Proroci chaosu

8. kniha série Runovládci. Drsné, temné a elegické pokračování Farlandovy fantasy ságy RUNOVLÁDCI se soustřeďuje na hrdiny Borensona a Myrimu, těsně po udatném boji proti představitelům ztělesňujícím čiré zlo. Fallion, ohňotvůrce, syn největšího Krále Země, který kdy žil, spojuje zničený Jeden svět, přičemž Borenson splývá s Aaath Ulberem, gigantickým berserkerským bojovníkem. Jak se světy a osobnosti prolínají, Borenson ztrácí své lidství a rodinu, ale získává nadliský úkol: musí pomoci Fallionovi sloučit všechny světy tak, že sjednotí lidské kmeny a navždy porazí wyrmlingy. V pochmurném světě polném krutosti předkládá Farland neurčitou linii mezi ctí a posedlostí na místě, kde se za soucit platí cena nejvyšší. S narůstajícím napětím série vyvstává naléhavost příběhu, která přitahuje čtenáře, holdující filozofickým úvahám a složitým intrikám procházejícím bahnem a krví......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/102558/proroci-chaosu-102558.jpg 4.311

Runovládci 8.

Romány, Fantasy
Vydáno, Classic

The Runelords Series - Chaosbound

Kniha Proroci chaosu

molt
15.05.2017

Ten svět už je vyčerpaný. Děj si už místy odporuje a popírá se. Překlad je dost nekvalitní... Co bylo v předchozích dílech zosobněním zla nyní používají všechny postavy... A děj působí dojmem, že autor už skutečně neví, o čem psát.

petuleT
01.01.2012

Perfektní děj, který jsem přečetla jedním dechem. Řekla bych , že se autor díl od dílu lepší a stává se mistrem :-)

David Farland (p)
americká, 1957