Rychlé šípy

Rychlé šípy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103265/rychle-sipy-103265.jpg 5 2162 173

Úplné vydání všech komiksových příběhů slavných Rychlých šípů, které byly napsány a nakresleny. Napínavé a veselé příhody pětice chlapců - Mirka Dušína, Jarky Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonožky - přitahovaly před desítkami let mladé čtenáře časopisů Mladý hlasatel a Vpřed. Rychlé šípy dávaly mnoho příkladů a rad v době, kdy bylo třeba (když praskal led, když zrály třešně, když o prázdninách hrozilo uštknutí zmijí, při nálezu nevybuchlé patrony apod.). Mají jistě co říci také dnešním školákům a rádi si nad nimi určitě zavzpomínají i rodiče. Uspořádal Vladimír Dobrovodský. Nakreslili Jan Fischer, Václav Junek, Bohumír Čermák a Marko Čermák.hezký a milý. S oblibou nosil červenou čapku - však také podle ní dostal jméno... Vedle něj je Jindra Hojer, čili ,,moje ublízané potěšení", jak mu Rychlonožka žertem říkával, protože měl vždy pečlivě na pěšinku učesané vlasy. Jemný, veselý chlapec, statečný a věrný, opovrhující násilím a nespravedlností... A konečně Rychlonožka. Samorost, smolař, legračník a vtipálek, zmatkář a strašpytel. Jeho prostořeké průpovídky a vtipy kdekoho rozchechtávaly a on jimi nešetřil ani v nejožehavějších situacích... To tedy jsou Rychlé šípy, chlapci stateční, veselí, odvážní, podnikaví. Však je po otevření knihy brzo poznáte!... celý text

Schwestrn
29.06.2015 5 z 5

Věříme v Rychlé Šípy, himbajs!

Karolína18
17.05.2015 5 z 5

Svého času to byla má nejoblíbenější kniha, kterou jsem mohla číst stále dokola. Rozhodně je perfektně napsaná a podle mého soudu nesmrtelná. Myslím si, že by si ji mělo přečíst každé dítě, neboť se v ní skrývají ponaučení a knížka tak nenásilnou formou své čtenáře vychovává.

Damato
26.04.2015 5 z 5

Četl je můj tatínek- do dnes má na půdě schovaného " Hlasatele", kde před 2.světovou válkou vycházel každý týden jeden příběh, četla jsem je já a můj syn dostal tuto knihu k 10 narozeninám, první co bylo , tak si je hned na první stranu velkými písmeny podepsal -prý abychom mu je nečetli,
když on je dostal a musí si je přečíst první... Úžasná, nadčasová, milá

Ladys
20.04.2015 5 z 5

Ruku na srdce. Vážně!
Mám tuto komiksovou knihu doma a otvírám ji pokaždé, když si na RŠ vzpomenu. Ale že by všechny minidíly stály to? To rozhodně né! A jestli tu knihu miluju? To rozhodně jó! Himbajs šůviks :-)
Když jsem chodil na základku, tak mi moje spolužačka Anička půjčila sešit komiksů. Pane bože, jak já záviděl.
Někdy po revoluci vyšla komplet sbírka a neváhal jsem ani vteřinu. Okamžitě šla do košíku. Od tehdejší přítelkyně jsem si vyslechl, proč tolik utrácím za zbytečnosti. Zbytečnosti!!!! Chápete to?
Dnes mám trošičku pocit, že ta partička je tak slušná, až je to nenormální, přeci jen by normální kluk měl taky provést nějakou rošťárnu, ale Foglarovi pohnutky chápu a samozřejmě, že knihu podstrčím i mým dětem. Ovšem mimo dosah čehokoli, co zavání jídlem. Viz MartyMcFly :-D

dobroslav9182
05.04.2015 5 z 5

Jaká to krásná nostalgie... Po dlouhých sedmi letech jsem knihu našel na půdě a znovu si ji přečetl. A když člověk pomine někdy zkratkovitý děj (většina příběhů se odehrává na prostoru pouhé jedné strany) a velice často mravokárné poučení, pořád jsou příběhy Rychlých Šípů plné dobrodružství, zábavy a kamarádství, které už se dnes nevidí. Však kdo si v dětství po četbě "Foglarovek" nechtěl založit podobný klub s takovými kamarády, jako byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Flash... ehm... Rychlonožka a potajmu jim nezáviděl jejich přátelství?
Možná trochu na škodu je pro neznalého ostatních knižních dobrodružství Rychlých Šípů provázanost s těmito knihami. Kdo nečetl Záhadu hlavolamu, Stínadla se bouří, či Tajemství velkého Vonta se tak nikdy nedozví, co se stalo nebohému Bublinovi, či co jsou zač tajemná Stínadla a ono záhadné společenstvo Vontů. A pokud jste četli, zapíchněte špendlík se žlutou hlavičkou do klopy, uschovejte list ginkga do notýsku a znovu vyrazte prozkoumat tajemství kostelu Sv. Jakuba, či jen tak si užít zábavu na statku s pěticí vždy veselých a odvážných hochů dob minulých...

