Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/bmid_rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3 592 187

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Rodina

Vydáno: , Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between , 2016

zuzuzajda
06.12.2018 4 z 5

Prijemna oddechovka, kdyz nechcete sahnout po nicem slozitejsim. Autorka je svym stylem psani opravdu jak Lorelai. :)

Zuzaniee
05.12.2018 1 z 5

Asi jsem od te knizky cekala vic a proto me zklamala.Ze serialu tam moc nebylo.Spatne se mi cetla...

MS47
05.12.2018

Seriál se mi líbil víc

Terka18
19.11.2018 4 z 5

Příjemná oddechovka. Nic náročného a trošku na pobavení, těm kteří mají rádi Gilmorky se kniha bude líbit.

AaronŠvec
03.11.2018 3 z 5

Sbírka historek z natáčení i mimo něj. Některé jsou vtipné a poučné, jiné už tolik ne. Jako fanoušek Gilmorek jsem od knihy čekal (možná přehnaně) větší zábavu.

Ali_xy
01.11.2018 2 z 5

Tahle kniha byla tak trochu úlet, nutno říci, že Lauren jde o dost více hraní, nežli psaní. Začátek knihy byl vcelku zajímavou autobiografií do té doby, než začala popisovat dojmy z natáčení Gilmorových děvčat a Famílie. Pokud jde o tyto dva seriály, propagace knihy cílila především na fanoušky seriálu prvého, s příslibem se něco dozvědět, tak to lze shrnout jako "mnoho povyku pro nic". V podstatě jde o shrnutí jednotlivých sérií, které by zvládl snad i lépe nějaký zapálený fanoušek. Ale abych jen nekritizovala, na některých místech je Lauren celkem vtipná, až nápadně se podobající samotné Lorelai, což mne nakonec přivádí k tomu, že čas strávený s touto knihou nebyl až tak moc ztracený :-)

Ariko
26.10.2018 2 z 5

Zklamaná - to, co na mě dobře a příjemně působilo v Gilmorkách, mi v knize vadí.

p.pavlina
19.10.2018 4 z 5

Tato kniha sice nepatří mezi ty nejlepší autobiografie, ale bylo velmi příjemné si jí přečíst. Dozvěděla jsem se něco ze života mé oblíbené herečky a v některých pasážích jsem se i pobavila.

Veronika95
16.09.2018 5 z 5

Kniha se četla sama. I když Lauren Graham mluvila o sobě a svém životě, měla jsem pocit, jako bych četla autobiografii samotné Lorelai Gilmorové.
A vůbec mi nepřipadalo, že Lauren mluví více o seriálu Famílie, jak si někteří čtenáři stěžují, jen ho chvílemi zmiňuje, to je vše.
Z knihy se dozvíme, jak právě Lauren přišla ke všem svým rolím, je to opravdu moc příjemné čtení.

hey123
10.09.2018 4 z 5

Nikdy jsem nečetla tento typ knihy, a proto jsem se toho trochu obávala. Nevěděla jsem, zda se do knihy dokážu začít. Ale miluju, prostě miluju Gilmorova děvčata, takže jsem knihu musela mít.
Kniha příjemně překvapila - četla se velmi hezky, vždy jsem se u humorných příběhů usmívala, protože jsem úplně viděla, jak si to Lauren říká v mysli rychlostí blesku a snaží se každou myšlenku zachytit na papír.
Jediné co mě zklamalo bylo to, že jsem myslela, že tam bude přeci jen více o Gilmorových děvčatech, proto ta jedna hvězda dolů.
Jinak určitě doporučuji, oddechové čtení!

