Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/bmid_rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3 588 187

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Rodina

Vydáno: , Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between , 2016

IvoryP
IvoryP
10.01.2018 3 z 5

Hezká a svižná oddechovka která je napsaná tak, že opravdu odpovídá názvu "Rychleji mluvit nedokážu"

Veronicess
Veronicess
10.01.2018 4 z 5

Toto je tak milá knižka. Počas kapitol o Gilmorových dievčatých som mala zimomriavky. Niektoré ma až tak nebavili, ale nebolo ich veľa. Rozhodne sa bude páčiť každému fanúšikovi seriálu.

vavria01
vavria01
08.01.2018 2 z 5

Některé historky dokázaly zaujmout, jiné méně. Nicméně si dovoluji upozornit na nekvalitní a nepřesný překlad, kvůli kterému též snižuji hodnocení.

Leniii
Leniii
07.01.2018 4 z 5

Pohodová víkendovka, která se dobře čte...na Gilmorkách jsem vyrostla, takže jsou tak trochu srdcovou záležitostí :)

_Michelle_
_Michelle_
04.01.2018 4 z 5

Gilmorova děvčata jsou pro mne prostě a jednoduše srdcovou záležitostí. Ať už se čas od času podívám na jakýkoliv díl, mám vždy pocit, že se vracím ke kořenům, tj. potkávám staré přátele, kteří mi byli v dobách dospívání skutečně blízcí. Seriálová Lorelai (Lauren Graham) mi byla vždy sympatická, a to zejména pro svůj osobitý vtip, nadhled a jistou dávku ztřeštěnosti, právě proto mě kniha nejspíš zaujala a zařadila jsem ji na seznam svých přání k Vánocům. Jelikož se mé přání vyplnilo a kniha si ke mně našla cestu, mohu nyní (po jejím dočtení) povědět, že je napsána svižně, neotřele a tak nějak Gilmorovsky, takže předčila má očekávání a už teď se těším na další literární počiny její autorky.

Burnettka
Burnettka
04.01.2018 3 z 5

Knihu bych hodnotila jako průměr. Kniha mě pohltila, ale zároveň mě nebavila tolik, jak ostatní píší. Možná že jsem díky čtení recenzí čekala moc a připravila se tak o zážitek. Přesto se kniha četla velmi dobře :)

jaja10
jaja10
04.01.2018 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuto knihu pořídila. Nějaké části knih bych trochu prodloužila, nebo hlouběji vysvětlila, ale jinak se mi kniha moc líbila. A i z těch "Gilmorek" tam mohlo být trochu víc stránek.
Ale za mě velká spokojenost.

HankaHail
HankaHail
04.01.2018 2 z 5

První přečtená kniha nového roku a bohužel velké zklamání. Lauren mám velice ráda, její osobnost, role, ale to se bohužel nedá říct o jejím psaním. To že mi její styl psaní/vyprávění nesedí, jsem zjistila už u její prvotiny Jednoho dne, možná, ale doufala, že v tom případě mi sedne, jelikož se jedná o úplně jinou věc. Nestalo se tak. Vyprávění o jejím životě bylo chronologické, chvílemi naopak nelogické, chaotické a víc než jednou jsem se divila, jak se právě tady tato stránka/věta/odstavec/kapitola mohla dostat do konečné verze knihy a editorka ji nevyškrtla. Což není dobré. Další věc která není dobrá, je počet kapitol, které se mi líbily a užívala jsem si je. 3 ze 14, ajajaj. Věc, která mě mrzí nejvíc je, že jsem se u knížky ani jednou nezasmála nahlas a to je mnoha lidmi popisována jako jedna z nejvtipnějších knížek, co kdy četli.
Po dočtení jsem přemýšlela, že knížku prodám a pošlu ji dál, nakonec si ji nechám. Proč? Jak jsem napsala na začátku mám Lauren ráda, jsem magor do Gilmorek (pár zajímavostí, jsem tu přece jenom našla) a tato kniha má úžasný obal.

pink_ivy
pink_ivy
02.01.2018 3 z 5

Jednak musím vyzvednout super obálku, která mě hned na první pohled zaujala. Vlastně to mělo hodně co dělat s tím, že jsem si knížku nakonec pořídila, hlavně to ale přičítám tomu, že jsem se chtěla dozvědět víc o Gilmorkách. Vlastně jsem trochu nabyla dojmu, že to bude hlavně o Gilmorkách a nikoliv úplně všechno o Lauren. Trochu mě teda zklamalo, že se autorka věnovala Gilmorkám jen ve dvou poměrně krátkých kapitolách, respektive ta druhá část se mi líbila, ale moc se mi nelíbilo, že o prvním natáčení nenapsala skoro nic, jen zrekapitulovala řady, kde se co stalo a co se nosilo, to vlastně můžu dát z hlavy, nemusím to číst v knížce. Za mě tedy mírné zklamání.

Jinak se ale knížka četla sama, bylo to i poměrně zajímavé, jestli se k ní ale ještě někdy vrátím netuším.

