Rychlé šípy

Rychlé šípy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103265/rychle-sipy-103265.jpg 5 2162 173

Úplné vydání všech komiksových příběhů slavných Rychlých šípů, které byly napsány a nakresleny. Napínavé a veselé příhody pětice chlapců - Mirka Dušína, Jarky Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonožky - přitahovaly před desítkami let mladé čtenáře časopisů Mladý hlasatel a Vpřed. Rychlé šípy dávaly mnoho příkladů a rad v době, kdy bylo třeba (když praskal led, když zrály třešně, když o prázdninách hrozilo uštknutí zmijí, při nálezu nevybuchlé patrony apod.). Mají jistě co říci také dnešním školákům a rádi si nad nimi určitě zavzpomínají i rodiče. Uspořádal Vladimír Dobrovodský. Nakreslili Jan Fischer, Václav Junek, Bohumír Čermák a Marko Čermák.hezký a milý. S oblibou nosil červenou čapku - však také podle ní dostal jméno... Vedle něj je Jindra Hojer, čili ,,moje ublízané potěšení", jak mu Rychlonožka žertem říkával, protože měl vždy pečlivě na pěšinku učesané vlasy. Jemný, veselý chlapec, statečný a věrný, opovrhující násilím a nespravedlností... A konečně Rychlonožka. Samorost, smolař, legračník a vtipálek, zmatkář a strašpytel. Jeho prostořeké průpovídky a vtipy kdekoho rozchechtávaly a on jimi nešetřil ani v nejožehavějších situacích... To tedy jsou Rychlé šípy, chlapci stateční, veselí, odvážní, podnikaví. Však je po otevření knihy brzo poznáte!... celý text

Military
29.05.2016 5 z 5

Nádherná připomínka dětství a foglarovek. Ale popravdě nebýt čtenářské výzvy, tak bych si na ni dnes už asi ani nevzpoměla. A to by byla veliká škoda.

alcaaja
27.05.2016 5 z 5

kniha meho destvy skoda ze mnoho lidi tohle uz necte

Michal1999
22.05.2016 5 z 5

O knihách (a zejména Rychlých šípech) Jaroslava Foglara můžu s klidným srdcem říct, že mě vychovaly a provedly dětstvím.

lucasjednouchy
04.05.2016 5 z 5

Nejlepší Foglarovka jakou jsem kdy viděl!!!!!!!!!!!!!!!!

Lessana
07.04.2016 5 z 5

Hoci niet nad pôvodné zošitové vydania, pre tých, ktorí ich, žiaľ, nemajú, je tento súhrn príbehov o dôležitosti rytierskych cností v praktickom živote človeka dôstojnou náhradou.

Gibis
31.03.2016 5 z 5

Tyhle komiksové sešity jsem v dětství přelouskala snad 100x....pro dnešní mládež možná trochu naivní a staromódní, ale v nás to vyvíjelo smysl pro čest a spravedlnost a rozlišování dobra a zla.

Pišta123
11.02.2016

super kniha,každý večer jsem ji četl

bohda_var
06.02.2016 5 z 5

Tohle je kniha na které jsem vyrostla, ostatně jako všechny Foglarovky. Plnila jsem si podle nich bobříky sama doma, a stala se takovým lepším člověkem. Jsem moc ráda ze jsem po tatkovi zdědila lásku k Foglarovy. Myslim si ze toto je kniha kterou by si měli povinně přečíst všichni. :)

barny99
28.01.2016

Kniha dětství, komixi i Záhada hlavolamu

kata5121
10.01.2016 5 z 5

Mnoho krásně strávených nedělních odpolední v dětství :)

Pavluška33
06.01.2016

Jako první jsem na Rychlé šípy narazila u babičky (stará sešitová vydání, na kterých se nás stokrát vystřídalo všech 5 vnoučat). Přestože jsme si pořád utahovali z toho, jak jsou ti hoši správní a jak ten Mirek ale krásně běží, četli jsme a čteme to stále dokola :)

angelice
03.01.2016 5 z 5

Děkuji bohu za to, že jsem ze všech věkem srovnatelných příbuzných uměla jako první číst, takže se kniha na 2 roky stala mým pokladam, než jsem ji za hrozné scény zase přepustila dál. Nicméně, pan Foglar a všichni ilustrátoři si zaslouží obrovskou úctu za to, co stvořili. Doufám, že knihy od tak skvělého autora budou číst i nadále lidé všech kategorií, i když každý jinak.

angloumene
20.11.2015 5 z 5

Moje první a zatím i jediná komiksová knížka. Rychlé šípy ještě rychlejší, než v klasických knížkách. Některé z příběhů mám před očima dodnes :)

evelýny
06.11.2015 5 z 5

Pamatuji si, že můj tatínek měl všechny komiksové sešity zamčené ve skříni a nám dětem je půjčoval za odměnu. A pro nás to byl svátek listovat jimi ( rok 1965 a výše ). Milovala jsem Jarku Metelku a Rychlonožkovo Himbajs!!!! :-)
Ještě stále do nich nahlížím s posvátnou úctou a nostalgií v srdci a i díky nim se mi na chvíli vrací ,,odlesk šťastného mládí". Pane Foglare, DĚKUJI VÁM.

poiu
03.11.2015 5 z 5

Jooo...... Šípáci a Svorní gambusíni...... Komiksy mého dětství.... :-) - Pro nás skauty to byla prakticky povinná četba. :-)

RealMadrid
30.10.2015 5 z 5

Pět hvězdiček, není co řešit :-D

jakafe
09.10.2015 5 z 5

Jako dítě jsem měla jednotlivé komiksové sešity, později jsem dostala od mého milého táty, po němž jsem zdědila lásku k Rychlým šípům, vázanou knihu. Jsem hrozně ráda, že jsem mohla vyrůstat na jejich dobrodružstvích, tajně obdivovat Jarku Metelku, dosyta se zasmát hláškám Rychlonožky a toužit se proběhnout s jejich mazlíkem Bublinou. Některé příhody jsou velmi humorné, některé jsou neskutečně napínavé. Ke knize se vracím, Rychlé šípy nikdy nezestárnou a smekám před panem Foglarem, že jim vdechl život.

borknagar
01.10.2015 4 z 5

V dětství to byla prda. Užíval jsem si čtení v deseti letech, tak i teď, o pár desítek let později. :) Čím jsou Rychlé šípy starší, tím jsou naivnější, ale o to krásnější. Mám mnohem raději starší příběhy, než ty mladší, které mi už moc neříkaly. Ale toto souborné vydání chválím, kniha vypadá krásně a ještě lépe se čte a vrací se s ní do dětských let. :)

TaLu
27.07.2015 5 z 5

Vyrůstat s Rychlými šípy mělo kouzlo jasného rozlišení dobra a zla. A zároveň formaci kladnými hrdiny.
Protože - popravdě - KDO by si za oblíbeného hrdinu vybral místo Mirka Dušína Dlouhé Bidlo a místo Jarky Metelky Štětináče ?? :o)

Legáček
13.07.2015 4 z 5

rychlé šípi jsem nikdy nedočet a doufám že je dočtu nemam na to chut