Růže pro Charlotte

Růže pro Charlotte https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338644/bmid_ruze-pro-charlotte-wPL-338644.jpg 3 241 61

Osmnáctiletá Charlotte Reedová si život dokonale naplánovala. Výborně se učí, po škole pracuje v květinářství a chodí na praxi do univerzitní vědecké laboratoře, po maturitě doufá získat prospěchové stipendium na Stanfordu a posléze vystudovat medicínu. Odmítá pozvání na večírky a klukům se vyhýbá obloukem. Nechce totiž dopadnout jako její babička, matka i sestra, které otěhotněly příliš mladé a tím pro ně všechno skončilo. Charlotte je velmi cílevědomá a zodpovědná, její život se však zdá dokonale nudný. To se ovšem změní, když se jednoho dne objeví v květinářství hezký a okouzlující Tate. Zprvu Charlotte jeho snahy o seznámení odmítá, nakonec však podlehne. Teprve když je po společné večeři na ulici obstoupí dav fanoušků, zjišťuje, že její nový přítel není nikdo jiný než slavný zpěvák Tate Collins. Přestože se na něj Charlotte zlobí, nakonec poruší své zásady a začne s Tatem chodit, záhy však zjišťuje, že vztah se světoznámou celebritou není vůbec jednoduchý, zvlášť když před ní Tate cosi tají. Zůstat s ním znamená riskovat vše, oč kdy usilovala. Je však otázka, jestli je vůbec možné takovou bitvu vyhrát.... celý text

Literatura světová , Romány , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

Flower , 2017

Kikulka97
07.11.2023 odpad!

(SPOILER) Začínalo to jako příjemná oddechovka a ono by to tak mohlo i pokračovat... zlom ovšem nastal v momentě, kdy hlavní hrdinka kývla na rande. Pak už to šlo všechno z kopce. Charlotte za mě ještě postava "jakš takš", inu její chování docela dávalo smysl (teda až na ty opakované "druhé šance"), hlavní protějšek stál za starou belu a s každou stránkou se měnil v postavu naprosto nezajímavou, nelogickou, postrádající jakýkoliv smysl v této knize. Což je u romaňtárny docela průšvih. Nezbývá mi tedy hodnotit jinak než... pápá kniho. Lituji ten strom, jehož papír byl použit. První část ale archivujeme a budeme si představovat hezkou romanťárnu.

Hermiona419
24.04.2022 4 z 5

Neurazí a asi ani nenadchne! Jinak to špatné nebylo.

LiLinka
04.08.2021 3 z 5

Jedna z mnoha z YA knih. Zapadne mezi ostatní a za chvilku si na ni nevzpomeneš. Aspoň tak mi to přijde.

Hlavní postavy si moc nezamilujete, protože jejich charaktery jsou popisovány dost stroze. Námět neznámé holky a zpěváka, to už jsem taky párkrát četla a tahle se mi zdála nejslabší.

Kdybych ale neměla nic jinéh ke čtení (což se nikdy nestane ), tak si ji pro odpočinek klidně přečtu znova.

Ella161
06.07.2021 odpad!

(SPOILER) Věděla jsem, že kniha nemá moc dobré hodnocení, ale i tak jsem si jí koupila. Zamlouvala se mi anotace. Hlavně to, že kniha bude o zpěvákovi a já takové příběhy fakt miluji. I když jsem doufala, že to bude lepší, tak musím souhlasit s ostatníma. Příběh byl nic moc a to samé postavy. Čtivý byl, o tom žádná. Ale bohužel jsem si z toho skoro nic neodnesla.

Jak už jsem psala, postavy nic moc. Charlotte mě občas (ehm…skoro furt) dost štvala. Tím jejím: Nebudu myslet na Tatea. Zkazí mi to budoucnost. Nebudu jako moje máma a sestra. Budu randit až po škole a podobné žvásty. Neustále si to opakovala, ale stejně každá stránka byla o tom, jak na něho myslí, proboha. Navíc mi nebyla ani moc sympatická. Neměla žádnou vlastnost, kterou by si mě získala. Hlavně v sobě neměla ani žádné kouzlo, jako mají postavy v jiných knihách. Nebyla výjimečná, ale spíš taková hm… dost průměrná. Také to její lhaní jsem nemohla snést. Neustále říkala, jak nerada lže, ale stejně hromadila jednu lež za druhou. No vážně. Už jsem dlouho nečetla knihu, kde by mi hlavní hrdinka tak moc nesedla.

