Rychlé šípy

Rychlé šípy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2516/rychle-sipy-2516.jpg 5 2162 173

Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara. Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Rychlé šípy jsou v Česku všeobecně známé. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstva kočičí pracky: Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš.... celý text

micha-ella
13.11.2017 5 z 5

Bylo mi jedenáct let a četla jsem sešitové vydání u sousedů na půdě. Ach, to byla krásná doba!

Petroff
30.08.2017 5 z 5

Ohromný respekt a veliký dík, Jestřábe!!

Luciskaurb
24.08.2017 5 z 5

Na Rychlých šípech jsem vyrostla :)

kuba2006
03.08.2017 5 z 5

Genialni

Bargud
05.06.2017 5 z 5

Jestli budu mít jednou syna, Rychlé šípy mu snad jednou vrazím s hrdostí do ruk. Budu mu je předčítat jako pohádky. Myslím že tohle vyjadřuje vše.

StihOMam
16.04.2017 5 z 5

Kdo by neznal Mirka Dusina, nekdejsiho nejvetsiho soupere pri baleni holek. Atleticky hezoun, charakter, za vsech okolnosti spravnak a nejlepsi z nejlepsich. Ten nemuze nabidnout nic jineho nez dobry pribeh s bezva kamarady prozivajicimi nejedno napinave dobrodruzstvi se stastnym koncem. Nestarnouci klasika se silnymi vzpominkami.

Welinie
10.01.2017 5 z 5

Jako malá jsem to četla pořád.

pinar
04.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha mého mládí, klučičí tajemství a dobrodružství, které jsem také chtěla zažít. Kamarádství, smysl pro pravdu, ideály... ach jo, jak by to asi na světě vypadalo, kdyby to takhle fungovalo...

čohynka
20.12.2016 5 z 5

Nejoblíbenější foglarovka :) Jako holka jsem milovala Jarku Metelku :) S kámoškou jsme si založily klub, lovily bobříky,.. Vždycky si při čtení Rychlých Šípů vzpomenu na dětství, naplněné dobrodružstvím.. :D

jerry04
30.10.2016 5 z 5

Je to hustý, chtěl bych být jako oni.

Jelen51
21.09.2016 4 z 5

super knížka, jako malá jsem to hltala, komiksově se to četlo úplně samo a přitom to je bichle :-)

desert.fox
02.09.2016 2 z 5

Ani náhodou za příběhy jenom pro kluky/muže a bez ženské/dívčí postavy. Už od děcka jsem je proto neměla ráda.

pastelkakg
22.08.2016 5 z 5

Paráda, nejsem jediná jarkofilka! :D

Veríňák
10.08.2016 5 z 5

Jako dite jsem byla platonicky zamilovana do Jarky Metelky. Uslovi se spravnakem Mirkem Dusinem pouzivame doma porad. Splneny ukol nejde uz oznacit jinak nez "modrym okynkem". Vzdycky, kdyz se napiju na tresne, vzpomenu si na Jindru Hojera :)

Rychle sipy jsou detstvi s obrovskym presahem do dospelosti.

Nigol
02.08.2016 5 z 5

Pamatuji se, že jsem to četl jednou na Silvestra snad celý den, písmena už jsem skoro neviděl, ale stejně jsem četl ještě dlouho po půlnoci. Mým favoritem byl Rychlonožka. "Tak tohle byl jednou mazanec..." (když spadl s batohem do řeky).

HYPNOS88
16.07.2016 5 z 5

V mládí těžká závislost a přečteno dohromady snad 20x

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Koupila jsem ji bratránkům k vánocům. Ale dalo mi dost přemlouvání, abych si ji nenechala. A samozřejmě, že než jsem ji zabalila, tak jsem ji celou přečetla (znovu). :)

Jadla
18.06.2016 5 z 5

Vždycky se mi tááák líbil Červenáček!

hana1984
08.06.2016 5 z 5

Patří k dětství.

Eadwyn
06.06.2016 5 z 5

Pomatuji si, jak jsem tuhle knížku spatřil v knihkupectví ve velké slevě na pouhé 2 stovky... a jak jsem ji přinesl domů a celý zbytek dne ji pročítal... Jedna z mých srdcovek.