Čajová růže

Čajová růže https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26408/cajova-ruze-26408.jpg 5 40 16

Růže série

1. díl

Podmanivý historický román z konce 19. století se odehrává v ponuré atmosféře chudé londýnské čtvrti, kde kromě hladu a bídy řádí také Jack Rozparovač, tajemný vrah prostitutek. Hlavní hrdinkou je mladá a energetická dělnice z balírny čaje Fiona. Sní o otevření vlastního obchůdku, který by vlastnila spolu se svým milým Joem. Místo splnění snu ji čeká šok: v docích při nehodě zahyne její otec, nadto se dozví, že Joe si musí vzít jinou. Tím smůla hrozných zpráv ještě nekončí....... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

The Tea Rose , 2001

Szilvia1
15.01.2024 5 z 5

Příběh se trošku vlekl,ale pak se knížka nedala položit.Fiona musela být statečná,protože měla už jen svého mladšího bratra,ale obstála a dostala všechno co si vysnila.Byla ta krásná knížka.

Thalin
28.08.2023 4 z 5

Musím říct, že mě kniha ze začátku zrovna nechytla. Prvních víc jak sto stran se docela táhlo. Kniha čtenáři představí několik postav a jejich život, ale dějově se to moc neposouvá. Ale pak to chytne trošku lepší tempo a mě se to i mnohem lépe četlo. Líbilo se mi vyobrazení Londýna a následně New Yorku té doby, to se autorce povedlo. Rozhodně z toho jde cítit celá ta tíživost tehdejší doby, hlavně pak život lidí v chudších čtvrtích. Co mi moc nesedlo byla přemíra postav, bez některých by se to určitě obešlo a taky celá záležitost kolem Rozparovače. Ale jinak hodnotím kladně, i přes pár hluchých míst.

pip11
02.10.2020 5 z 5

I když se mi kniha prvních asi sto stran místy vlekla, chytlo to potom svižný spád až do poslední strany a celkově to byl opravdu skvělý příběh. Hořkosladký, melodramatický děj se rozehrává ve východním Londýně a později se přesouvá do New Yorku. Hlavní postava Fiona Finnegan prochází neskutečnou řadou změn, bojů a krutých ztát, ale její odhodlání, inteligence a dobré srdce jí dávají naději na splnění snů… Doporučuji!

Noisette73
14.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Nádherná kniha nabytá emocemi, dlouho jsem knihou takhle nežila, ale opravdu jsem tuhle nemohla odložit, zkrátka to nešlo ! Ano, je tam spousta umírání, ale k té době to nějak tak patří, navíc je tam Jack Rozparovač, takže to je jakási matematická jistota, že to nebude procházka růžovým sadem. Jen je velká škoda, že další díly už v čestině nejsou k dostání.

LilianaFalcon
27.08.2020 4 z 5

Normálně knížky s tolika zvraty nemusím, ale tohle bylo hezky napsané.
Takový kratší Hrabě Monte Christo zaměřený na dámy :D

zdehan
14.08.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha která se četla jedním dechem.

tabaluga
05.03.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla již několikrát. Máma rada historické romány s dobrodružnou tématikou a navíc romantikou..

Gity
14.11.2015 4 z 5

Knížka byla příjemná, čtivá, dobře se odvíjela. Děj byl zajímavý, místy i napínavý. Jediné, co mě lehce kazilo dojem, bylo to, že místy knížka sklouzávala do romantické sladkosti a některé zápletky byly příliš předvídatelné díky překombinovanosti.

fina3210
08.02.2015 5 z 5

Již dlouho mne žádná kniha tak nezaujala jako tato. Druhý a třetí díl jsou očividně stejně skvěle napsané, už se nemohu dočkat. Moc se mi autorčin styl líbí. Nádherně vykreslená psychologie postav, několikrát jsem si poplakala a několikrát se hlasitě zasmála. Pozn.: nesouhlasím s K.M. - erotické části jsou rozepsány stylem "polibky polibky polibky, postel, po probuzení svítilo sluníčko".

rtesarova88
11.01.2015 5 z 5

Krásný historický román, který se čte jedním dechem.

K.M.
11.04.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha u, které mě zarazily akorát dvě věci a to za prvé až přehnaný popis erotických částí a za druhé poněkud nudné popisy vyšetřování strážníků, ale jinak tleskám a ještě jednou zopakuji úžasná kniha, kterou vřele doporučuji!!!!

Rad1
27.03.2014 5 z 5

Krásný příběh, knihu jsem přečetla jedním dechem. Nechybí zde erotické napětí, touha po splnění svých tajných snů a opravdová láska, která přináší oběti. Romantické a oddechové čtení

modranka
17.04.2013 5 z 5

Nádherný román o žene, ktorá počas jedného roku príde o otca, matku, dvoch súrodencov (!) a navyše jej snúbenec je prinútený oženiť sa za dcéru svojho zamestnávateľa. Holt za chyby sa platí, Joei. Fiona odchádza do Ameriky, kde ju čaká ďalšie nemilé prekvapenie. Ale nezlomí ju. Začne si plniť svoj "americký sen". Škoda, že vydavateľ Alpress nevydal pokračovanie (The Winter Rose), v ktorom sa Fionin príbeh rozvíja ďalej spolu s príbehom jej staršieho brata, ktorý napokon predsa len prežil, ale zostal opustený v Anglicku, kým ona zabezpečovala živobytie pre rodinu v Amerike. Príbeh mladšieho brata Seamusa ukrýva román The Wild Rose, ktorý do češtine tiež nebol preložený.

sabca
09.03.2012 5 z 5

Knížka která se četla jedním dechem od začátku až do koce. Zajímavě vykreslena atmosfera Londýna a ameriky. Je plná lásky i napětí. Škoda že od této autorky mají v knihovně pouze tuto knihu.

maruna
04.10.2011 5 z 5

Kniha zaujme od začátku do konce. Moc se mi líbila.

marky
30.11.-0001 5 z 5

Myslím, že tuto knihu si určitě stojí zato přečíst. Zajímavé čtení, určitě doporučuji všem.