal...a po přečtení Rychlopalby tomu není jinak. Tleskám ve stoje a nemohu se dočkat toho, až si ji za pár let přečtu znovu :-)

ivdol
22. října

Tak to bylo počtečníčko. Doporučuji všemi deseti.
A souhlas se všemi, kdo hodnotili kladně. Už bych pouze opisovala. Dávám pět hvězdiček.

harena
13. října

Tak to je rychlopalba z českého prostředí, akční, humorná, plná napětí a pro něžné citlivé duše asi dost drsná. Zatím moje první kniha od tohoto spisovatele, ale určitě si půjčím i pokračování s tímto policajtem. Snad Š. Kopřiva bude psát i dál.

Valeyman
10. října

Tak tohle můžu ! Přečetl jsem to za jedno odpoledne / večer a byla to opravdu Rychlopalba se vším všudy. Sympatická postava detektiva, perfektní spád, pěkná a jednoduchá zápletka a hlavně nespočet hlášek a humoru u kterých jsem se od srdce zasmál. V doslovu jsem četl, že se chystá druhý díl, ale je to už 3 roky, tak těžko říct. Každopádně druhý díl bych si opravdu s chutí přečetl.

intelektuálka
02. října

Tedy - tohle je opravdu rychlopalba na čtenáře...

Začíná detektivní zápletkou a v závěru tvrdá akce...

Jak se píše v doslovu : kriminálka zasazená do pravé a neředěné české reality...

Čtivé - má to spád - a dokonce i humor...

Jednu hvězdu si nechávám pro případné pokračování - a doporučím.

45Bodie
01. října

Ta kniha je výborně napsaná. Navíc, když uvážím, že se autor pustil do žánru, který pro něj byl nový. Typický humor zůstává, zápletka je dobrá. Oceňuji ten důraz na obíhání sousedů, to se cení :-D. Ta péče odborného poradce je tam vůbec docela znát, policejní kulisy jsou postavené perfektně a autor přehání jen občas :-D. Přečetl jsem to skutečně jedním dechem.

Davidsonová
09. září

Kriminální příběh z Prahy. Vtipné, akční a rozhodně to není přehnané.
Zasmála jsem se větě: Běžte do hajzlu Broučci, fakt už běžte do hajzlu.

Opatov
09. září

Po knize jsem zdrahave sahla na doporuceni. Prijemne prekvapeni! Bezvadna detektivka, ma spad. Velmi pripomina styl knih Dominika Dana. Rada si pripadne prectu dalsi knizky co napise, krome Asfaltu!

davidurban1973
02. září

Zdařilý akční thriller z českého prostředí. Realistické uvěřitelné postavy i příběh (možná závěr trochu nerealnejsi). Přesně popsané policejní postupy, možnosti a práce. Za mě super.

Finn69
20. srpna

Půjdu proti proudu, za mě nic moc.
Nedokážu posoudit, jaká je úroveň v kontextu české detektivky, moc jsem toho nepřečetl, ve srovnání s americkou drsnou školou ale Rychlopalba neobstojí ani náhodou.
Těch vtípků je až příliš moc a často z toho textu trčí, jako by byly dopisované dodatečně. Hlavního hrdinu Kopřivovi nevěřím, takového pochůzkáře prostě nenajdete. Děj mi neseděl k prostředí a ani době, možná kdyby to bylo o první polovině devadesátých let...
Asi by to líp fungovalo jako komiks.

dzahradnik
07. srpna

Kopřiva. Detektivka! Hlášky. Napětí. Špinavá realita. Akce. Humorrr. Policie ČR! ;-) Za mě 6 * z 5ti.

Boby17
29. července

Jo, opravdu to byla rychlopalba jak se patří. Dávám 4,9 bodů (připomínky níže), takže zaokrouhleno na 5. Knížka byla napínavá, dokonce (vzhledem k ději) i vtipná a plná akce. Někdy jsem sice musel usilovně přemýšlet nad některými policejními zkratkami, to ale knížce na čtivosti rozhodně neubralo. Ke konstrukci příběhu bych měl dvě logické připomínky: 1. komu patří chata, to si úplně každý může jednoduše zjistit na internetu nahlédnutím do katastru nemovistostí a nemusí se tajně přihlašovat do policejního databázového systému, 2. jak se jmenuje jeho nová známost musel přece vypravěč příběhu vědět, když s ní po nálezu peněženky sepsal protokol. Ale jinak bezva knížka, doporučuji.

