Rychlonohý Džar

Román o životě lidí z doby kamenné. Příběh, který na pozadí tvrdého boje pravěkého člověka s drsnou přírodou, dravými zvířaty a nepřátelskými kmeny vypráví o Rychlonohém Džarovi, osamělém člověku, který se po vyhnání z kmene, provázen jeskynním lvem a stepním psem, protlouká stepí a pralesem a prožívá napínavá dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/53086/rychlonohy-dzar-yMb-53086.jpg 4.260
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno · Svět sovětů

Bystronogij Džar · 1962

Kniha Rychlonohý Džar

1972Sixo

Nebyť nádherných ilustrácií majstra Buriana, tak dám len 3 hviezdičky. Detsky naivné, ale nie okúzľujúce, dobrodružstvo z praveku, kde prvá polovica knihy sú len akési epizódy, chronologicky aj zameniteľné. V druhej polovici sa dej dramaticky vystupňuje do žiaľ predvídateľného finále.

ddkk
16.02.2018

Kniha z dětství mi tak utkvěla, že stačilo jen ťuknout na její název. Výborná. A je vidět, že na její kvalitě čas nic neubral :-)

Vlk.kh
29.12.2017

Vzpomínka na dětství. Hltal jsem to společně s Lovci mamutů, apod. a s klukama si pak hrál na pravěké lovce. Budu si to muset opět někde pořídita znovu přečíst, protože během mého dospívání kniha kamsi zmizela.

jan6775
21.06.2017

Kniha mého mládí a to si nepřipadám stár. Také jsem četl tu s tou zelenou obálkou.

Boby17
04.02.2017

Vzpomínám, jak jsme o prázdninách, jako desetiletí, tuto knížku hltali spolu s bratrancem. Tehdy mě zcela uchvátila.

gab72
16.03.2016

Nechápu jak jsem v dětství takový poklad mohla přehlédnout. Nicméně teď skrze vlastní děti jsem se k němu dostala. Výborná kniha plná napětí a čtivě popisují okolí. Doporučuji.

medvedice3
12.01.2016

Taky kniha mého dětství, jen jsem četla "tu zelenou" - vydání z roku 1967.
Poznámku jsem psala pod vydání z roku 1967 s bílou obálkou.

vlkodlaq
05.06.2015

Neodolal jsem a po více než dvaceti letech čtu znovu, stále velmi baví. Něco z příběhu má dokonce s mým (o něco) vyšším věkem a jiným pohledem mnohem větší hloubku. Kam se hrabe Harry Potter a stmívání a podobné pseudohrdinské světové takzvané bestsellery.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pro děti od 10 let Zdeněk Burian dobrodružství

Autor knihy