Baushka
09.09.2018 5 z 5

Nečekala jsem, že bych přečetla knihu bez děje, bez zápletky, bez příběhu. Toto vyprávění ale bylo milé, plynoucí a až na pár odstavců nenucené. Při čtení jsem slyšela hlas Simony Postlerové a viděla Lauren sedět v bistru u Luka. Gilmorky mám velmi ráda a přesto je dobře, že se knížka nezabývá pouze tímto seriálem. Možná že kvůli Rychleji mluvit nedokážu zkouknu i Famílii.

lagina
13.08.2018 2 z 5

Přiznám se, že části, které nebyli o GD jsem jen tak přelétla a moc se v nich nepatlala, protože mimo seriál jsem tuto herečku nesledovala. Chvílemi zmatené, nic nového to vlastně nepřinese, plné euforie z nově (v době psaní předpokládám) dotočené části děvčat. Kniha, která měla obrovskou reklamu, ale já se nepoučím a zase po ní sahnu a už jsem se takhle spálila nedávno a stejně do toho skočím znova...
Rozhodně si nemyslim že by fanoušci GD o něco přišli, když by tuto knihu vynechali...
Nejsem dnes moc kritická?

mora.nocna
01.08.2018

ku koncu uz toho pozitivizmu bolo na mna moc... kazdy, na koho natrafila bol skvely a podal tie najuzasnejsie vykony (pritom by ma zaujimal hlbsie popisany vztah s ostatnymi hercami z GG a nielen povrchné akí su vsetci najuzasnejsi) a aj humor mi uz prisiel dost nasilu. sorry, lauren je lepsia herecka ako spisovatelka.

zlinissi
23.07.2018 2 z 5

Lauren je pro mne velmi sympatická herečka, jako většina ji znám díky GG a tak jsem byla na knihu hodně zvědavá. Pokud bych ji měla vystihnout jedním slovem, tak by to bylo “americká”.
A to se vším okolo, ať už polopatickým vysvětlováním nebo spoustou amerických (či hollywoodských) reálií. V první části knihy, kde popisuje dětství, studia a kariérní začátky se člověk dozví něco z hereckého zákulisí, druhá část točící se hlavně kolem seriálu Famílie a GG byla pro mne už bohužel celkem chaotická...

Mišule_11
07.07.2018 3 z 5

Seriál Gilmorova děvčata ano, ale od této knihy jsem čekala asi úplně něco jiného. Některé části knihy se mi líbily, byly vtipné, ale kniha se mi táhla a četla jsem ji docela dlouho..:)

romana8163
03.07.2018 3 z 5

"Ale jo" :) Dali se to cist, nektere pasaze byly ctive a vtipne vice, jine mene. Neurazila, ale ani nenadchla. Prijemny nahled do zakulisi fajn serialu :)

zuzak07
21.06.2018 3 z 5

Místy to bylo zábavné, místy milé a nostalgické, místy nudné. Kdo má rád Lauren, užije si to.

Jeckyyy
02.06.2018 3 z 5

Knížce bohužel musím dát jen tři stars, protože mě moc neuchvátila....myslela jsem, že se v ní třeba dozvím něco nového, ale to se nestalo. Jsem ráda že jsem ji přečetla, ale znovu ji už nejspíš nikdy číst nebudu :) Gilmorky miluju a od knihy jsem prostě čekala víc :)

L.Helena
27.05.2018 3 z 5

Jako většina komentářů zde - očekávala jsem více ze zákulisí Gilmorek. Knížka mi připadá mírně chaotická, stejně jako postava Lorelai. Tři hvězdičky dávám spíš jen proto, že naprosto zbožňuji seriál Gilmorova děvčata.

Peggy1990
17.05.2018 3 z 5

Přidávám se k ostatním a musím napsat, že jsem taky čekala něco jiného. O Gilmorových děvčatech z té knihy moc není, čekala jsem nějaké větší podrobnosti, víc detailu a víc stránek :D Každopádně i tak je kniha zabavná a příjemně se čte :))

herectví herečky historky zfilmováno – TV seriál

Lauren Graham
americká, 1967
2017  67%Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
2014  65%Jednoho dne, možná...
2023  63%Už jsem ti to říkala?

Kniha Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v