Holister
22. května

tak to můžu!

Ladinek
16. května

Po víceméně nechtěném přečtení Asfaltu jsem si jat zvědavostí, zda pan Kopřiva opravdu tak dobře píše, sehnal Rychlopalbu. A musím říct že píše. Tohle je mnohem lepší než Asfalt - zřejmě proto, že je to reálné. Démant mezi českými krimiromány. Je to takový Ken Bruen šmrncnutý Bohuslavem Vaňkem-Úvalským. Doufám, že se pan Kopřiva v tomto žánru stabilně zavede.

Jen mi tedy vrtá hlavou (pozor spoiler!) jak to děvče, pouze v pyžámku a ukradené pláštěnce, dokázalo použít několikrát telefonní automat.

Icequeen
14. května

Pán Kopřiva je veselá kopa a to ja rada. Gordonlord to dokonale vystihol.

klokan.1905
05. května

Rychlopalba...
Co k tomuto napsat?
Asi to, že jsem se opravdu neskutečně bavil... Kniha je totiž z prostředí, které velice dobře znám... ;-) Je poznat, že autor knihu konzultoval s policisty...
Dle mého názoru nechybí knize vůbec nic... Výborná zápletka, pohled do soukromého života policisty, pohled na policejní práci...
Knihy čtu docela často ve vlaku, musel na mě být asi fakt skvělý pohled, když jsem se při čtení začal usmívat od ucha k uchu... :-)

... jaké je vaše číslo? Napíšu na vás stížnost ...
... je jedna věc, na kterou se jako policajt můžete spolehnout... ať uděláte cokoliv, vždycky vám za to budou lidi nadávat...
... jste placenej z mejch daní a já očekávám, že se mě zastanete...

Rozhodně tuto knihu mohu doporučit k přečtení... Kdyby to šlo, tak bych i jednu hvězdičku přidal... Doufám, že autor - Štěpán Kopřiva napíše pokračování s tímto policistou, jehož jméno se v knize Rychlopalba nedozvíte...

czpilar
15. dubna

První Kopřiva, kterého jsem četl. A je to parádní čtení. Další český autor, od kterého si přečtu i více knih.

nefernefer
08. dubna

Nejsem žádný znalec detektivek. Jen jsem už nutně potřebovala svou pravidelnou dávku pořádného braku, která mě udržuje v té správné duševní rovnováze, a volba padla na pana Kopřivu. Ale byla jsem překvapena. Ne zklamána, jen překvapena, protože namísto očekávané „efektivní brutality“ a zvráceností okořeněných vtipnými hláškami jsem dostala podle mého názoru dost kvalitní a chytře napsanou detektivku, která snese srovnání s ostatními osvědčenými stálicemi toho žánru. Navíc se odehrávala v prostředí, které znám, což čtenář vždycky vnímá jako plus, a kromě napětí nabídla i pár vtipných momentů, což je v mém případě dvojnásobné plus. :-) Takže milovníkům dobrých detektivek, kteří dosud pana Kopřivu znali jen jako autora Asfaltu a podobných ujetin, mohu s klidným svědomím doporučit, ať odhodí předsudky a obavy, nebudou zklamáni.

Janadvorackova
31. března

Mezi "Asfaltem," což je prostě top a třeba "Zabíjením," které mě bavilo tak do půlky. Holt jsem náročný úchyl. A jde spíš o zážitek, ne obsah. Zmíněné kousky se srovnat nedají.

Zážitek umocní poslech audia, protože to je uděláno velmi zdařile.

VAROVÁNÍ do začátku: Pokud vlastníte kočku, nebo spíš ona vás, neumírejte doma!!!

Samotný příběh je akční detektivka plná hlášek a zapeklitých situací.

Jm.bazar
21. února

No jestli to fakt takhle u policie funguje tak nevim zda je mam litovat nebo odsuzovat. Každopádně bylo zajimave cist o mistech ktere clovek zná osobne. Dej utíkal, zapletka zajimava, ale kniha nenadchla, proste jsem mela pocit ze jsem to uz nekde videla.

