Rumový deník

Americký novinář Paul Kemp nastupuje na místo redaktora v anglicky píšících novinách v hlavním městě Portorika, San Juanu. Končí padesátá léta a Portoriko se stává americkým turistickým rájem. Paul už poznal mnohá povolání a prošel kus světa. Tulácký život se mu sice zajídá, ale zároveň se děsí představy, že by se usadil. Tak jako Portoričané utíkají z ostrova do Spojených států za vidinou lepšího života, utíká i Paul z domova, z univerzity, z Ameriky. Nikam se však nedostává, protože by musel nejprve uprchnout sám před sebou. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35192/rumovy-denik-35192.jpg 3.739

Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:80-7207-338-9

Kniha Rumový deník

IHT

Tak rozjezd je dost pomaly, ale ca od poloviny kniha ziskava na spadu, autor uz neresi totalni banality (rozkoukavani se v novem prostredi, poznavani kolegu) a zacina se neco dit. Je to prekvapive niterne a velmi dobre napsane.
Pasaze, kde autor pitva palcivou touhu najit neco zajimaveho, exotickeho, a soucasnou prazdnotu, kdyz dane skutecne proziva, jsou skvelou charakteristikou "vecnych tulaku".

J.Connor
31.08.2014

Škoda, že toho zatím od Huntera u nás nevyšlo víc.... Rumový deník se mi nelíbil o nic méně než druhé dvě mnohem slavnější autorovy knihy. Neodolatelný odér exotiky a hlavně výtečné zachycení (trochu divočejšího) období v životě muže.

audrey
30.07.2013

Má to atmosféru, můžu jen doporučit.

Steady
26.07.2013

Nedávno natočený film nemá s knižní předlohou mnoho společného. Prvotina slavného gonzo žurnalisty, kterou napsal jako dvaadvacetiletý a na jejíž vydání čekal celých 39 let, více než jeho pozdější autobiografické "záznamy" (Strach a Hnus v Las Vegas za všechny) připomíná romány Francise Scotta Fitzgeralda. Není divu, mladý Hunter se učil psát právě tak, že Fitzgeraldovy romány slovo od slova opisoval, aby si zažil pod kůži jeho literární styl. Nejedná se o žádnou psychedelickou bláznivinu - je to ponurý, teskný a depresivní příběh o třicátníkovi, kterému ujíždí vlak, který je unaven neustálým hledáním, útěkem a cestováním a který by se už přece jenom rád někde usadil. O neblahé skutečnosti, že není kde a ani s kým, pojednává Rumový deník, příběh jistě ne literárně dokonalý, přesto s hutnou dávkou atmosféry a schopnosti přimět čtenáře k zamyšlení.

zfilmováno Karibik

Hunter Stockton Thompson