Dlouhé stíny

Dlouhé stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170557/bmid_dlouhe-stiny-1kE-170557.jpg 4 300 96

Nový bestseller úspěšné spisovatelky, u nás proslulé fascinující rodinnou ságou POSELSTVÍ RŮŽÍ, sleduje tři přátele v letech jejich dospívání až do ukončení studia na střední škole, kdy je několik tragických událostí hluboce poznamená a vzájemně vzdálí. Stáváme se svědky jejich úspěchů i porážek až do chvíle, kdy se po letech znovu shledávají.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Tumbleweeds , 2012

marimari
04.09.2019 4 z 5

Čtivé. nenáročné, místy těžko uvěřitelné( otěhotnět pouhým dotykem ???), autorčin styl vyprávění se mi líbí a na oddychové pohodové chvíle- vhodná četba.

Imor
31.08.2019 5 z 5

Kniha se čte velice dobře, je trochu víc komplikovaně překombinovaná, ale moje zvědavost co autorka vymyslí, ze čtení udělala rychlo četbu a tyto současné sluneční dny mě dovolily přečíst ji rychle a uspokojit svoji zvědavost. Dole komentáře nejsou moc pozitivní, ale já doporučuji číst a nehledat mouchy a když je najdete tak je hned odežeňte a čtěte a čtěte...

Danago
19.07.2019 4 z 5

Moc nechápu , proč je knížka zařazena do trilogie. Marně jsem hledala nějakou návaznost. Docela mě to mrzí, čekala jsem pokračování rodové linie.

Knížka mě docela bavila. Čte se dobře, ale je to romantická a těžko uvěřitelná kniha.

Příběh sleduje tři přátele v letech jejich dospívání až do ukončení studia na střední škole, kdy se stane velké nedorozumění, které toto přátelství rozbíjí. Do toho tu máme i jedno tragické tajemství, které také hodně ovlivní život hlavních hrdinů.

Jessybelle
15.10.2018 4 z 5

Příběh je to pěkný, čtivý i zajímavý, poslední třetina je sice "nejakčnější" ale nejmíň uvěřitelná...ale určitě stojí za přečtení.

hermína14
26.08.2018 4 z 5

čtvrtá hvězda je za dobu, kdy byli malí...to jsem byla zvědavá, co s nimi autorka provede...bylo toho příliš a skoro se to o sebe rozbilo...(spíš konec se rozbil o nadějný začátek)

babsi66
31.07.2018 3 z 5

Začalo to slibně, bohužel v poslední čtvrtině se to zlomilo a jedna tragédie stíhala druhou, až to začalo působit komicky. Což je škoda, protože jinak to mohla být dobrá oddechovka na pláž.

broskev28
11.06.2018 3 z 5

Mne nejvíce oslovil komentář 850 . . . . . . (hrůza - kdo si to má pamatovat?). A jak už bylo napsáno, některé dějové zvraty jsou nevěrohodné, já bych přidala také idealizované postavy. Zkrátka není problém tuhle knihu přečíst - čte se dobře, ale spíše jí uvěřit.
P.S. Je mi přes 50 a představa, že bych začala studovat medicínu, je absolutně nereálná. Právě z biologického principu plyne, že po padesátce - a často i dříve - mozková kapacita slábne, paměť vynechává a mnoho jedinců už v tomto věku řeší první příznaky A. choroby. Jistě, výjimky existují, a Cathy k nim zřejmě patří. Přesto tuhle dějovou linku řadím mezi další málo uvěřitelné situace.

Babo
01.03.2018 5 z 5

První část knihy byla jako návštěva mládí. Přátelství tří mladých lidí , krásných,úspěšných ,kdo by si nepřál takový být.
Dalo by se říct,přátelství až za hrob ,kdyby to v tomto případě nevyznělo cynicky.
Autorka se snažila vysvětlovat věrohodně důvody , proč Trey jednal jak jednal . Trochu mi to skřípalo ,ale pokud by se zachoval jinak , nemohlo by se stát , co se stalo.
Vím,že to vyznívá ani ne tak tajemně jako hloupě,ale nechci,aby další čtenářka věděla jak vše dopadne.
Není to samozřejmě detektivka ,ale spíš psychologický román a ty mám ráda.
A tak i přes některé věci pro mě neuvěřitelné,knihu určitě doporučuji .

hankapimi
25.01.2018 2 z 5

Také jsem při čtení očekávala u některé z hlavních hrdinů románu známou rodovou linii z předchozích dvou dílů, když je tento samostatný díl zařazen nelogicky do trilogie. Příběh byl smutný, zvraty v ději mi připadaly místy křečovité, vysvětlení otěhotnění nepřesvědčivé a postavy smířené se svým osudem, přesto jsem se donutila dočíst...

