Růže a čokoláda

Růže a čokoláda https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436159/bmid_ruze-a-cokolada-brc-436159.jpg 4 139 44

Uprostřed růžové zahrady se skrývá tajemství ... Anna Keplerová, dědička staré dynastie výrobců cukrovinek si v drážďanském starém městě otevřela svou již druhou čokoládovnu a nastěhovala se do rodinné vily, kterou konečně získala zpět. Nadšeně se pouští do obnovy zahrady, jejíž legendární růže kdysi daly název celému domu, a přitom v jednom ze záhonů objeví starou krabici. Ukrývá zažloutlý deník ženy, která žila ve vile před sto lety. Anna však od rodičů ani od dědečka o této Emmě nikdy neslyšela… Teresa Simonová ve svém novém románu opět rozehrává strhující ságu několika generací žen, jejichž životy byly poznamenány událostmi posledních století, a především oběma světovými válkami.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Die Frauen der Rosenvilla , 2015

Buchtičkajani
21.12.2020 5 z 5

Perfektní!!!!!

Mlsnákočka
21.11.2020 5 z 5

Pěkná, dějově bohatá kniha, ve které se objevuje i napětí a samozřejmě dobrý konec. Bonusem jsou na závěr všechny ty dobré recepty, podle kterých určitě něco připravím.

pavla67
07.11.2020 5 z 5

Krasny pribeh, tolik lasky a smutku, ale na konec se vse vyjasnilo.Doporuciji.

knihovnička007
23.10.2020 4 z 5

Tak toto bylo hodně dobré čtení. Líbila se mi už autorčina předchozí kniha a tato se mi četla rovněž velmi dobře.
Zde se setkáme s dokonce čtyřmi různými příběhy, čtyřmi různými ženami. Co mají společného?
Příběh začíná na konci 19.století Helenou a pokračuje Emmou a Charlottou v průběhu války. Jejich deníky a další věci najde v roce 2013 Anna.
Příběhy se celkem hodně střídaly a já musela občas dost přemýšlet, která kamarádka patří ke které ženě atd., ale kniha se četla velmi dobře. A velkou zahradu Anně velmi závidím. Konec se dal očekávat...

putpuda
20.10.2020 5 z 5

Příběhy, kde se střídají časové roviny a ještě k tomu jsou tu dávná rodinná tajemství...no přesně podle mého gusta. Moc se mi to líbilo. Chystám se na druhou knihu autorky, snad bude stejně krásná.
A recepty na konci knihy jsem si "vyblejskla"... člověk nikdy neví, kdy se budou hodit ;)

bookcase
18.10.2020 5 z 5

Nádherný příběh, pěkně vrstvený a proložený čokoládou. :) Autorce rodinné ságy jdou pěkně od ruky.

Arwen777
17.10.2020 5 z 5

Příjemné překvapení. Vícegenerační sága odehrávající se převážně v Drážďanech, osudy žen, jejich lásky, touhy a manželství, to vše ve spojení s krásnou a majestátní Růžovou vilou, která je jejich domovem. Pěkně vykreslené postavy žen, podložené deníkovými zápisy, manželství uzavíraná z lásky nebo z rozumu, chvíle štěstí i neštěstí, touha po potomcích a po úspěšném podnikání, na pozadí obě světové války. Klíčem je staré rodinné tajemství, které mělo a stále má tragický dopad na rodinné štěstí.
Musím přiznat, že příběh je poněkud složitější na orientaci, hodně přeskakuje mezi jednotlivými časovými obdobími a v půlce knihy už jsem si musela vypsat, která jména patří ke kterému období a kdo s kým...
Celkově se mi kniha velmi líbila, na konci mi bylo líto, že se musíme rozloučit. Nejvíc mě zaujaly deníkové zápisky, mám ráda tento "starý" způsob vyznávání se ze svých myšlenkových pochodů a tužeb, lásek a zklamání. Tady byly tyto útržky hnacím motorem celého příběhu a byly moc krásně napsány. Navíc se nad celou knihou vznáší lákavá vůně a chuť čokolády a krása a vůně růží.
Doporučuji především ženám.

Florindela
14.10.2020 5 z 5

Krásná kniha. Dobře vymyšlená zápletka, objevování minulosti ze starých deníků. A moc hezky napsáno a popsáno. Ve volném čase sestavuji rodokmeny a tak ty deníky hlavní hrdince úplně závidím. To by bylo něco...

alexis818
03.10.2020 5 z 5

Nádherný příběh z Drážďankde stojí růžová vila, kterou zdědí Anna keplerova a najde v růžových záhonech starou krabici plnou vzpomínek na životy tři žen, které tam žíly. Úžasné čtení.