Tate byl…. Ani nevím, jak ho nazvat. K němu jsem už vůbec neměla žádný vztah. Autorky se snažily o to, aby měl nějakou temnou minulost, ale… On byl prostě s prominutím blb. Nevěděl, co chce od života. Neustále Charlotte odháněl a pak za pár měsíců přilezl, protože si přece uvědomil, jak bez ní nemůže žít

No a děj byl vlastně o ničem. Však se viděli jen asi dvakrát a hned z toho byla velká láska. Vždyť se ani pořádně neznali a hned si spolu něco začali! Hlavně Charlotte s těmi svými pravidly (jak bude mít kluka až na vysoké apod.), ale jakmile se objevil nějaký kluk, který o ní projevil nějaký zájem, tak na něho nemůže přestat myslet. Já vím, že tohle nemohla ovlivnit, protože takhle to prostě bývá, ale tak nemuselo být skoro na každé straně, že má svá pravidla a s nikým si začínat nebude, když očividně chtěla něco jiného.

Že bych si u příběhu odpočinula? To se opravdu říci nedá. Spíše mě naštval. I ten uspěchaný konec, který byl prostě jedno velké klišé. Tohle je snad ještě horší kniha než Rockové tango (a to už je co říct).

Takže knihu nedoporučuji. O nic nepřicházíte. Jediné pozitivum toho příběhu je, že je opravdu čtivý.

TeriLin1111
21.06.2021 1 z 5

Tak tohle byla prvotřídní srajda. Hlavní hrdinka mi nepřišla zas TAK špatná jak tu někteří psali ale třeba Tate mi přišel že neměl vlastně žádnou osobnost. Buď prostě dělal přehnaný romantický gesta a nebo Charlotte řekl ať se rozejdou. Jinak četlo se to rychle ale bylo to pořád to samý dokola. Dali se dohromady, pak tam bylo za mě nějaký úplně zbytečný drama, rozešli se, mysleli na sebe a pak zjistili že bez sebe vlastně nemůžou žít. A dokola a dokola. Tohle ani nebyla oddechovka, upřímně mi to občas lezlo na nervy. Byla tam vlastně nějaká opravdová zápletka? Celkově ani ten jejich vztah neměl vůbec žádný vývin. Vůbec. Vždyť oni spolu vlastně začali chodit z ničeho nic, ani se pořádně neznali. Jo a je dost divný že Charlotte nepoznala že Tate je zpěvák, když v té knížce je představován jako neskutečná hvězda a legenda a nevím co všechno. Dále mě štvalo že hrdinka lhala své rodině a kamarádovi. Jako vážně si myslela že na to nikdo nepřijde? Další absolutní blbina, jenom asi se tam vytvořilo nějaký drama. Když jsem se dostala ke konci tak jsem si říkala, že by se to možná mohlo zlepšit protože to vypadalo že to skončí tak jak jsem chtěla aka ne tak naivně. Ale stejně tam ty autorky ten naprosto naivní konec musely dát. Upřímně nedoporučuju ani jako oddechovku.

lily_maleckova
10.04.2021 2 z 5

(SPOILER) Přestože YA romantiky miluju a čtu je velmi často, tak tato kniha pro mě byla velký špatný.
Dlouho se mi nestalo, aby mi tak moc nesedla hlavní hrdinka. Byla hrozně náladová, něco chtěla a za 5 minut už zase ne, lhala své rodině a kamarádovi, i když ji muselo být jasné, ze to praskne. A když se to vážně stalo a oni se na ni naštvalo, tak ji to nezabránilo v dalším lhaní.
Ani hlavní mužský hrdina nebyl nic moc, na začátku se jevil trochu jako úchyl a stalker, nějak jsem si k němu nenašla cestu.
Velice se mi líbila postava Carlose, nejlepšího kamaráda hrdinky, ten byl moc fajn :)
Další, co si zaslouží pochvalu, je čtivost knihy - stránky mizely pod rukama, takže jsem měla brzo dočteno.
Celkově jsem si knihu neužila, několikrát mě vytočila. Situaci trochu napravil závěr knihy, který byl po 6 měsících, takže hrdinka prošla nějakým pokrokem a celkově se zlepšila.
Za mě 2-2,5⭐ a nedoporučuji

Jurajovamaka
07.03.2021 2 z 5

Dej je jednoduchý, štýl autoriek mi skvele sadol. Páčila sa mi posledná kapitola, ktorá všetko rozuzlila. Príbeh je sladký, hneď vás pohltí a neodtrnete sa od čítania. Avšak nemusí sa páčiť každému. V skratke - je to príbeh o dievčati, do ktorého sa zamiluje superstar a ona spoznáva jeho život, ktorý nemá vždy radostné chvíľky.
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Domča153
28.11.2020 1 z 5

Tak tohle bylo opravdu špatný.

