Suma všech lidí

1. kniha série Runovládci. Čtyři dny před Hostenfestem vstupuje do města Banisfer inkognito mladý princ Gaborn Val Orden. Jeho svazek s korunní princeznou Iomou má upevnit spojenectví mezi Mystarií a Heredonem, ale události naberou nečekaný zvrat. Hordy Raj Ahtena, Pána Vlků z jižních zemí, vtrhují do Severního království Rofehavanu odkud chtějí čelit barbarským hordám Inkary. Seveřané však nepřátele nerozdělují. Raj Ahten obsazuje celé království a postupuje na sever… Gaborn a Ioma zoufale pokračují v odporu proti Raj Ahtenovu nezadržitelnému postupu. Svět ovládá válečné peklo a moc Krále Země se probouzí. Přeložil Václav Čuba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60491/runovladci-suma-vsech-lidi-60491.jpg 4.648

Runovládci 1.

26.04.2019

Poctivé fantasy.

špulo
20.07.2018

Prečítal som 4 diely. Počiatočný fajn nápad sa akosi roztratil v príbehových linkách ako Níl vo svojej delte. Proste ma to postupne prestalo baviť. No, skúste. Zlé to určite nebolo. Len ma to jaksi nechytilo za moje fantasy srdce. Niekoho iného by však mohlo...

Franc
09.03.2018

Opravdu zajímavé. Asi budu přejímat názory z níže uvedených komentářů, když napíši, že autor přišel s něčím novým. Ale nemohu než to potvrdit.

Někdy stačí něco nového, neotřelého, co pozvedne knihu o řád výš. A to tato kniha přináší. Příběh samotný není až tak neobvyklý, ale nápady, se kterými autor přišel ho dělají zajímavějším a poutavějším.

Nápad přejímání odkazů Vas nutí přemýšlet, jak Vy sami by jste takové možnosti využili. A to je ten největší bonus a přidána hodnota knihy. Něco ve Vás vyvolá, vzbudí Ve Vas emoce.

Proto pokud máte rádi žánr fantasy a hledáte dosud jeho neznáme vody, tato kniha je ideálním představitelem obého.

karelk
10.04.2016

Super fantasy, líbí se mi myšlenka předávání odkazů, a vlastzně i to, že ne všechno dopadá dobře.
Občas působí děj zmatečně, hrdinové sami neví, co dělat a nakonec se mýlí. Vzhůru na další díl...

Rawen616
30.04.2015

Velmi příjemné překvapení v podobě fantasy která se může pyšnit něčím tak vzácným jako je originální nápad. Zde konkrétně skvěle promyšlené přijímání "odkazů" a tedy vylepšování sebe sama vlastnostmi jiných na jejich úkor a to s určitými výhodami a nevýhodami. Tato knížka je spíše prologem k následující sérii.

Ence
09.10.2014

Po dialogu hl. hrdiny s tím zemním elementálem jsem se řezal smíchy, bohužel potom jsem si uvědomil, že to asi nebyla parodie na Homérovy eposy a ještě potom jsem si uvědomil, že se vlastně asi vrátím zase zpět k sci-fi :)

Mikko
10.05.2014

Hodně zajímavý počin. Farland přišel s nečím novým, s něčím neotřelým. Má to děj. Má to spád. Má to myšlenku. Chvílemi těch fantasy prvků bylo díky přítomnosti Obrů, bestií z podsvětí, elementálů a čarodějů možná trošku moc, nicméně to všechno skvěle fungovalo. 620 stran uteklo jak voda a já jdu na další díl.

karvak
06.03.2013

Velmi čtivá kniha. Skvělý nápad s přijímáním odkazů vlastností jiných lidí, vnášející promyšleně pohádkový prvek o bojovnících vládnoucích silou několika mužů. Princip je pěkně propracovaný - rychlí bojovníci s odkazy rychleji stárnou, poměry odkazů musí být vyrovnány a podobně. Zajímavé a uvěřitelné postavy se kterými nebyl problém se ztotožnit, jednající navíc „nečernobíle“, volbou menšího zla a podobně. Postupně vygradované do strhujícího závěru. Rozhodně doporučuji.