Rusko mezi řádky

Rusko mezi řádky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107472/bmid_rusko-mezi-radky-Xaf-107472.jpg 5 13 3

Autor jako novinář prožil v Rusku 6 let a seznámí nás nejen s chudobou vesnic, ale i životem ve městech.

joachim36
joachim36
30.12.2022 5 z 5

David Štáhlavský působil v Rusku od roku 1994 do roku 2000, tedy do nástupu nového (stále nového) prezidenta Putina. Reportáže jsou tedy dobrou sondou do období 90.let. Pokud čtenář touží po pochopení toho, jak vypadal sovětský svět v této době, jsou lehce anekdoticky laděné střípky od autora dobrou a lehce zpracovatelnou sondou, která jistě přispěje i k pochopení dnešní situace na východ od Humenného.

Vidlička
Vidlička
19.09.2022 5 z 5

Osobní zkušenosti se nic nevyrovná a citově zabarvené vyprávění tomuhle dílku jen prospívá. Dozvíte se toho skutečně haldál, jak z oficiálnějších oblastí, tak i třeba v jaké škále ruským řemeslníkům smrdí nohy. Ruská duše bez závoje.

hanocri
hanocri
03.08.2015 4 z 5

Šťáhlavského kniha se čte sama, i když je potřeba mít na paměti, že se jedná o práci napsanou novinářem, takže hodně z toho, co píše, je jistě přikrášlené. Nicméně si myslím, že skvěle vystihl ducha doby. Mohlo by být zajímavé tuhle knihu konfrontovat částečně s Mezi východem a západem, jakýmsi cestopisem od Anne Applebaumové, která po konci studené války cestovala po východní Evropě.

Rusko

2000  91%Rusko mezi řádky
2002  76%Výpravy opačným směrem - Pobaltí
2006  80%Německo mezi řády
2007  80%Německo mezi řády 2

Kniha Rusko mezi řádky je v