Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/bmid_rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3 589 187

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Rodina

Vydáno: , Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between , 2016

lenka7348
26.02.2018 3 z 5

I když jsem velký fanoušek "Gilmorek" a některé pasáže byly zajímavé a vtipné, tak jsem se většinu knihy nudila...

Tess911
24.02.2018 5 z 5

O téhle knížce můžu říct jen samé dobré věci. Od chvíle, co jsem začala číst jsem se nemohla odtrhnout. Tato knížka mě opravdu pobavila. Stále jsem se smála stylu, kterým Lauren píše, ale také příhodám, které se jí udály. Tato knížka mě rozesmála, ale zároveň dojala. Gilmorky jsem milovala vždycky a teď můžu s jistotou říct, že miluju nejen Lorelai, ale i Lauren. Tuto knihu můžu zařadit mezi své nejoblíbenější. Určitě doporučuji.

katushah
21.02.2018 5 z 5

Otevřela jsem jí v knihkupectví a už jí nedala z ruky. Vtipné a příjemné počtení a spousta inspirace a motivace. Jelikož se trochu amatérsky zabývám herectvím a psaním, tak jsem zde našla spoustu tipů, rad a informací o těchto 2 odvětvích. A jako bonus se dozvíte perličky z natáčení nových Gilmorek.

Edlik
15.02.2018 4 z 5

Všichni kdo mají rádi GG nutnost. Občas se budete smát, některé pasáže vás dojmou. Lauren je vtipná i mimo scénář. Někdo tady psal, že se mu části, kde Lauren popisuje svůj život nelíbily, mě ano! Pro mě to ukazuje, že má životní nadhled a zkušenosti. Musím říct, že jsem se opravdu bavil a můžu knihu jen doporučit.

Kája5951
14.02.2018 5 z 5

Každá fanynka, která je naprosto šílená co se týče Gilmorových děvčat, by tohle měla rozhodně číst.

gabriela7982
14.02.2018 2 z 5

Jak už zde psalo více lidí, také jsem čekala víc o Gilmorkách než o životě Lauren. Název knihy je trochu zavádějící, možná je to schválně myšlený marketingový tah, aby ji lidi kupovali. :) Knihu jsem si koupila hlavně kvůli seriálu Gilmorova děvčata než kvůli samotné herečce, kterou jsem ani jinde hrát neviděla. (nebýt této knihy, ani bych nevěděla o seriálu Famílie, kde Lauren hrála). Vyprávění Lauren o jejím životě mě moc nezaujalo, jelikož zmiňovala hodně lidí, které v ČR nikdo nezná, zmínka o těchto lidech by nejspíš potěšila jen je samotné.

Adell-ka
14.02.2018 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila. Začátek mě trochu zklamal, později, když se autorka více rozepsala o Gilmorových děvčatech, jsem se do čtení víc dostala. Líbilo se mi to, fajnově se to četlo, nicméně musím přiznat, že jsem čekala větší pecku.

medvídě
12.02.2018 4 z 5

Odpočinková kniha od herečky, kterou znám převážně z Gilmorových děvčat.
Jedná se o odpočinkovou knihu o jejím životě a životních zkušenostech, převážně pracovních. Jak někteří píší, je možno si to dohledat na webu, ale tohle bylo takové osobnější podání.
Bylo to zábavné a přitom uklidňující.
Měla bych však jednu výtku - proto o jednu hvězdičku méně - Lauren se tam zmiňuje o postavách, ale používá pravá jména bez vysvětlení, kdo koho hrál nebo kde. Nechtělo se mi každé druhé jméno vyhledávat.

melonka
10.02.2018 4 z 5

Části o Gilmorových děvčatech, O rodině ...byly dobré. Problém nastal v částech, kde bylo spousta jmen, které jsem si nedokázala zařadit dokud Lauren nenapsala, koho z Gilmorek představují. Nemůžu říct, že by knížka byla vyložene špatná - donutila mě podívat se na poslední sérii Gilmorek, ale kdo čeká, že to je celé o Gilmorových děvčatech, tak pro něj tato knížka není :)

petra.kind
09.02.2018 3 z 5

Knihu jsem dostala a pustila jsem se do ní, aniž bych zjišťovala, co od ní mám čekat. Dokonce jsem si ani toho podtitulu (od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům...) nejdřív nevšimla :D Takže mě nezklamala, ani nenudila, ale naopak pobavila. Stránek má (na takovou knížku) tak akorát. Celkem příjemný relax, než se pustím zase do něčeho vážnějšího :)

