Rychlé šípy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara. Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Rychlé šípy jsou v Česku všeobecně známé. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstva kočičí pracky: Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2516/rychle-sipy-2516.jpg 4.71675
Série:

Kreslené seriály Jaroslava Foglara

Žánr:
Dobrodružné, Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (124)

Kniha Rychlé šípy

Přidat komentář
Kashi
27. srpna

Skvělá komixová knížka z dětství! Dobrodružné příběhy a krásné ilustrace.

janka3232
02. srpna

Geniální kniha!

ArwenAragorn
04. července

Moje první komiksová knížka. Nejdřív jsem ji měla půjčenou ve slovenštině a byla v salátovém vydání, takže jsem nejdřív četla omylem 2. díl a navíc jsem dohledávala některé části. O to větší to bylo dobrodružství. Např. na Maxmiliána Drába si pamatuji dodnes, nebo :"Jak ten Mirek Dušín krásně běží!" A nejlepší byl stejně Rychlonožka, Plantážníci!

Jura999
28. dubna

Pecka, která si v mé knihovně vždycky najde místo

Pavelpi
19. dubna

Konečně vyšly Rychlé šípy ve všech příbězích v jedné knize.Znovu jsem si přečetl jak klub vznikal a co pěkného spolu prožili a vrátil jsem se do dětských let,kdy jsem ty příběhy hltal z časopisů,které měl můj otec schované na půdě.

Norri
28. března

K Rychlým šípům mě nepoutá žádná nostalgie. V dětství jsem se potkal jenom s komiksem Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří, ale tohle mě minulo. A bez té nostalgie, či dětského věku, to prostě nefunguje. Alespoň u mě ne. Ale rozumím tomu, že to malé kluky může pořád bavit. Je tam dobrodružství, je tam osvěta, je tam “dobro” a vzhledem k době, kdy to vzniklo, je to úžasně nakreslené. Je ale pravda, že pár jejich dobrodružství bavilo i mě a trošku jsem jim ty jejich výpravy záviděl. Některé jejich dobrodružství mi připomínaly moje zážitky z dětství. Oceňuji také to, že jsou ty příběhy svým způsobem také výletem do historie. Ukazují, jak se tenkrát žilo očima dětí - to mě asi bavilo nejvíc. Trošku mě naopak štvalo pár ideologicky zabarvených dílů a taky ty díly, kdy měly Rychlé šípy neodbytnou potřebu montovat se někomu do života. A taky tam je nečekaně hodně mrtvol :-D

Angie_Missfit
04. ledna

Tuhle naprosto báječnou knihu jsem jako malá holka našla pod vánočním stromečkem a od té doby už jsem ji přečetla tolikrát, až se divím, že obrázky ještě nevybledly. Střežím ji ve své knihovně jako vzácný poklad a těším se, až si ji jednou budu číst s dětmi. Úžasné dobrodružné příběhy o partě kluků, kteří jsou čest a správnost sama, mě bavily tak, že jsem jako dítě zoufale chtěla patřit do podobného klubu. Jejich dobrodružné výpravy dodnes lákají k tomu, aby si člověk v pátek večer sbalil krosnu a vyrazil na víkend do přírody. Pro děti nechybí ani poučný morální kodex (který v dospělosti někdy působí úsměvně, ale stále mile) a když k tomu ještě připočteme vtipné Bratrstvo kočičí pracky a nádech tajemna, které některé příběhy mají, získáme esenci dokonalosti. Nesmím také opomenout úžasné ilustrace (ať už od Jana Fischera nebo obou Čermáků) které příběhy posunují ještě o laťku výš. Pro mě jedna z naprostých srdcovek.

hippiesak
03. ledna

Úplně nejvíc super komiksová knížka co mám ve své knihovně :) Četl jsem to jako malý kluk, když to máti kupovala v 90´ v těch sešitech očíslovaný barevnými čísly a pak koupila tatovi tuto ucelenou kolekci :) Já si ji nyní koupil, aktuální 4. vydání a 4 měsíce si každý večer dal pár dílů... Prostě paráda.