Pivísek
28.03.2015 5 z 5

Tyto komiksy jsem četla kdysi ještě v salátovém vydání několika sešitů mého otce, dokonce několikrát, a nikdy neomrzely... Klasika! :o)

Lolda
29.01.2015 5 z 5

Prostě srdeční záležitost :)

Dormar
10.01.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečtla asi sedmkrát. Je dokonalá stejně jako ilustrace. Pan Foglar nezklamal.

Katela
13.10.2014 5 z 5

A přesně tohle dalo základ mým morálním hodnotám! Nikdy nedělám, co je nečestné a nesportovní... nikdy! (Byla jsem platonicky zamilovaná do Mirka Dušína).

Atamone
16.09.2014 4 z 5

Naprostá a nejbazálnější klasika české literatury pro mládež. Pane Foglare, děkuji, moje dětství se neslo v duchu vašich naivních, přesto tak úžasných, knih!

veronika5179
16.09.2014 5 z 5

Patří mezi mých TOP 10. Četla jsem ji stokrát a některé pasáže dokážu odcitovat zpaměti stejně s popisem obrázků. Nadčasové, neuvěřitelně vtipné, dobrodružné, poučné, nenudné. Obrovskou zásluhu na tom mají ilustrace, které jsou přímo mistrovské a samy o sobě jsou důvodem k smíchu. Pokud bych si na pustý ostrov (nebo kamkoli jinam) měla vzít jen jednu knihu, vzala bych si komixy Rychlých šípů. S odstupem času samozřejmě některé příběhy i charaktery hodnotím s úsměvem, ale to jádro je a bude vždycky stejné, ať je doba jakákoliv. Kniha, která je v mém srdci jako žádná jiná.
"Je to nečestné a nesportovní!"

vitek.sk
09.09.2014 3 z 5

V dětství jsem Rychlé šípy a Foglara obecně hodně miloval. Ale dnes už jen s úsměvem vzpomínám na toto naivní období. A vidím věci, které jsem předtím neviděl. Správné třídní rozdělení klubu, od vysokoškoláka Mirka, po dělnickou třídu Rychlonožku. Foglarovy názory, že ten kdo neprožil dětství jako skaut ho v podstatě ztratil a promarnil a naopak kdo je skaut je automaticky slušný člověk. Že ten kdo chodí do bia (kina) je skoro něco jako méněcenný. Bezděčně vtipné momenty, jako když vůdce Černých jezdců hodí Mirkovi pod nohy poleno a on ještě během pádu volá, že je to nečestné a nesportovní. Nesmyslné rady, například o pití vody na ovoce, což je biologický nesmysl, a tak dále. Ovšem i dnes se mi některé příběhy hodně líbí, například jak Bratrstvo kočičí pracky chtělo Rychlé šípy otrávit. Z tohoto důvodu a z důvodu nostalgie dávám tři hvězdy, více nemohu.

DonDiablo
01.09.2014 5 z 5

to byly kouzelné časy, když si vzpomenu na naivnost a počínání Rychlých Šípů, v dnešní naprosto nepředstavitelná parta.

KarolinaHou
25.06.2014 5 z 5

Jak já milovala Červenáčka!

dusty
30.05.2014 1 z 5

Tak zase sám proti proudu. :) Já hodnotím Rychlé šípy spíš záporně, už jako dítě jsem ty čisťounké kladňoučké Mirky Dušíny neměl rád.

zoew
14.05.2014 5 z 5

Bible mého dětsrví.

gimli35
06.05.2014 4 z 5

Klasika, ketrá určitě stojí za přečtení.

Lisbon
06.01.2014 5 z 5

Nejlepší komixové zpracování Rychlých Šípů... dobře se to čte a hlavně rychle ubíhají stránky... Atmosféru výborně doplňují hezké obrázky od Čermáka. Skvělá knížka :D

Mates96
03.01.2014 5 z 5

Každý příběh z této knihy znám nazpaměť. Nejlepší je Rychlonožka když sní o Oldovi Šetrném, Jako malý jsem se bál komančů, dneska se chechtám :D :)

nightlybird
18.12.2013 5 z 5

Tak dnes se ve večerních zprávách v TV zmínili, že máte kluci 75.narozeniny. Sakra, to to letí. Koukám, že nejen já, ale i vy stárnete. Tak hodně zdraví a dlouho tu ještě buďte s námi i našimi potomky.