Rychle a bezbolestně

Rychle a bezbolestně https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214976/bmid_rychle-a-bezbolestne-ggN-214976.jpg 4 101 43

Včera tam ještě nebyl. Jen prázdné, špinavé výlohy. Dnes, s úderem deváté, se tu objevil. Aranžérka pověsila do výlohy velký plakát a nad vchodem se rozsvítil neonový nápis: Rychle a bezbolestně. Nic víc. Nový obchod na pěší zóně v Praze. Tak začíná poutavý příběh.

lalela
lalela
06.10.2023 4 z 5

Skvělá knížka, skvělý příběh. Moc se mi líbilo prolínání postav. Po dlouhé době jsem se začetla a těšila se na rozuzlení knížky. Možná bych uvítala takový předdíl, nebo nultý díl, kde bychom se dozvěděli, jak to vlastně začalo, teda alespoň mě by to zajímalo.

28401
28401
03.12.2022 5 z 5

Pohádka pro dospělé, kterou bych klidně uvítala i jako film, nebo seriál...
(správné přání jsem tedy neuhodla)

Biba_with_Book
Biba_with_Book
20.07.2022 5 z 5

Zajimavy namet. Musim rict, ze me to bavilo od zacatku do konce.
Psychologicka zapletka, zamysleni nad lidskymi hodnotami - libilo se mi, jak to bylo podano s lehkosti, zadne zdlouhave filozoficke premitani.
Urcite muzu doporucit.

mysterygirl
mysterygirl
05.04.2022 5 z 5

Cte se to samo, pribeh k zamysleni..
Akorat mi vadilo plno chyb

ladyxx
ladyxx
24.08.2021 4 z 5

Kniha, jejíž zápletka se točí okolo podivného obchůdku vedeném záhadnou dvojicí. Tam lidem splní jakékoliv přání, které by jinak zabralo mnoho času a úsilí, ovšem je nutno se zavázat k dlouhému a bolestivému utrpení v budoucnu. Sledujeme zde příběhy lidí, kteří se k takové dohodě upsali, ale i osob, které takové přání ovlivnilo. Námět je hodně filozofický, ale napsaný jednoduchým jazykem, proto nehrozí neporozumění textu. Polemizuje o tom, že odměna bez námahy je neadekvátní, a co si člověk (ne)může nárokovat.

P.S. A co si budete přát vy?

Dela111
Dela111
26.07.2021 5 z 5

Tato kniha má zajímavý námět s lehce mysteriózní zápletkou. Přejte si co chcete, v jednom zvláštním obchůdku vám rychle a bezbolestně splní cokoliv, co by za normální situace trvalo dlouho a mohlo by to být i bolestivé, namáhavé a podobně a to zadarmo, tedy skoro. Jen se upíšete, že někdy v budoucnu budete za splnění přání dlouho a bolestivě trpět. Existuje totiž jen jedno přání, které má člověk právo si přát...
Sledujeme několik osudů lidí, kteří neodolali a tuto podivnou něco jako smlouvu s ďáblem podepsali.

Příběh jsem si užila jako lehké odpočinkové čtení, kde lze mezi řádky najít i poučení, ale zůstává v rovině, která je poutavá, lehce se čte a nad životními rozhodnutími a hodnotami se zamyslíme tak akorát, aby to nebylo úplně ploché, ale zároveň aby to ještě bavilo a nespadlo to do hlubokomyslného rozjímání.
Mně se to celé moc líbilo, klidně to mohlo být delší a jen mě mrzí, že jsme se o původu tajemné dvojice, nabízející rychle a bezbolestně cokoliv, nedozvěděli víc.
90 %

pajtlinka
pajtlinka
17.07.2021 5 z 5

Čtivé, hezky napsané a k zamyšlení :).

Dagros
Dagros
26.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha, vůbec jsem nečekala, že mě takhle chytne. Opravdu se člověk sám nad sebou zamyslí po jejím přečtení. Skvěle napsané. Nemám jednu jedinou výhradu. Určitě doporučuji.

Roseblood
Roseblood
24.01.2021 5 z 5

Kniha mě neskutečně překvapila, opravdu mě hodně zasáhla.

Je to příběh o přáních a propletených lidských osudech, o neštěstí, ztrátách, lásce, pochopení a pomoci.
Je hodně poučná, k zamyšlení a nenechá se jen tak odložit, protože budete chtít vědět, jak to celé dopadne.

Oblíbila jsem si hlavní hrdiny a nejvíc jednu starou babičku, která proplouvá příběhem jako taková stříbrná niť.

Tenhle příběh mi bude hodně dlouho ležet v hlavě. I když jsem věděla, jak konec dopadne, nechtěla jsem se s hlavními hrdiny loučit. Bylo to takové hodně hořko-sladké. Slzy jsem na uzdě neudržela několikrát a hlavně na konci.

Mohu knihu jedině vřele doporučit.

Hodnocení: 5/5

Arsi
Arsi
04.12.2020 4 z 5

Kniha člověka nutí k zamyšlení. A to je dobře.

trdlo1
trdlo1
16.05.2020 5 z 5

Velmi se mi kniha líbila

evik2710
evik2710
19.02.2020 4 z 5

Poučná kniha pěkná

RendyaDav
RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Tato knížka bylo příjemné , milé čtení...

quidolev
quidolev
12.11.2019 5 z 5

Zajímavá a hezká knížka.

DK197
DK197
04.10.2019 4 z 5

Nejsem si trochu jistá hodnocením. Hlavní motiv je už povědomý (Nezbytné věci, stačí jen chtít), ale tato kniha mi přišla pod ruku jako první, tak jsem se do ní nadšeně pustila. Potěšilo mě, že autorka je Češka, to přiznám. Začátek fajn, ale prostřední část - ta nejdelší - za mě trochu drhla. Hlavně proto, že některé myšlenky se dle mého zbytečně často opakovaly a překvapil mě děj, který to, co se stalo, odkrýval často zpětně. Čekala jsem postupnou gradaci a napětí a to tam chybělo. Ale osudy byly nakonec zajímavé a zaujaly mě. Myšlenky dobré a udrželo se to mimo červenou knihovnu. Příběhy vlastně ze života. Za mě originální oddychovka. 3-4 hvězdičky.

"Jediné, na co má člověk právo rychle a bezbolestně, je..." Odpověď najdete v knize.

Marcik7
Marcik7
03.09.2019 5 z 5

Kniha plná úvah o smyslu života, o žebříčku hodnot každého člověka. Nutí k přemýšlení.

jindra3953
jindra3953
08.07.2019 3 z 5

Trochu pohádka pro dospělé, ale uznávám, že ke sdělení toho podstatného tady bylo trochu magična potřeba, protože jsou věci mezi nebem a zemí...

jana3664
jana3664
25.09.2018 5 z 5

Úžasná, krásně se čte..

Jarak
Jarak
24.03.2018 5 z 5

Trochu zvláštní , kvůli sdělení hlavní myšlenky stojí za přečtení.

Markéta...
Markéta...