Žhavé zprávy

Žhavé zprávy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1354/zhave-zpravy-1354.jpg 4 260 28

Rune série

< 2. díl

Začínající dokumentaristce Rune nadělil osud do vínku víc ctižádosti než pudu sebezáchovy. Pracuje v televizi jako pomocná kameramanka, ale umíněně míří za svým cílem – špičkovým zpravodajským pořadem Aktuality, který patří k nejsledovanějším v zemi. A ví, s čím do něj prorazit. Dostal se jí do rukou dojemný dopis Randyho Boggse, vězně odsouzeného za vraždu, kterou údajně nespáchal – a co víc, za vraždu bývalého šéfa Runiny televizní stanice. Rune zahájí křížovou výpravu za jeho osvobození. Aby uspěla, potřebuje dokázat Randyho nevinu, najít pravého vraha a odhalit ho před miliony diváků. Tohle nebude obyčejná reportáž o něčem, co se už stalo – tahle reportáž splní Randyho nespravedlivý úděl a zároveň odstartuje Runinu televizní kariéru. Jenže Rune netuší, jak silně se může o svoje žhavé téma spálit. Svým úsilím podepisuje Randymu i sama sobě rozsudek smrti. Jde jí po krku profesionální nájemný vrah, její práci se stavějí do cesty nejneuvěřitelnější potíže. Randyho život ve vězení visí na vlásku. Někdo se rozhodl sprovodit ze světa chystanou reportáž i všechny její aktéry. Pravý vrah je Rune mnohem blíž, než tuší...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Hard News , 1991

Luigi1
30.03.2023 4 z 5

Knihy tohoto ražení se mi líbí

luksky
14.08.2022 2 z 5

Druhá kniha, potažmo třetí příběh Rune je lepší než předchozí, ale spisovatel se teprve zacvičuje :-)

Dédečko75
17.02.2022 5 z 5

Doporučuji skvělé

Ava365
13.12.2020 3 z 5

Naprostý souhlas s předchozím hodnocením. Autor dokáže napsat mnohem poutavější knihy. Ale i tak se to dá přečíst.

jprst
31.10.2020 3 z 5

Ne, ne, příběhy s Rune jsou zkrátka z toho méně poutavého autorova košíčku a jsou dost vzadu za jeho další tvorbou. K některým autorovým knihám se občas vrátím, ale tato k nim rozhodně nepatří. Hodnocení třemi hvězdami je z mé strany hodně ovlivněno tím, že se jedná o mého oblíbeného autora. A pokud někdo z čtenářů začíná s četbou Deaverových knih, tak tudy se rozhodně nepouštějte.

Jája92
20.07.2020 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem byla zvědavá na tohoto autora, Žhavé zprávy je jedna z knih, které jsem přečetla, ale musím ji zařadit k těm průměrnějším, protože mě hl.hrdinka příliš neoslovila.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Druhý díl byl velice zapeklitý. Dopátrat se pravdy je vždy složité a hlavně když se má potvrdit vražda již odsouzeného. Co je pravda a co je lež? Kdo opravdu za vším stojí, že chtějí Rune odstranit?

Merlinit
03.02.2018 5 z 5

Hlavní hrdinka trochu nejapná, příběh dobrý!

Johnsons007
02.12.2016 3 z 5

První kniha, kterou jsem od Deavera četl. Musím přiznat, že trochu slabší kniha. Hrdinka mi moc sympatická nebyla, její tříletá "dcera" taky moc ne..(to byl furt jen džus, nebo zoo či pohádky). S novinářským a vězeňským prostředím si autor mohl pohrát více. Kladně hodnotím závěr (i přesto, že nemám rád takové ty časové štěstěny. Někdo se objeví zrovna v tu dobu, kdy hlavnímu hrdinovi jde o život), neboť byl pro mě překvapivý a dostalo to spád a náboj. Zkusím ještě jednu knihu s hlavní hrdinkou Rune, ale dle recenzí se asi spíš zaměřím na Deaverovu sérii s Lincolnem Rhymem..