85098211
09.11.2017 4 z 5

Hned na začátku bych ráda upozornila, že tato kniha není pokračováním, případně třetím dílem série Růže ze Somersetu. Jedná se o zcela samostatný příběh. Kniha je dobrá, ale i dost smutná. Místy mi něco málo nesedlo, autorčino vysvětlení ohledně otěhotnění kulhalo na obě nohy a ani Trey mi nebyl zrovna sympatický. Za to strhávám jednu hvězdičku, ale jinak musím uznat, že kniha zaujme a také se dobře čte.

Kikina100
07.11.2017 5 z 5

Moc pěkná a čtivá knížka.

Denčaa
30.09.2017 5 z 5

Ani jsem nečekala, že by mě kniha od této autorky mohla zklamat. A taky že ne! Děj je opět uvěřitelný, jako bych koukala sousedům do okna. Snad jen lepší happy end bych pro hlavní hrdiny chtěla, jinak nemůžu nic vytknout.

yetti74
25.09.2017 5 z 5

Kniha hezká, napínavá, nedá vám ji odložit, dokud nedočtete. Souhlasím ale s komentářem od Audrina i jiných, že ten konec je takový těžko uvěřitelný. Na čtivosti to ale nic neubírá, je to hezký napínavý román. A při čtení se mi chvílemi vybavovala kniha Ptáci v trní.

helcab
23.08.2017 5 z 5

Velmi čtivý a napínavý příběh! Tentokrát jsem přečetla za 2 dny. Jen jsem čekala, že bude svázán s předchozími knihami ze série. Trochu nechápu, proč je kniha uvedena jaké 3. pokračování série, když s předchozími dvěma díly absolutně nesouvisí. Jinak ale pěkná kniha, kterou doporučuji.

Jane100
22.07.2017 5 z 5

Úchvatný příběh. Meacham má skutečně výjimečné nadání pro vykreslení postav, děje. Její knížky chytnou za srdce :-)

Audrina
08.06.2017 3 z 5

Dlouhé stíny jsou přesně tou knihou, která má pokažený konec. Po celou dobu příběhu jsem si knížku užívala, prožívala životní peripetie s hlavními postavami, bylo mi smutno a zároveň veselo z té tragičnosti celého příběhu. Ale to rozuzlení, přišlo mi to šíleně přitažené za vlasy....a i když je to možná z biologického hlediska možné, mně to zkazilo celý dojem z knížky.
Autorku ale musím ocenit, píše velice čtivě a pokud chcete nějaké oddechové čtivo na léto, je Meacham tím pravým.

knihovnička007
26.04.2017 4 z 5

Dle obálky by měla být kniha romanťárna až na půdu, ale ani náhodou...
Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla (americký fotbal je pro mne něco jako vzdálený vesmír).
Posledních 100 stránek bylo nejakčnějších, kdy jsme nedokázala knihu odložit a čekala jsem, jak to dopadne.
Po přečtení knihy jsem měla pocit skoro až deprese, že si nemá cenu nic plánovat, protože stejně nikdy nic nevyjde :(

Všech mi bylo hrozně líto, protože každý udělal osudovou chybu, se kterou musel žít. Takový je život...

Skvěle napsaná kniha!! Dávám 4*-kvůli tomu americkému fotbalu...

IYv
11.04.2017 2 z 5

tak nějak divně vykonstruované

whiolet
28.03.2017 3 z 5

Nádherná obálka,ale příběh byl průměrný. Celá kniha na mě působila moc překombinovaně, někdy až k neuvěření. Chválím, že konec není klasický happyend.

Jane417
17.03.2017 4 z 5

Byla to jízda! Je to krásný, velice silný příběh. Je to mix rodinné ságy, detektivky, milostného románu a thrilleru. Děj je plný zvratů a překvapení. Osudy hlavních hrdinů jsou spíš smutné, až tragické.
Jedna věc mi na knize vadila... nesedělo mi to, bylo to divné, neuvěřitelné a podle mě nereálné, ale to je můj pohled... nechci už nic prozrazovat... Proto "jen" 4*.

milostné romány ságy

Leila Meacham