Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/bmid_rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3 591 187

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Rodina

Vydáno: , Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between , 2016

Áža707
27.12.2021 5 z 5

Gilmorova děvčata je seriál na kterým jsem v podstatě vyrostla. S mamkou jsme na něj pravidelně koukaly a strašně jsme se nasmály a užívaly si to. Samozřejmě, že s postupem věku jsem vnímala humor jinak, ale pořád mě bavil. Teď mám seriál znovu rozkoukaný a náramně si to užívám.

A teď už se konečně dostaneme ke knize. Poslední dobou jsem neměla úplně štěstí na knihy a právě tuhle jsem začala číst z toho důvodu, že jsem ji chtěla darovat pod stromeček právě své mamince. Z počátku jsem měla obavy, ale během pár stránek se to změnilo. Styl psaní autorky je naprosto úžasný a já jsem se často smála nahlas. Příběh se četl vážně skvěle a s velkou lehkostí plynul dál.

A i když vím, že Lauren není Lorelai, tak mi přijde, že tahle role ji vážně hodně sedla a já jsem celou dobu jejího vyprávění měla pocit, že mi to vypráví právě Lorelai.

Já jsem si knihu velmi užila a vůbec mi nevadí, že Lauren není spisovatelka, protože se nesnažila napsat bestseller, ale napsat o sobě, co zažila a co ji osobně v životě potkalo. Mohu říct, že po všech těch knihách, které mě úplně neoslovily, tak takhle mi velmi výrazně zlepšila náladu. Doufám, že se bude líbit i mamce.

⭐ 5/5

Angelika92
09.11.2021 5 z 5

Tato kniha je o životě této herečky, o seriálu jsou psané opravdu jen 2 kapitoly v této knize. Nečekala jsem od toho zázrak, ale skvěle se mi četla.

Viky007
01.11.2021 3 z 5

Gilmorky jsou pro mě srdcová záležitost, byť jsem se k nim dostala celkem pozdě. Prostě hlášky všech postav (i těch nejtrhlejších, jako je Kirk nebo Paris - mí dva oblíbenci :-D) jsou legendární. Je to takový ten druh inteligentního humoru.
Lauren není spisovatelka. Je mi líto, že to musím napsat, ale prostě není. Jako herečka je skvělá a postava Lorelai je nezapomenutelná, ale její styl psaní mi přišel chaotický, neucelený a místy nudný (jen můj názor). Připomíná mi právě trochu osobnost Lorelai - Lauren píše energicky, chce tam vměstnat všechno, co se jí honí hlavou, ale furt přeskakuje od jednoho k druhému a ve finále se v tom čtenáři ztrácí. O samotných Gilmorkách sice píše, ale tak nějak v rychlosti, což je škoda.

Takže jak to zhodnotit? Bylo to fajn, ale ne až tak, abych to četla znovu. Pro fanouška Gilmorových děvčat je to však povinnost.

LadyCotton
19.08.2021 2 z 5

Pokud knihu budete číst kvůli Gilmorkam tak budete zklamáni - těm je věnováno v knize tak 2-3 kapitoly, zbytek je něco mezi životopisem a deníkem (nic moc zajímavého, napsáno ale v humorném duchu).

adelkas
17.08.2021 2 z 5

Bohužel nic moc :-(

Pdede
13.08.2021 3 z 5

Oddychovka, zvlášť když máte slabost pro Gilmorky

juleska
16.07.2021 4 z 5

Myslím, že se spousta věcí (a vtipu) bohužel ztratila v překladu. Ale já jsem si to ráda domyslela zpátky Kdybych byla schopná číst tohle anglicky, hned se na to vrhnu. No, možná someday, someday, maybe to udělám i tak...
Soudě dle knihy se Lauren podobá Lorelai víc, než jsem doufala. Pro fanoušky Gilmorek je to must read. Já ji zhltla za den.

Vendy1993
01.06.2021 5 z 5

Miluju jí :D celou dobu jsem jí měla v hlavě a když jsem četla tak jsem jí i slyšela (ano sice hlasem paní Postlerové ale sedí to jak prdel na hrnec)....je to barvité a je to vtipné a je to jako by to psala Lorelai...prostě to tak je....Lauren je Lorelai a zase obráceně ;)

NoraHudecová
31.05.2021 3 z 5

Úsmevná (možno bola dokonca vtipná, ale to stratilo kdesi v preklade) oddychovka pre fanúšikov" Gilmore Girls".
Tak trochu chaotické, ukecané, rýchle a veselé ako sama Lorelai.
Rozprávanie herečky o jej živote je doplnené súkromnými fotografiami a úryvkami z denníku, ktorý si písala počas natáčania najnovších štyroch častí Žien z rodu Gilmorovcov.
Ak si chcete zaspomínať na seriál a dozvedieť sa nejaké pikošky zo zákulisia, hor sa do toho.

