Dlouhé stíny

Dlouhé stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170557/bmid_dlouhe-stiny-1kE-170557.jpg 4 300 96

Nový bestseller úspěšné spisovatelky, u nás proslulé fascinující rodinnou ságou POSELSTVÍ RŮŽÍ, sleduje tři přátele v letech jejich dospívání až do ukončení studia na střední škole, kdy je několik tragických událostí hluboce poznamená a vzájemně vzdálí. Stáváme se svědky jejich úspěchů i porážek až do chvíle, kdy se po letech znovu shledávají.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Tumbleweeds , 2012

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
23.08.2015 4 z 5

Příběhově krásné a dokonalé. Místy trochu rychle (celý děj jako by skoro vystacil na rodinnou ságu), takže bych si dokázala představit, že by kniha mohla mít klidně víc stran...to je tak jediná vitka. Jinak jsem byla spokojená. Moje první od autorky...rozhodně prekvapeni., které udělalo radost.

Balenka
Balenka
11.08.2015 4 z 5

Po celý čas som knihu čítala s napätím, očakávala som čo sa stane. Podľa môjho názoru to je veľmi pútavá kniha, jediné čo sa mi nepáčilo, bol záver akým to autorka ukončila. Na posledných desiatich stranách sa akoby snažila dobehnúť akciu, ktorá v celej knihe nebola prítomná (vôbec jej to ale nechýbalo). Na posledných stranách sa udialo veľa, až som mala pocit, že autorka preskakuje myšlienky, len aby stihla všetko vyrozprávať.. Škoda toho záveru, preto 4*

Angelee
Angelee
11.06.2015 5 z 5

Podle stručného popisku na obálce knihy jsem čekala spoustu klišé - malá sirota, co se musí přestěhovat do zapadákova, dva kluci, co se o ni perou... Naštěstí jsem byla naprosto vedle. Zhruba prvních sto stran mi připadalo pohádkových, což bylo jasným znamením, že se to štěstí brzo zakalí. Pro ty, kdo potřebují příběh alá "a žili šťastně až do smrti", tato kniha opravdu není. Někdo tu psal, že z ní má pocit promarněného štěstí. To já taky, ovšem pravdou je, že život JE plný promarněného štěstí a jsem opravdu ráda, že se autorka rozhodla jít tímto směrem, i když asi tušila, jak tím zklame milovníky klasických happyendů. Poslední stránky jsem četla s dojetím, ale neubránila jsem se pousmání nad plány Cathy do budoucna. Přišlo mi to jako správný konec.

anah1
anah1
11.04.2015 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale...nejdříve jsem se do ní nemohla začít, ale stále jsem jí dávala šanci, až....jsem četla a četla a nakonec musím napsat, že kniha se mi líbila. Konec mě opravdu překvapil, i když nevím jestli mile.

Alma5
Alma5
07.04.2015 3 z 5

Konec byl docela napínavý, ale celkově ve mně z knihy převládá pocit pochmurnosti z promarněního štěstí lidí, kteří spolu neuměli komunikovat. Přísloví "líná huba - holé neštěstí" asi v Americe nemají, že ho hlavní hrdince nikdo nezmínil .

Sarka14
Sarka14
05.04.2015 4 z 5

Na začátku jsem si nebyla úplně jistá, ale velmi brzy mě knížka doopravdy chytla. Chvíli jsem měla pocit, že jsem ve filmu "Ptáci v trní". Co mě ovšem zklamalo byl konec. Na můj vkus už to bylo trochu moc. Ale jako celek se mi knížka opravdu moc líbila a rozhodně bych jí doporučila.