Kekik
21.09.2020 5 z 5

Tak to byl příběh! Nádherný, dojemný, sladký, smutný.
Příběh mě chytil za srdce.
V knize se střídá několik časových rovin a vypravěčů, což mě několikrát zmátlo, ale nakonec jsem si utřídila, kdo ke komu patří.
Doporučuji mít při čtení po ruce sladkost. Anniny pralinky bych si dala s chutí. Ty názvy a ty ingredience. Mňam mňam.
Autorka mě nalákala na její další knihu, kterou mám již dlouho na seznamu, a proto si ji dávám do popředí.

alnahu
15.09.2020 4 z 5

Čtivá rodinná sága výrobců čokolády v Drážďanech. Příběh Anny Keplerové majitelky čokoládovny a také vily,kterou zdědila .V její zahradě objeví v záhonu růží poklad-staré deníky tří žen,ktereré v Růžové vile žili v minulém století ve kterých se dočte o jejich nelehkém životě.Pěkné čtení a také pěkná lákavá obálka.

Talys
05.09.2020 4 z 5

Poutavý příběh o lásce, vztahu k rodině a majetku. A hlavně o silných ženách.

maryzka
02.09.2020 5 z 5

Pěkná rodinná sága i když jsem se musela vracet, protože stihla obsáhnout částečně císařství, nástup nebo spíš počátky nástupu samozvaného kancléře a později samotného diktátora Adolfa Hitlera. Ovšem tato rodinná sága má a pár kostlivců. které později ač vědomky nebo nevědomky spojí generace, která vyrostla v jiném století, která nezažila jiné časy. Ale má pár i kapitol pro zamyšlení( když hlavní hrdinka chce získat informace o životě svého dědečka, který ji připadal jako spořádaný a jemný člověk udělal hrozně věci apod.). Na toto jsem taky narazila i ve své rodině- nikdy jsem to nechápala a taky jsem to měla za zle, jenomže člověk opravdu neví jak by se v dané situaci zachoval. Ale jako ženský román i tato kniha by stála za zfilmování

okeey
29.08.2020 5 z 5

Miluju knížky, po jejichž přečtení si řeknu: ,,ano, proto čtu, kvůli takovým knížkám a kvůli takovým příběhům", a tohle byla právě jedna z nich. Mé měřítko na dobrý historický román je 50 stran, pokud mě nechytne do 50 stran, už to moc dobrý nebude. A tohle dámy a pánov3 mě chytlo od první strany. Růže a čokoláda bal stejně tak dobrá jako Krása a jed oleandru, ne-li lepší. 2 časové roviny, současnost a první polovina 20. století, 3 ženy zastupující tři generace troje deníkové zápisky, a na druhé straně Anna, která to všechno našla a začetla se do toho a prožívá to s nimi. No a to ještě ke všemu odkrývá spoustu tajemství, které její dědeček tak urputně skrýval. Je to fakt hezký, přečti si to.

Zdenas5
15.08.2020 3 z 5

Čekání na prince na bílém koni proložené celkem zajímavými osudy tří žen z Růžové vily. Docela příjemné oddechové čtení zcela odpovídající svému názvu.

rozarada
10.08.2020 4 z 5

Vydařený román na dovolenou, romantika, tajemno, dějiny 20. století a samozřejmě růže a čokoláda

85098211
02.08.2020 5 z 5

Krásná kniha, která se dobře četla a jen hodně těžko se mi od ní odcházelo ;-). I když na začátku jsem se poměrně těžko orientovala jak v postavách, kterých je tam jak na orloji :-) - tak i v různých časových liniích. To se však brzy srovnalo a já jsem se ponořila do sice spletitého, ale zároveň navýsost poutavého příběhu všech žen, které ve vile v různých generacích žily. Významnou roli zde však nehrály jen osudy Heleny, Emmy, Charlotty a také Anny v současnosti, ale i několika mužů v jejich životech. Víc však prozrazovat nebudu, kniha si zaslouží, abyste si ji přečetli/přečetly sami. Myslím, že nebudete zklamány, milé čtenářky, příběh je celý protknutý vůní růží a čokolády a na závěr autorka doplnila i několik receptů, které si můžeme samy vyzkoušet ;-).

Katerina015
01.08.2020 4 z 5

Moc krasny pribeh, ktery rozhodne stoji za precteni... Kdo ma rad stridani soucasnosti s minulosti, tak rozhodne knihu nesmite minout :-)

zuzana2599
12.07.2020 5 z 5

Moc pěkná a čtivá oddechovka. Je krásná jako růže a chutná a voní čokoládou. I když to vůbec není nic sladkého. Děj se odehrává v Drážďanech, kde má Anna Keplerová své čokoládovny. Opravuje také vilu, kterou zdědila po svém dědečkovi. Jaké je ale tajemství této vily ? Jaké byly osudy tří žen, obyvatelek vily ?
Příběh je protkaný dopisy, starými sto let, které Anna objeví v záhonu růží. Osud Heleny, její dcery Emmy a pak Charlotty je ukryt v těchto denících, které vypovídají o jejich životech. Mám ráda příběhy, kde se současnost snoubí s minulostí !

Jana77
30.06.2020 5 z 5

Na rozdíl od první knihy této autorky, ze které jsem byla trochu zklamaná, tato byla skvostná! Sice jsem se chvílemi ztrácela v postavách, kterých tam bylo docela dost, a v časových obdobích, ale vůbec to nevadilo. Knížka je krásný příběh o starých tajemstvích a výborné čokoládě :)