MirekMM
05. února

Klidnější než Asfalt, kvalita vyprávění zůstala na stejně vysoké úrovni.

pablovendat
20. ledna

Detektivka psaná hodně dobrým stylem. Detektivky čtu výjimečně, ale tuto jsem dotáhl až do konce.

bertrand
12. ledna

Štěpán Kopřiva budoucích dní?
To doufám, protože ač Rychlopalba není bez chyby, mohla by být příslibem umírněnější (mainstramovější? ne - dospělejší!) etapy autorovy tvorby. Já osobně bych to uvítal. Obvyklá nadstandardní kvalita Kopřivovy tvorby je zde zastoupena - kromě vynikajících dialogů a kvalitně odpozorovaných postupů z noir filmů (vše začíná nenápadně a mění se v kapitální průser odvrácený na poslední chvíli) bych zde zmínil i viditelně detailní přípravu, nad brilantně popsanými postupy policistů se dá slintat blahem (zde připomíná Harryho Bosche, ale kam se ona émerická legenda hrabe na dravé a hravé pojetí českého krimi v Kopřivově a třebas Dánově podání, spíše bych tipoval na inspiraci Last Boy Scouttem - ale koho ve své době neoslovil, že?).
Jó, Kopřiva je borec, jak tu kdosi píše. Občas je znát, že píše tzv. od stolu a spíše realitu tvoří než popisuje, to je ale vada stejně jako přednost.
Těším se na další knížku.

Marfiel
06. ledna

Originální kriminálka, která vás rozhodně nebude nudit. Za vtipné hlášky přidávám hvězdičku navíc. Škoda jen, že konec neměl takovou gradaci, jakou by si zápletka příběhu zasloužila.

Leachim_
25.12.2017

Kdyby slo teto knize dat 6 hvezdicek, dal bych je hned. Musim rict, ze jsem knihu precetl za jeden vecer a nasledne jeste nekolikrat. Pro me opravdu perfektni prechod z zanru fantasy do zanru detektivek. Klasicke Koprivovske vtipy spojene s policejnim pozadim. Neumim to popsat, ale nedalo se proste prestat cist.

BlackBlade
16.11.2017

Zajímavá, svižná detektivka, ale více než 3 hvězdy nedám.

Jaruš7
10.11.2017

No něco, čeho jsem se nemohla nabažit, dokonale vyvážené, hrdina - český pochůzkář na vršku mé imaginární detektivkové pyramidy pod sebou nechal severské trháky knižních bestsellerů v tomto žánru.
Co za mimořádný zážitek udělá záběr do svědomí, když po delikátní a nevystopovatelné nabídce nemalého úplatku, se v první myšlence hlavnímu aktérovi nezobrazí pohodlí v mamonu, ale proženou se mu hlavou čísla, ne jednoho, ale hned několika paragrafů z trestního zákoníku i s patřičným zněním, odolat , či ne?
Citát :"Přetížil jsem jeho představivost tak mocně, že vyletěly fantazijní pojistky."
Hlášek mraky, bránice dostala zabrat, i přes drsnou realitu, zanechává kniha hřejivý pocit z nového českého detektivního stylu, bravo, líbila se mi moc.

Magriva
30.10.2017

Detektivka mě bavila, námět byl zajímavý a myslím, že si přečtu i něco jiného od autora.

Syndrom
25.10.2017

Erudovaná procedurálka (Takhle se učí!) se šmrncem, napěchovaností a uroborovskou hravostí Kopřivova všeználkovskýho, ultravtipnýho stylu.
Drsný krimi s cynismem realistů.
Klidně bych na úkor atraktivity přitvrdil v psychologii a (viz. i třeba Holomráz) víc brzdil před vrcholem.
Věřím, že pokud tenhle kabrňák u žánru zůstane bude to jednou stejný opus v detektivkách jako Asfalt v akční scifi palbě.
Jasně, že za pět.

lyriq
22.10.2017

Kopřiva je borec. Jeho typický humor se objeví i zde, nicméně v mnohem menší míře. Autor se soustředí na realistické postavy a detaily, díky čemuž stvořil první detektivku, která mě opravdu bavila. Škoda, že od té doby je zase ticho po pěšině.