Illaa
Illaa
26.03.2015 2 z 5

Kniha mě bohužel až tak moc nenadchla. Nemohla jsem se pořádně začít, děj byl navíc brán rychlostí blesku (rozpětí mnoha let). Závěr se mi nelíbil vůbec, rozřešení všech tajemství proběhlo trošku chaoticky až překombinovaně.

hrabenka
hrabenka
10.03.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka,zajímavý děj,dobře se četla.

barahousko
barahousko
18.02.2015

Knížka mne naprosto uchvátila. Obávala jsem se klasického ženského románů s americkým happyendem, ale opak byl pravdou. Konec jsem naprosto nečekala a knihu jsem přečetla jedním dechen, určitě doporučuji

ajaja
ajaja
31.10.2014

Krásný klasický román,čte se jedním dechem.

HedušKoč
HedušKoč
28.10.2014 5 z 5

Moc hezky psaná kniha, četla se jedním dechem.

Ulrika
Ulrika
25.10.2014 5 z 5

Na tuto knihu jsme se moc těšila. Po přečtení Poselství růží, jsem byla hodně zvědavá, zda mě tato kniha upoutá stejným způsobem a teď již můžu napsat, že se tak stalo. příběh byl opravdu dojemný, opět velmi čtivě napsané s koncem, který opravdu nikdo nečekal. Už se těším na další knihu od LM:)

sabca
sabca
08.10.2014 5 z 5

Trochu jiné než Poselství růží, ale zase pěkně čtivé od začátku až do konce. Měla jsem problémy knihu odložit a každou volnou chvilku jsem se k ní vracela. Zase přátelství, láska, napětí a nečekaný konec. Stojí za přečtení.

Šánka
Šánka
05.09.2014 5 z 5

Krásně napsaný příběh tří kamarádů, jejich životní propletenec lásky, zrady, nenávisti až do konečného zúčtování. Kniha se moc dobře četla a mně je líto, jak jedna dětská nerozvážnost změnila životy všem. Stejně dojemné, jako Poselství růží a vtáhlo mě to tak, že jsem s nimi příběh žila.

stanza
stanza
09.06.2014 5 z 5

Velké přátelství, tragická událost, hrdost a utajená tajemství, příběh který v průběhu děje mnohokrát překvapí. Doporučuji, stojí za přečtení.

Gallaxy
Gallaxy
24.05.2014 5 z 5

Knižku mi přinesla kamarádka do nemocnice pro ukrácení dlouhé chvíle. Autotku jsem předtím neznala, ale byl to trefa do černého. Jídlo jsem hltala,a abych si mohla zase, co nejdříve číst; večerku jsem porušovala. Přečteno téměř jedním dechem a hned, jak vrátím půjčenou, tak si půjdu koupit vlastní :) Řadím mezi mé oblíbené knihy

fraste
fraste
17.05.2014 5 z 5

jedna z knížek,kde jsem se rád díval dopředu,co mě čeká, naprostá spokojenost jako u Poselství růží

Marčullkas
Marčullkas
03.05.2014 3 z 5

Začátek knihy trošku ospalý, ale naštěstí se začal příběh skvěle zamotávat, a byla jsem z toho mírně zmatená i já! Nicméně můj celkový dojem je takový , že mě kniha zase až tak nenadchla, ale ani neurazila. Některé pasáže na mě působily hloupě, nebo až příliš naivně, ale přesto si odnáším útěchu, alespoň v oddechovém počtení.

Tobika
Tobika
27.04.2014 5 z 5

Hluboký smutný příběh stejně jako Poselství růží. Knížky jsou krásně napsané, ale bohužel z nich mám vždycky pocit zklamání a bezradnosti, že to takhle dopadlo.

danipos
danipos
24.04.2014 3 z 5

Na základě nadšení z její první knihy Poselství růží jsem si koupila i tuto ... pro mě osobně mírné zklamání. Takto .. je to velmi čtivé, hezky napsáno, určitě jsem neměla problém ji přečíst, ale jako světový bestseller bych ji neviděla. Spíš jako oddychovku na dovolenou nebo když nechcete číst nic moc složitého.

milostné romány ságy

Leila Meacham