Gabriela143
09.08.2020 2 z 5

Naivný príbeh pre násťročných.

pavlusa025
11.06.2020 3 z 5

Taková oddechovka.. četla se dobře. Jen je to takové naivní.

knížky-64
05.05.2020

Po prečtení komentářů jsem se trochu bála do knihy začíst, ale neodradilo mě to. Ano, štvalo mě Charlottino chování i její změna z "hodné holky" a také to věčné rozcházení, ale i tak se mi vcelku kniha líbila. Je to oddechové čtení, nad kterým nemusíte moc přemýšlet. Vlastně docela milý příběh...

Bettybook
26.03.2020 3 z 5

Jakože kniha není úplně nejhorší, na odreagování dobrý, ale celý příběh mi přišel takový nemastný, neslaný. Zápletka nulová a o postavách radši ani nemluvě. Tate i Charlotte mě vytáčeli všemi svými rozhodnutími. 3 hvězdičky dávám teď, ale vsadím se, že čím déle bych o knize přemýšlela, tím bych hodnocení chtěla snížit.

petusska01
12.03.2020 3 z 5

Nie som si celkom istá či sa mi to páčilo alebo nie. Hlavná hrdinka mi celkom liezla na nervy a niktore rozhodnutia som vobec nechápala odkiaľ prišli. Tate je tiež taký v podstate nijaký a dokopy tam ani nič nerobí. Celkom odreagovačka, len sa nad tým netreba príliš zamýšlať :)

Maruk
04.01.2020 2 z 5

Začátek pěkný, pak jsem se musela trochu dokopávat do dočtení. Ani jsem pak nechápala samotné postavy. Některé jejich kroky nebo rozhodnutí byli takové...na hraně. Nic moc.

novotnababu
04.10.2019 odpad!

kniha nic moc

Paj-Inka
03.10.2019 2 z 5

Tak tohle bylo dost děsné i na průměrný puberťácký románek. Stále nechápu, proč se do něj vlastně zamilovala. Během celé knihy se o Tateovy vůbec nic nedozvíme, kromě toho, že je slavný, bohatý a údajně sexy. Nic tak ohromného pro ni ani neudělá, jen ji pozve na večeři a koupí jí nové hadry. Navíc se pořád nemůže rozhodnout, jestli ji vlastně chce, nebo ne. A Charlotte? Ta je celou dobu úplně mimo. Jak se z plaché studentky, která na jedné stránce dostává svou první pusu a nemůže tomu ani uvěřit, stane na další stránce úplná nymfomanka bez zábran?

Misicka0001
08.09.2019 2 z 5

Tahle kniha mě sklamala. K sobě od sebe pořádně žádný zajímavý dej. Za mě jsou lepší knihy třeba Bouřlivák, Rocková hvězda, Něco skutečného, Krásná katastrofa a V ringu.

Niky91
14.08.2019 4 z 5

Moc se mi to líbilo, krásná knížka. Strašně rychle přečteno. Jen je škoda, že od těchto autorek toho není přeloženo více.

Adél784
03.08.2019 4 z 5

četla se dobře, skvělá oddechovka:)

kristyn3833
16.07.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky.
Očekávala jsem úžasný román, co bere dech.
Avšak je to kniha, která vás nadchne a zároveň zklame.
Nevadí mi, že jsem nad ní trávila své tři dny, právě že naopak jsem ráda, že jsem ji přečetla.
Hlavní hrdinka byla na mé poměry až moc naivní a příjde mi to vše až moc růžové, aby to byla pravda.
Slavný kluk se zamiluje do obyčejné dívky a nedokáže na ni zapomenout jen tak za krátký čas, to je podle mě až moc přikreslené, ale pokud hledáte odreagování a ne moc těžkou četbu je to to pravé.
Ale nečekejte od toho mnoho.