Adýsek69
08.11.2016 5 z 5

Je to moje úplně první knížka od tohoto autora a musím říct, že jsem jí zhltla velice rychle.
Bylo čtivé a zajímavé. Těším se na další knížky, které mám v plánu číst.

Ajrad1981
05.09.2016 3 z 5

Četla jsem a pochybovala. Je tohle opravdu Deaver? Četla jsem, četla - detektivku. Celkem slušně napsanou, ale celkem tak o ničem. Až skoro po čtyřech pětinách přišel onen obrat o sto osmdesát stupňů, který u Deavera tak miluju, ale pro mě dost pozdě na to, abych dala lepší hodnocení. A co se týče pachatele (ne vraha, ten byl zmíněný již ze začátku), stačilo položit si klasickou otázku: Cui bono? Byť přiznávám, že jsem střílela těsně vedle, ale zas až tak šokující odhalení to nebylo.

Lenča89
28.01.2016 5 z 5

super kniha

soukroma
21.10.2015 2 z 5

Bída s nouzí - nezáživné, bez špetky šťávy a švihu, a dokonce i bez jakéhokoli profesionálního vhledu do televizního investigativního zpravodajství a do amerického soudního systému ohledně otevírání uzavřených případů odsouzených osob (obě tyto záležitosti autor přešel mrknutím oka, přestože byly hlavním námětem knihy...). A když už se zdálo, že nemůže být hůř, tak konec vyústil v úplnou soapoperu...
Ale aspoň jeden pravdivý postřeh mi utkví v paměti ze samotného závěru knihy: "Takový už mámy jsou. Člověk je může trýznit sebevíc a stejně se budou pořád vracet pro nášup."

Nunynka
27.07.2015 4 z 5

To je poprvé co musím dát Deaverovi 4 hvězdy místo 5. A to mě Rune jako postava hodně baví. Ale tato kniha byla nějak nezáživná ani konec mě nějak nepřekvapil.

TaLu
04.07.2015 4 z 5

Hlavní hrdinka si mne získala natolik, že jsem zapátrala po dalších knihách ve kterých by Rune vystupovala.
Podle mne je prima, že autor, kterého si spojujeme většinou s jinými hlavními hrdiny, přivedl Rune k životu :o)
Určitě se těším, že bude nějaký další její životní příběh napsán.
Doufám, že jí autor dá další šance.

Ra-Amon
23.04.2015 3 z 5

Přidám se rovněž k níže napsaným komentářům. Začátek nezvykle na Deavera celkem poklidný,až to místy bylo takové nezáživné. Obrat nastal až se blížil konec knihy, tam už se napětí s akcí gradovalo naplno a závěr opět skvěle uzavřen, tak jak to Deaver umí. Když se tedy vezme vše kolem, dávám tři hvězdičky.

Ennie
25.07.2014 3 z 5

Tato knížka ode mě dostává tři hvězdičky, a to jen díky posledním několika stránkám, které mě naprosto chytly. Začátek knížky je moc klidný a nic zajímavého se tam neděje. Námět je dobrý, ale...První díl s Rune jsem nečetla, takže nemůžu porovnat. Občas se mi stává, že si přečtu nějakou další knížku ze série a pak občas nevím nějaké souvislosti :D. Zatím je to druhá knížka od Deavera, která mě trošku zklamala. Má mnohem zajímavější knížky alespoň podle mě ;).

ellescorpio
01.07.2014 3 z 5

Trošku netypická deaverovka, taková klidnější, ale nečetla se špatně.

Dymond
14.05.2014 3 z 5

Začátek byl vcelku krkolomný, trvalo dlouho než se děj rozjel... Pak následoval rychlí spád...

HDosoudilová
02.03.2014 3 z 5

Další přečtená kniha od tohoto autora a opět nezklamala =) I když je pravda, že už jsem od Deavera četla mnohem lepší knihy. Série s Rune mě ale baví dost, škoda, že zatím není více knih s touto hrdinkou... Některé pasáže se mi zdály přehnané a zbytečně natahované, těžko říct, jestli zrovna po této knize znovu sáhnu, každopádně se mi opět četla dobře a nemohla jsem se od ní odtrhnout =)