Poselství růží

Poselství růží https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128395/bmid_poselstvi-ruzi-QIL-128395.jpg 4 373 102

Růže ze Somersetu série

< 2. díl

Mimořádně oblíbená autorka stvořila nesmírně poutavý román, připomínající slavný Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Její romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914- 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací. -... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Roses , 2010

Květ
09.11.2018 5 z 5

Román pro ženy, který mě opravdu bavil. Autorka má nesporně vypravěčský talent, líbí se mi styl jakým je kniha psaná. Tak trochu romance, o chlup více drama, dohromady čtivá rodinná sága. Děj se odehrává ve slunném Texasu, na bavlníkové plantáži v letech 1914 - 1985. Nechybí zde napjaté rodinné vztahy, křivdy, láska, ambice, přátelství, závist, sobectví, obětavost a životní omyly. Určitě si s chutí přečtu i navazující díl.

Fiara
06.10.2018 3 z 5

Nejprve jsme četla Sen o Somersetu a tak nějak mě to "pokračování" nenadchlo. Asi kdybych knihy četla tak jak je autorka psala, tak se ke snu nikdy nedostanu a to by byla velká škoda. Kniha se pořád moc pekně čte, ale nějak jsem se s Mary nedokázala sžít a jako hrdinka mi byla velmi nesympatická a celkově opakující se motiv tragédíí a podobně nebylo nic převratného.

Evina.Cetba
05.10.2018 4 z 5

Knížku mě nabídla knihovnice, když jsem se jí ptala po dobře napsaném románu pro ženy. Knihovnice, jak jsem záhy zjistila, nevypadala příliš zkušeně, ale každopádně bylo na knize vidět, že se hodně půjčuje. Romány pro ženy mají různou kvalitu, proti dobře napsanému příběhu nic nenamítám. Ačkoli hlavní hrdinka hned v prvních kapitolách vzpomíná a rekapituluje svůj život, který již končí, není román smutným čtením.

Anchie
27.09.2018 3 z 5

Knížka je velmi dobře napsaná a četlo se to samo - oddechovka řekla bych, jen mě dvojice Mary a Percy / Rachel a Matt hrozně rozčilovali svojí zabedněností, jejich chování je často dost nelogické :-)))

helenkan
15.09.2018 5 z 5

Krásné čtení i s krásnou obálkou jako bonus. :-)

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Pro me uplne neznama autorka, zaujal me krasny obal. Pak jsem se zacetla a nemohla prestat. Jako prvni jsem cetla Poselstvi ruzi, i kdyz Sen o Somersetu vlastne tomuto dilu predchazi. Ale vubec to nevadilo. Nadherna saga. Dalsi kniha Dlouhe stiny ma sice podobny obal, ale nema s touto sagou pranic spolecneho. Je to moc hezka knizka, ktera mi trochu pripomina Ptaky v trni, ale je to nakonec docela pekna detektivka. Meachamovou ctu moc rada. Doporucuji.

Amia
01.09.2018 5 z 5

Nevzpomínám si, že bych někdy v knize takhle opravdově nenáviděla některé postavy, ale Poselství růží ve mně tu nenávist probudilo. Dobří lidé tu trpí a ti zlí netrpí zas tak moc, jak by si zasloužili.

Kaja01
27.08.2018 5 z 5

Četla jsem Poselství až po Snu o Somersetu, který mě nadchl a navnadil. A tahle kniha ho ještě předčila! Nemohla jsem se odtrhnout :)

klarka61
08.08.2018 5 z 5

Velmi pěkná kniha, doporučuji

Er.es
23.07.2018 3 z 5

Ale jó, knihu bych doporučila. Neurazí, nenadchne, sem tam musíte vyvrátit oči a říct si: „To je ale bad day zlato.“ Ke konci byl příběh zbytečně táhlý.

Vzhledem k tomu, že jsem od malička fanynka ptáků v trní a Scarlet, čtení příběhu pro mě nebylo otravné, ale ani překvapující.