Bookaholik
04.05.2021 1 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, protože miluji Gilmorky a teprve nedávno jsem zhlédla všechny díly. Jsem z ní však zklamaná. Ano, místy jako bych slyšela Lorelei, ale třeba vyprávění o původní sérii bylo velmi krátké a o ničem. Knihu jsem četla v aj, takže byl problém možná na mé straně, ale opravdu mi knížka nic nedala a mrzí mě to

Knihoholka.
14.03.2021 2 z 5

Připadalo mi jako bych se ocitla v hlavě Lorelai - mám na sobě zelené šaty. Kež by to byly ty modré šaty. Modré šaty jsou v čistírně. Němci nosili šedé, tys nosila modré. Casablanca. Casablanca je tak skvělý film. Casablanca. Bílý dům. Bush. Proč neřídím hybrida? Vážně bych měla řídit hybrida. Kolo. Jednokolka. Dres. Modrá bunda.
Jediné, co mě v knize doopravdy zaujalo byl začátek. Zbytek bylo rychločtení.

lennysek88
03.03.2021 2 z 5

Myslím, že knize dost ublížil překlad. Jinak by to byla taková příjemná jednohubka plná vtipných fejetonů. Takhle je to těžkopádná nuda.

Makkys
20.01.2021 4 z 5

Hodně lidí bylo z knížky zklamáno takže jsem od knížky ani moc nečekala. Nakonec sem byla ale velmi mile překvapená. Bylo to hodně čtivě napsané, příběhy byli doplněné fotkami. Lauren Graham mám moc ráda a její vyprávění nejen o Gilmorových děvčatech bylo zajímavé a vtipně napsané. Také jsem čekala že tam bude více o seriálu, ale nějak mě to nevadilo že toho tam moc nebylo. Bylo to fajn čtení.

Vendulik
08.01.2021 1 z 5

Kniha mě moc neoslovila. čekala jsem více z natačení mého oblibeného seriálu Gilmorová děvčata. Místy jsem se musela nutit ke čtení. škoda, že kniha nebyla lepší. Herečka patří mezi mé nejblibenější.

LittleK
05.12.2020 3 z 5

V tomto případě je velice jednoduché zaměnit Lauren s Lorelai. Z obou jde neskutečná energie a láska k životu. Jen těžko uvěřit, že se nejedná o jednu osobu, protože při čtení jsem si připadala jako v hlavě Lorelai - chaos, humor a životní nadhled. Nic zásadního se sice nedozvíte, ale za to si budete připadat jako na potlachu s nejlepší kámoškou a to do jisté míry stojí za to.

VeruMalfoy
26.11.2020 5 z 5

Díky této knize jsem se vrátila do dob, kdy jsem seriál Gilmorových děvčat viděla poprvé, a kdy jsem si ho zamilovala. Knížku doporučuji všem milovníkům tohoto seriálu. Dozvíte se mimo jiné zajímavé zákulisní historky!

Bláža9
03.11.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem měla v hledáčku, když vyšla, ale pak jsem na ni úplně zapomněla. Při nákupu jiné knihy mi ji nabídli za zvýhodněnou cenu, tak jsem neváhala a jsem opravdu ráda, že mi ji nabídli :-) Životopis L. Graham je psaný velmi čtivě, jen jako asi většina čtenářů jsem vyrostla na Gilmorkách a také bych ocenila víc informací ze zákulisí seriálu. Pokračování Gilmorek je tu rozepsáno podrobněji, ale to jsem ještě neviděla. Tak se k tomu jednou vrátím, až to bude v TV. Jen jsem trochu nepochopila, proč tam psala, že nechce žádné plastiky, a že by ráda dokázala stárnout s grácií, když je evidentní, že je těžce napichaná botoxem :-/

JointlieKat94
01.11.2020 4 z 5

Na Gilmorkách jsem vyrůstala, prostě to miluju. Tuhle knihu jsem "četla" dva měsíce né kvůli tomu, že by mě nudila, ale když jsem se dostala k popisování každé série, musela jsem tu sérii zkouknout, pak až jsem mohla číst dál. A to mi zabralo opravdu hodně času a mezitím jsem přečetla několik jiných knih. :D

O Gilmorkách tu toho moc není, to je docela škoda, ale i tak mě kniha bavila, bavil mě život Lauren. :) je tu spousta zajímavostí. A hlavně fotek, kterých ale taky mohlo být více. :)

I tak, s knihou jsem velmi spokojena. :)

sowatson
21.10.2020 3 z 5

Knížka dává přesně to, co slibuje. Vtipné vzpomínky a něco málo ze zákulisí Gilmorek. Lorelai byla pro Lauren zřejmě skutečně role na tělo, protože smysl pro humor v knize je podobný tomu v seriálu. Příjemný návrat nejen do Stars Hollow. "Where you lead..."

Lucie_Z
18.10.2020 3 z 5

Gilmorova děvčata jsou příjemným oddychovým seriálem. Nové čtyři díly mě však dějem vůbec nenadchly a nejspíš i proto jsem se nakonec rozhodla si knížku od hlavní herečky seriálu Lauren Graham přečíst. Chtěla jsem najít pro nové díly třeba i trochu pochopení. Kromě linie mezi seriály zde herečka hovoří i o svém dětství, studiu a začátcích v oboru herectví. Tato část knížky mě velice bavila. Neučesaný styl psaní Lauren Graham je mi vcelku sympatický. I mě však trochu mrzí, že herečka nevěnovala více kapitol původnímu seriálu i novým dílům. Povídání o Gilmorových děvčatech zahrnuje sotva třetinu knihy. Za mě tedy tři hvězdy.

herectví herečky historky zfilmováno – TV seriál

Lauren Graham
americká, 1967
2017  67%Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
2014  65%Jednoho dne, možná...
2023  63%Už jsem ti to říkala?

Kniha Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v