Julinka679
Julinka679
01.01.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala na Vánoce a byla jsem nadšená, protože jsem si ji sama chtěla pořídit :-) ...ani nepočítám kolikrát jsem viděla Gilmorova děvčata nebo jejich "filmová" pokračování, mohla bych se na ně dívat znovu a znovu aniž by se mi omrzely :-)
"Rychleji mluvit nedokážu" jsem si přesně takhle představovala, s úžasnou barevnou obálkou a skvělým obsahem, kde jsou uvedené jak životní milníky, tak samozřejmě naše milované "Gilmorky" :-) Lauren píše tak, jak mluví... tedy rychle, s přeskakováním z tématu na téma a mně to absolutně nevadilo protože já jsem stejná :D
Všem, kteří mají rádi Lauren doporučuji :-) je to oddychové, milé (až kamarádské) svěží, vtipné a je vidět, že Lauren ze sebe vydala naprosto všechno :-) kniha je přesně taková jako ona sama, tak jak ji známe :-)

inkatenysek
inkatenysek
31.12.2017 5 z 5

Z knihy jsem byla totálně nadšená. Musím se přiznat, že jsem měla obavy z toho, jaká bude, ale Lauren je nejen výborná herečka, ale i spisovatelka. Mně osobně se na knize asi nejvíc líbilo to, jak se Lauren dokázala čtenáři otevřít. To, že knížka není jen strohý popis jejích rolí, natáčení, případně soukromí, ale že je v tom i vtip, hloubka, city, pocity a názory. Díky vtipnosti a svižnosti jsem z toho měla pocit, že naproti mně opravdu sedí rychle mluvící Lorelai, dabovaná Simonou Postlerovou a všechno mi to vypráví z očí do očí. V knize nechybí ani nějaké to ponaučení pro život.

PetraKysova
PetraKysova
30.12.2017 5 z 5

Táto kniha bola dokonalá :) Mala som ju prečítanú asi za 4 hodiny :) Bolo to neskutočne oddychové čítanie a veľa krát som sa aj zasmiala :) Lauren Graham píše veľmi ľahko a príjmene si pri knihe oddýchnete. Nečakajte nejaký závratný dej, žiadny nemá. Ale celú dobu pri čítaní som mala pocit, že vediem s Lauren veľmi príjmený rozhovor.

swon
swon
27.12.2017 2 z 5

Ach, tato kniha byla zklámáním. Nečekala jsem nic světoborného, přesto jsem doufala v něco víc. Na můj vkus bylo vyprávění Lauren Graham příliš útržkovité, mnohdy jsem moc nechápala, co je myšlenkou a co se čtenáři vlastně snaží říct. Pravdou je, že často hovoří o mnoha lidech z Hollywoodu, o kterých český čtenář nemá absolutně žádné povědomí. Proto mi přijde, že tato (auto)biografie byla určena především americkému trhu. Ale co naplat - slavná tvář oblíbeného seriálu prodává dobře i v České republice - já budiž jasným důkazem.
Knihu jsem si přála k Vánocům, pod stromečkem ji našla a jsem zklamaná na celé čáře, ach jo...

Gabba99
Gabba99
27.12.2017 3 z 5

Pohodová knížka, přečteno za jeden den. Kniha se mi líbila, ikdyž jsem od ní očekávala víc.., snad více o chemii mezi kolegy a více jejích osobních názorů na aspekty života..

jadunka
jadunka
27.12.2017 4 z 5

Lauren v knize shrnuje celý svůj život, nejen Gilmorky, a to svižně s humorem, ironií. Trochu mě mrzelo, že Alexis je v knížce zmiňovaná tak málo, o té jsem si chtěla přečíst trochu více, ale jinak nemůžu nic vytknout, mi se to prostě líbilo. :-)

Radka89
Radka89
27.12.2017 3 z 5

Příjemná knížka na dovolenou. Jen škoda, že se málo zmiňuje o prvních řadách Gilmorek.. Vždy jen uvede který herec se k nim přidal a jaké měla vlasy..

evka.bublina
evka.bublina
10.12.2017 5 z 5

Lauren/Lorelai je naprosto úžasná osoba. Knížka byla skvělá, připadala jsem si, jako bych ji celou dobu slyšela nahlas, jak rychle mluví! :) Je svá a ráda jsem si přečetla něco o jejím životě i mimo Gilmorových děvčat, kvůli kterým jsem si hlavně knihu koupila. :)

arram
arram
08.12.2017 4 z 5

Jelikož jsem velkým fanouškem Gilmorových děvčat, byla pro mě kniha nutností a určitě její koupě nelituji. Je pravda, že jsem čekal více informací týkající se samotných Gilmorových děvčat, ale celkově je kniha vtipná a ideální na odpočinkové čtení.

BaHa
BaHa
02.12.2017 4 z 5

Příjemná a pohodová kniha, která ovšem šíleně ztratila nepříliš zdařilým překladem, kdo nad ní uvažujete a nevadí vám angličtina, češtině se v tomto případě vyhněte.

PandaGirl
PandaGirl
01.12.2017 4 z 5

Mě to prostě bavilo. Je to naprosto odpočinkové čtení, které vás nenutí pořád nad něčím přemýšlet (ok, možná by bylo vhodné přidělovat k jménům i fotky). Prostě si užíváte ten bláznivý život, který vytvořila Lauren Graham. Rozhodně je zbytečné od toho mít vysoké očekávání a nebo, že se něco dozvíte o Gilmorových děvčatech (ach, ten zavádějící podnázev). Myslím, že je to prostě fajn (a to říkám jako člověk, který nečte životopisy ani knihy o celebritách... výjimka potvrzující pravidlo). A jak jsem začala, tak i skončím: Mě to prostě bavilo!
PS. Styl psaní je tak úžasně jednoduchý, že to skvěle
dokresluje svižnost "příběhu".

herectví herečky historky zfilmováno – TV seriál

Lauren Graham
americká, 1967
2017  67%Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
2014  65%Jednoho dne, možná...
2023  62%Už jsem ti to říkala?

Kniha Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v