Trochu jsem se lekla, když jsem zjistila, že kniha má další dva díly. Huh, naštěstí na sebe nenavazují a já se do dalších dílů zřejmě pouštět nebudu. Cesta Marry a Percyho mi stačila k nalazení příjemné romanticko-smutné atmošky na pláži :-)

Candide
10.05.2018

Typická červená knihovna, děj by se dal shrnout do jedné věty, jejíž znění by v tomhle případě bylo "Ach jo, já nevím, mám se provdat za plantáž, nebo za muže???..." (moje rada: hoď si kostkou, náno)
Zvládla jsem to přesně na stranu 205. Na výrazy typu "shledával ji přitažlivou" (jak jinak), "nával zlosti ji přiměl se narovnat" (já taky první, co udělám, když se naštvu, je, že se narovnám) nebo "krém na odřená místečka po milování" (bez komentáře) jsem už holt příliš stará a náročná čtenářka. Au revoir.

Laf
25.03.2018 4 z 5

Poutavý příběh, který mě vtáhl do děje a nepustil do poslední strany. Když jsem tuto knihu začala číst, moc jsem od ní neočekávala, ale velmi mile mě překvapila. Můžu jen doporučit. Za přečtení to rozhodně stojí :)

Tess.96
05.03.2018 2 z 5

Díky vysokému hodnocení a velmi příznivým kritikám jsem se na knihu velmi těšila. Měla jsem chuť na něco romantického a pořádným příběhem o lásce, ale tohle prostě nic takového není. Hlavní postava Mary mi byla velmi sympatická a chápala jsem její rozhodnutí zůstat věrná své tradici, naopak jsem nechápala rozhodnutí Percyho, který se zachoval jako většina mužských - chci tě mít jenom pro sebe, budeš doma mi dělat manželku a vychovávat děti - velmi majetnické chování. Ale nebavilo mě, jak se to neustále točilo mezi mužem a plantáží. Dalším dílům už šanci nedám. Bohužel, autorka není pro mě.

eliášová
04.03.2018 5 z 5

výborné,zaujme hned v počátku a čte se jedním nádechem

zuza_zuzule
26.02.2018 5 z 5

Nádherný historický román se silným příběhem, jenž odhaluje dobu před 100 lety. Četla jsem jej jako první ze série a velmi mě uchvátil. :) Už se těším na další pokračování rodinné ságy.

hankapimi
15.01.2018 4 z 5

Ráda čtu historické rodinné ságy, báječně si u nich odpočinu. V době, do které autorka zasadila svůj příběh tří generací, bylo velmi zavazující pokračovat v rodinné tradici a dodržet za jakoukoliv cenu poslední přání umírajícího .. Chápala jsem Mary, která od malička Somerset milovala, že tu vyčerpávající dřinu na bavlníkové plantáži upřednostnila i před láskou k Percymu. Bylo mi však líto, že jejich osudy dopadly jinak, než si oba vysnili... Ostatně zaťatost k rodinnému majetku Toliverů provází všechny tři díly autorky o Somersetu...

misicenka
08.01.2018 5 z 5

Krásná knížka - romantická, ale ne přeslazená, dojemná, prostě úžasná :-)

85098211
11.11.2017 4 z 5

Lehce pomalý rozjezd, ale potom se už kniha četla dobře. Nelíbila se mi ale tolik jako Sen o Somersetu, který je tematicky zajímavější a rozhodně i víc strhující. Ale i tato kniha je prostoupená smutkem, což se mi nyní (po přečtení tří knih) zdá pro autorku příznačné. A jak je již uvedeno níže, také podle mého názoru byla v knize nejslabší poslední část s Rachel.

ddkk
11.11.2017 4 z 5

Moc prijemne, napínavé, romantické...

misickabl
08.11.2017 5 z 5

To se nedalo necist! Kolikrat jsem u toho usla, nikoli proto, ze by to byla nuda, ale proto, ze jsem chtela cist porad dal a dal a dal az sem padla vycerpanim :) Nikdy jsem na rodinne sagy moc nebyla, ale tato autorka je opravdu mistr slova.
I kdyz tu cast s po odplate touzici Rachel si mohla odpustit, jak uz tu ostatne par ctenaru zminilo. Ale jinak za me super a jdu na dalsi dil :)