Nevěsta z Růžového útesu

Nevěsta z Růžového útesu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3082/bmid_nevesta-z-ruzoveho-utesu-SNB-3082.jpg 4 129 13

Růžový útes série

Rok 1133. Autorka několika bestsellerů a držitelka literárních cen Rexane Becnelová ve svém okouzlujícím příběhu o věrnosti a lásce oživila časy zašlé slávy Walesu ve 12. století, plné intrik a prudkých vášní. Z pověření anglického krále Jindřicha přijíždí do Walesu Rand Fitz Hugh, aby si podrobil vzpurné Velšany. Ačkoliv je jako statečný a panovníkovi oddaný válečník připraven na válku, snaží se na obsazeném území udržet mír. To ještě netuší, jaká bitva vzplane v jeho srdci. Josselyn je smířena s tím, že se provdá za muže, jímž opovrhuje, jen aby sjednotila velšské rody v boji proti nenáviděným Angličanům. Dříve než k tomu dojde, Rand ji unese a ona se stává jeho zajatkyní a figurkou v rozehrané partii mocenských ambicí. Rand je sice jejím nepřítelem na život a na smrt, proto se ho také Josselyn bojí, ale současně ji k němu cosi přitahuje… V časech bojů a zrady, nepřátelství a zoufalých činů se láska ukáže jako ta nejmocnější zbraň.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Bride Of Rosecliffe , 1998

renefer
09.05.2023 4 z 5

Tahle autorka už dlouhodobě patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších spisovatelek historické romantiky a zatím co některé spisovatelky se mi léty vzdalují, tahle se mi spolu s Drake líbí pořád. Takže doporučuji.

moudivlacek
08.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha ze středověké Anglie a Walesu. Vypráví příběh o mocenském boji o území a nadvládu Angličanů a Walesanů. Otázkou je, kdo je tak krutý, kdo má duši ďábla? Kdo se naopak snaží zajistit mír, i když se nemusí ohlížet na obyčejné lidi kolem? A znamená něco milující žena a matka, nebo boj mohou úspěšně vést jen muži? Nenávist navíc je nejen mezi dospělými, ale i dětmi.
Kdo milujete toto období, nenechte si ujít vyprávění o chrabrých mužích, kteří jsou neohroženými válečníky a kteří přesto podlehnout největšímu nepříteli - lásce. Doporučuji.

petraj30
28.08.2019 4 z 5

Kniha byla moooooc krásná. Oba hlavní hrdinové byli velmi tvrdohlaví a svérázní. Velmi mě překvapilo dlouhé odloučení Randa a Josselyn (tím mi spisovatelka připomněla jeden příběh od Shannon Drake). Rand mě na konci hodně zklamal a podle mě mu Josselyn odpustila moc rychle - já bych dělala větší cavyky. Z epilogu jsem byla nadšená, slibuje úžasné pokračování dalších dvou příběhů.

1casper
10.12.2018 5 z 5

Knihy ze středověku mám ráda. Tahle se četla sama.

Evaho73
25.06.2017 4 z 5

Celkom sa mi páčila táto romanca z doby rytierov. Nebolo to veľmi presladené, skôr drsnejšie a pre mňa o to zaujímavejšie. Teším sa na ďalšie časti.

jarkaska
29.07.2016 5 z 5

Všechny knihy od této autorky, které jsem četla, byly pěkné. Takže jsem se těšila na poslední , a to sérii Růžový útes. První kniha z této série se mi moc líbila a těším se na další pokračování.

havrmoni
29.10.2015 4 z 5

Moc jsem se těšila na tenhle příběh ze středověku( upřednostňuju je),ne že by zklamal bylo to moc pěkné,ale zbytečně dlouhé a prostředek byl takový hluchý. Ale 4* zasloužené.

Paithe
25.12.2013 5 z 5

Překrásná kniha :)) Vyvolala ve mne mnoho pocitů. Radostné, smutné i šokované. Chvílemi jsem nad ní ronila slzy. Nemohla jsem si pomoct, ale když nastanou nějaké ty špatné osudové okamžiky, moje romantičnost a soucitnost se naplno projeví - tento příběh jsem hluboce prožívala. Zařadil se mezi mé oblíbené. Určitě se ke knize brzy zase vrátím. :))

janno69
14.10.2013 5 z 5

Moc pěkná romantika, dobře se četla. Už jsem od Rexanne B. četla více knih a zatím byly všechny super.

věra
24.07.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila,i když za půlkou se mi zdála docela dlouhá.

petrak
19.07.2012 4 z 5

Mám ráda takovéto knihy, takže se mi líbila :-)

maryzka
04.05.2012 2 z 5

pujčena z knihovny docela byla pěkná ale doma bych ji nechtěla.

Nibiru
05.04.2012 5 z 5

Krásná romantika zcela podle mého gusta.

12. století romance historické romance

Rexanne Becnel