carcassonna
08.02.2018 2 z 5

Mňa kniha velmi sklamala. Páčili sa mi Gilmorky a tak som sa tešila, že sa dozviem nejaké pikošky zo zákulisia,ale nedočkala som sa. V knihe nebolo nič, čo by som nenašla na internete. Plus jej štýl písania bol taký nemastný, neslaný. Veľa častí som nechápala, prišli mi nezmyselné alebo zbytočné, akoby chcela niečo povedať,ale potom si to zrazu rozmyslela a usekla to nejakým vtípkom (a aj ten humor mi prišiel silený). Jej osobné postrehy z každej série GG boli len o jej vlasoch a make-upe - to ma vôbec nezaujímalo. Jednoducho to bolo narýchlo "zbúchané", povrchné, pravdepodobne na objednávku ako promo k tým novým štyrom častiam GG. Škoda.

katerina5604
02.02.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu bavila. Jelikož jsem velký fanoušek GG, tak jsem z téhle knížky byla nadšená! Několikrát mě Lauren i rozbrečela, ale myslím že víckrát rozesmála. Knížka se velmi dobře četla a pro fanoušky Gilmorek určitě doporučuji! Jinak pro ty, kteří nesledovali Gilmorovy děvčata si myslím, že by to možná byla i trošku nuda, přece jen knížka je z velké části o GG. :)

Anik-knihy
01.02.2018 5 z 5

Oddechové, vtipné čtení. Zjistila jsem, že Lauren je stejně vtipná jako Lorelai.

Aaliyan
28.01.2018 3 z 5

Rychleji mluvit už nejde :-D
Knížka byla fajn, ale řada čtenářů, co se na ni těšila, čekala, včetně mě, že bude více o Gilmorových děvčatech ... život Lauren je bezpochyby zajímavý a role Lorelai jí byla ušitá na míru, ale je to ve své podstatě docela obyčejný životopis, který mě nijak nenadchnul, ale ani neurazil.

evka33
23.01.2018 4 z 5

Hrozně moc jsem se na knihu těšila a přečetla ji jedním dechem. Je pravda, že nejde o žádné veledílo, ale bavila mě každá kapitola. Kniha byla vtipná a četla se sama. Autorku mám moc ráda a sdílím její smysl pro humor, takže za mě perfektní zábavná oddychovka.

KateTheBlogger
20.01.2018 4 z 5

Knížka mi přišla dost chaotická - občas jsem měla pocit že Lauren skáče sem a také jsem očekávala že bude více věnovaná Gilmorovým děvčatům. Ale v knížce je od všeho trochu - škola, první herecké zkušenosti, psaní první knížky, Gilmorky, Famílie, zase Gilmorky... Ve finále jsem si čtení užila a knížka se mi líbila-k hrnku kafe ideální!

trynitrix
19.01.2018 3 z 5

Mno asi jsem taky měla velké očekávání neříkám že kniha byla špatná to ne tak 50na 50 nenadchla ani neurazila. Chvílemi mi přišlo když bylo nějaký vyprávění zajímavé tak to přešlo do znuděného až nezajímavého příběhu který mi pak přišel úplně mimo místu. A z natáčení Gilmorek dobrý jen bych asi toho čekala víc a dala jsem se tedy na seriál Família aspoň :-D to jsem neviděla :-D

kristynao
17.01.2018 3 z 5

Od knihy jsem kolem dokola čekala tak nějak víc - víc laskavosti, víc humoru, víc zákulisí, a především - víc Lauren. Takto je to jen průměrná oddechová knížka, která vás rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Slupnete ji za dva dny a za týden na ni už nepomyslíte.

wiana82
17.01.2018 3 z 5

Lauren je vtipná, má nadhled. Jako by jí Lorelai byla napsána na míru. Jen mě trochu zklamala kapitola, kde se vrací k původnímu seriálu. Čekala bych víc zážitků z natáčení nebo zajímavostí o seriálu, pro mě zbytečná kapitola, moc mě nebavila.

Oli_24
16.01.2018 5 z 5

Příjemné, oddechové čtení.

herectví herečky historky zfilmováno – TV seriál

Lauren Graham
americká, 1967
2017  67%Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
2014  65%Jednoho dne, možná...
2023  63%Už jsem ti to říkala?

Kniha Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v