Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy

Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1351/manhattan-je-muj-zivot-smrt-pornohvezdy-1351.jpg 4 253 31

Rune série

Hrdinkou dvou detektivních příběhů je dvacetiletá, trochu výstřední Rune, která se řízením osudu ocitne v soukolí brutálních vražd, mezi profesionálními zabijáky a lidmi z pokraje společnosti, kde se sama stává vyhlédnutou kořistí. V příběhu Manhattan je můj život Rune zjišťuje, jestli dávno zapomenutý film náhodou neskrývá klíč k milionové kořisti z bankovní loupeže, kterou nikdy nikdo nenašel. Proč byl zavražděn stařičký pan Kelly, který si videokazetu s tímto filmem půjčoval stále dokola? A jak se Rune vypořádá s vrahem, který už dal najevo, že za sebou nehodlá nechávat žádné svědky? V druhém příběhu nazvaném Smrt pornohvězdy se Rune rozhodne natočit dokument o necudně proslulé herečce Shelly Lowe. Po prvním setkání však umělkyni umlčí vražedný útok – a její smrtí série bestiálního násilí ani zdaleka nekončí. Pátrání vtáhne Rune do světa pornofilmu se všemi jeho špinavostmi a krutostí, což ji připraví o iluze a možná i o život...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Manhattan is my beat / Death of a blue movie star , 2001

ninano
ninano
17.09.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, ale autor má mnohem lepší tituly. A Rune? Nemohu říci, že by mi byla nějak zvlášť sympatická.

05.02.2023 3 z 5

Podobně jako první kniha je i thriller Smrt pornohvězdy nejednoznačný v žánrovém zařazení. Chvíli situační komedie, chvíli drama s přibývajícími mrtvými. Zápletka mi ale přišla o chlup lepší; není tak zamotaná a víc detektivní, snad jen že Jeffery Deaver opakuje stejný motiv, kdy si hrdinka vytvoří nějakou vlastní vizi, jak události proběhly a nakonec se ukáže, že to krapánek překombinovala. Ale tentokrát je příběh celistvější, třebaže možná lehce utahaný. Zvraty přicházejí až v závěru a je jich opět zbytečně moc, jako by autor za každou cenu musel čtenáři ukázat, jak moc vyzrál na všechny jeho případné teorie o průběhu zločinu. O to víc pak vyniká kontrast toho, jak si Rune hraje na Sherlocka Holmese, přestože je vlastně celou dobu úplně mimo mísu. V tom je prostě slabina téhle postavy, která zdaleka není tak promyšlená a spíš funguje jako hezký šperk, jen na efekt. Pro běžné bytí nepoužitelná, až je jednomu zatěžko uvěřit, že dokázala životem proplouvat s takovou bezstarostností.

Luigi1
Luigi1
02.01.2023 4 z 5

Rune neurazila dobře to četlo.

luksky
luksky
04.08.2022 1 z 5

Manhatan mě vcelku bavil, ale Smrt jsem se pomalu prokousával ke konci :-(

Dédečko75
Dédečko75
19.03.2022 4 z 5

Zajímavý lehčí čtení

Jája92
Jája92
20.07.2020 4 z 5

Knížka se mi vcelku líbila, ale věřím, že autor napsal i mnohem lepší knihy a snad se k ním časem propracuji.

Adýsek69
Adýsek69
13.04.2020 3 z 5

Jeffery umí lepší knížky, ale bylo to poměrně čtivé a napínavé.

pidalka777
pidalka777
24.02.2020 3 z 5

Napínavé a plné zvratů do posledního písmenka

ivan3096
ivan3096
26.11.2019 1 z 5

nic moc

02.10.2019 3 z 5

Manhattan je můj život - napůl thriller, napůl komedie, přičemž ta nevyrovnanost mi na tom vadila nejvíce. Ono je to pořád samé hi hi hi tady a hi hi hi tam a pak najednou zabijí spolubydlící, ale příběh se odvíjí dál, jako by šlo o věc nadmíru všední. A aby toho nebylo málo, vaří Jeffery Deaver svou kašičku z vícero ingrediencí, přitom by bohatě stačil ústřední motiv vyšetřování několik let staré bankovní loupeže. Nájemní vrazi, či skrývající se korunní svědkové jsou tu čistě jen proto, aby je autor mohl v závěru vytáhnout jak páreček králíků z klobouku. Postava Rune je ovšem fajn, silně podobná éterické Phoebe z televizního sitcomu Přátelé, naneštěstí se pro roli hrdinky dobrodružného románu příliš nehodí. Zbytek osazenstva na tom pak není o moc lépe, ať už jde o sladkého přítele Richarda nebo novou kamarádku Stephanii. Vyprávění se rozhodně nedá upřít svižnost a cit pro nápady, výsledný dojem na mě však působil, jako by se profesionální režisér zahodil natočením amatérského scénáře.

georginaa
georginaa
02.06.2019 5 z 5

Příběhy Rune nejsou tak plné napětí, strachu jako v jiných knihách tohoto autora. I tak se to dobře četlo, mělo to spád a pořád tam je hrdinka, která chce spravedlnost.

katushah
katushah
13.02.2019 3 z 5

Tohle je trochu slabší duo. Deaver umí lepší.

wally
wally
23.07.2018 3 z 5

Nic extra, ale že bych z toho byl nějaký zklamaný...to taky ne....průměr.

bekule
bekule
06.07.2018 3 z 5

Těšila jsem se na thriller,tak ten se nedostavil ani jednou větou.První díl MANHATTAN- nuda, nuda,šeď,šeď. Moc jsem musela bojovat sama se sebou abych dočetla.Druhý díl Smrt pornohvězdy byl už mnohem lepší,bavila jsem se a určitě si díky tomu ráda přečtu i třetí díl s Rune.Pevně doufám že to nebude taková katastrofa jako Manhattan.

jaja1989
jaja1989
30.10.2017 odpad!

Rozhodne nejhorsi knizka autora.
Kniha o nicem

postrach
postrach
07.10.2017 4 z 5

Kniha je psaná jako klasická detektivka.Spíš oddechovka.Není,tak komplikovaně napsaná,jako ty s hlavními hrdiny Rhymem a Sachsovou.Hlavní hrdinka,je tu dívka,která se musí sama,protloukat životem.Je chytrá a hodně zvídavá.....První kniha Manhattan je můj život,má 230 stran,což je akorát.Rune se vrací a nebyla by to ona,kdyby se opět ,do něčeho nepřipletla a nenamočila.Ani druhý díl nezklamal!

moudivlacek
moudivlacek
24.09.2017 4 z 5

Je pravda, že od autora jsem četla mnohem lepší knihy. Do thrilleru mají oba díly dost daleko, ale je to docela slušná detektivka.
Hlavní hrdinka Rune je prostě číslo, takové hodně přerostlé dítko, které odmítá žít obyčejný život obyčejných lidí a žije svými představami. Přesto i ona je občas dost krutě konfrontována událostmi kolem ní. A i přesto, že je to takový blázínek a málokdo jí opravdu porozumí, má srdce na pravém místě a mě si dokonale získala.
Určitě to stojí za to si to přečíst.

Iva B.
Iva B.
17.04.2017 3 z 5

Neurazi, nenadchne! Jeffery to umí lip.

roro
roro
18.05.2016 2 z 5

První příběh mne nezaujal,těžko jsem se prokousala,druhý byl zajímavější.

Lenča89
Lenča89