Růže a prsten

Růže a prsten https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129976/bmid_ruze-a-prsten-cili-prihody-prince-v-Uzy-129976.jpg 4 21 3

Kdysi jedna rozmarná čarodějka vytvořila dvě kouzelné věci - růži a prsten - a obdařila je magickými vlastnostmi. Kdo je má u sebe, ten vzbuzuje u opačného pohlaví lásku.

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Ballads and the Rose and the Ring , 1855

Monika1717
18.07.2020 5 z 5

Kniha patří k mým nejstarším knihám, pochází z roku 1950, název zní Růže a prsten čili příhody prince Vavřína a prince Bulky, ilustroval Petr Dillinger.Knihu jsem našla jako školou povinná v knihovně u babičky a četla jsem ji několikrát. Moc se mi líbily postavy - Rafantka, Bětuška, Udata, Andělka,oba princové a zejména kouzelnice Černohůlka, která oba kouzelné předměty lidem věnovala.

orinka3
25.08.2019 5 z 5

Kniha pro malé i velké. Také mám doma staré vydání s Lieslerovými ilustracemi. Jako dítě jsem ji četla pořád dokola a postavy v mé fantazii dokonale ožívaly. Princ Vavřín, krymtatarský princ Bulda, král Udata I. s královnou, rozmazlená princezna, nadutá Rafantka a hodná Bětuška, kouzelné rekvizity - až jako dospělá jsem pochopila jemnou ironii, humor a vtip, které pohádku provázejí na každé stránce. Je škoda, že se toho příběhu nechopil další režisér a zůstalo jen u černobílé pohádky, která ducha knihy rozhodně nemá.

kolacky
20.02.2019 5 z 5

Zvláštní příběh a úžasné ilustrace Mistra Josefa Lieslera! (Pohádková inscenace televizní - r. 1971 - nebyla špatná, ale osekaná - a vůbec, kniha je kniha!)

Kniha Růže a prsten je v