Runeround

Runeround https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23830/bmid_runeround-X4V-23830.png 4 26 4

Archipelagos série

Již tisíce let plují lidé vesmírem na svých lodích k Archipelagu, což jsou asteroidy v pásu mezi Marsem a Jupiterem. Ve stopách Jásona, vůdce dávných argonautů, hledajících zlatou zemi, k Archipelagu pluje také stovky let loď Runeround. Koncem dvacátého století na svém mezipřistání v Praze přibere jako plavčíka Karla Kamila a znovu vyrazí na svou nekonečnou plavbu po Aithérosfaire.... celý text

Luigi1
01.09.2022 4 z 5

Do rukou v lázních se mi dostal do rukou celý komplet.

Fatis04
18.11.2019 3 z 5

Docela zajímavý námět, kniha má spád, přesto mi v ní "něco" chybí, na to abych dala větší hodnocení, nicméně pro začínající čtenáře fantasy nebo sci-fi určitě není špatná. Vhodné třeba na dovolenou

Polinius
08.11.2018 2 z 5

Můj problém byl, že jsem nevěděl do čeho jdu. Myslel jsem, že to bude steampunk a nebo městská fantasy. Kniha je nejblíže k dobrodružným románům Julia Vernea. Zhruba do strany 170 to velice připomíná chlapecké romány které jsem čítával. Zlom nastane přesně v momentu, kdy posádka lodi Runeround pluje přepadnout základnu „vikingů“. V tom momentu to asi začalo autora bavit a začal to psát lépe/životněji. Ale stále to má takový odér fanfiction od fanouška pro fanoušky. Vydání knihy je takové šestákové a vydavatel se moc nevytáhl. :/

Runeround je Highlander pro klempířské učně.

Stammel
18.08.2012 3 z 5

Prostá dobrodružná knížka. Sestaví se parta a ta jde od od akce k akci, od dobrodružství k dobrodružství, a ze všech problémů obvykle fikaně vyvázne. Někdy to dopadne lépe, někdy hůř. Charaktery se nijak nevyvíjí, děj vlastně také ne. Výsledkem je čistá oddechovka, milá hlavně díky zajímavému a fantasknímu prostředí mytického Archipelagu.