Rumcajs

Rumcajs https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2663/rumcajs-2663.jpg 4 371 65

Rumcajs série

Protože Rumcajs je sice loupežník, ale dobrý a laskavý a vždy trestá jen nespravedlnost, stal se jednou z nejoblíbenějších postaviček naší novodobé pohádkové tvorby.

Koty7
15.03.2024 5 z 5

Legendární loupežník z Řáholeckého lesa, kterého známe hlavně díky povedenému večerníčku. Dočká se někdy i hrané podoby?

adam5955
01.11.2023

Nebudu hodnotit hvezdou, nebylo by to spravne. Kniha je uz docela stara, proto i vyrazy v ni kolikrat nechapu ani ja, natoz dite. Takze pokud se chystate cist detem ve skolce Rumcajse, nejdriv si to doma precctete, opravdu je tam par jazykolamu a naposlouchejte si, jak to mistrovsky zvladl p.Hoeger a zkuste menit hlasy jako on. Myslim, ze hlavne knizepana si velmi oblibite :-)

Ignis
29.10.2023 2 z 5

Jako dítě jsem Rumcajze milovala. Můj syn ho má taky rád, mě teda už spíš leze na nervy a fandím knížepánovi, i když vím, že marně:-)

HŠ
15.10.2023

Je to vtipné, ale vtip ocení převážně dospělí. Pro dnešní děti jsou tam výrazy, které jim vůbec nic neříkají a i já mám problém s jejich vysvětlením. Je mi to líto, ale moje dítě si to víc užívá kreslené v televizi.

Dalia
22.03.2023 5 z 5

Postupně si do tohoto seznamu přidávám i knihy, které jsem milovala v dětství. Ráda si je připomínám.
Rumcajs s Mankou a Cipískem rozhodně patří k mým oblíbeným pohádkovým postavám a jejich příběhy jsem jako malá četla znovu a znovu.

mirektrubak
19.11.2022 5 z 5

V poslední letech mi v mém seznamu přečtených knih povážlivě přibývá různá teologická a jinak nábožensky orientovaná literatura. Až si říkám, jestli se trochu jednostranně nepřetěžuju.
No, a právě do takového přemýšlení mi přišel poštou balíček a v něm ... Rumcajs!! Tak jsem se s chutí začetl a musím říct, že mi tohle setkání přišlo vhod, a přestože už dávno nejsem cílová skupina, s chutí jsem si užil příhody této archetypální loupežnické rodiny, těšil se dějovými zvraty,a hlavně si užíval originální poetiku a roztomilou slovní hravost.

„Když dělá ženská, co náleží mužskýmu, bere mu to sílu. Ustup a jen se na mě pěkně usmívej,“ říká Rumcajs Mance, když ji vysvobozuje z věže. A já se pěkně usmíval při představě, že bych se mohl pustit do sepisování studie na téma Stereotypizace genderových rolí v díle Václava Čtvrtka. :-)) Ale nebudu. Strávil jsem s nimi v Řáholci a Jičíně příjemně uvolněných pár desítek minut a nějak se mi teď nechce nic problematizovat. Krásná pohádka ať zůstane krásnou pohádkou. :-)

Ještě jednou děkuju za tak milé překvapení, Mančinko! :-)

iv.ča
12.11.2022 5 z 5

Vzpomínky na dětství s krásnou českou knížkou.

chodícírohožka
26.10.2022 4 z 5

Pěkné, vtipné příběhy o slavném loupežníkovi, které si užijí děti i dospělí. A ty obrázky jsou perfektní.

Kory98
07.09.2022 5 z 5

Rumcajs je "klasika" mého dětství. V té době jej milovaly snad všechny děti, dnes už mají jiné hrdiny, ale my zase máme na co vzpomínat :-)

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Jedna z mých oblíbených dětských sérii.

Čmeláček
18.05.2022 5 z 5

Četl jsem jako hodně malý kluk a Rumcajsovi jsem vždycky fandil :))).

Gibis
08.02.2022 5 z 5

Krásná série Rumcajs, Manka a Cipísek, která mě provázela dětstvím a později i mého syna. Milovali jsme jak v tištěné podobě, tak i večerníčkovou verzi.

666Jitka
31.01.2022 5 z 5

Naprosto nezapomenutelná kniha mého dětství se skvělými ilustracemi a úžasný vtipný večerníček v podání pana Karla Högera. Nevím proč, ale pohádky z této doby se mi zdají být mnohem pohádkovější než ty dnešní, kterým často ani nerozumím.

majáček
25.01.2022 5 z 5

Rumcajs, Mamka a Cipísek a jejich příhody si mohu stále číst a neomrzí mě nikdy. A večerníčky - nádhera. Václav Čtvrtek opravdový umělec.

klaraj093
24.01.2022 3 z 5

Oblíbená série z Večerníčků.

Meda77
26.11.2021 5 z 5

Beze slov.Čtvrtek je prostě star Československé tvorby, národní poklad. Rumcajs to je hold bourák. Opovažte se nesouhlasit a dostanete žaludem. Plnej knedlík 5stars.Mimochodem pokud se najde někdo s českou krví, kdo snad toho čorkaře nezná není něco v pořádku.

lassse
23.10.2021 4 z 5

Rumcajs je legenda. Dospělý navíc v knížce najde co tam dítě nikdy neuvidí.

yellow
10.04.2021 4 z 5

Nejvíce mě nadchly ilustrace. Některé příběhy jsou takové zvláštní, ale dceři je v jejím věku celkem jedno, co čtu.

Hoshi
07.02.2021 5 z 5

Nezapomenutelný večerníček a po letech se poprvé dostávám i ke knize, která nám jako jediná chyběla. Příběh o loupežníku Rumcajsovi je čtivý, doplněný krásnými ilustracemi, které si na první pohled zamilujete.

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Klasika z lesa Řáholce. Krásné pohádkové vyprávění, které zná snad každé dítě. A formou večerníčku úplně úžasná záležitost. Pro děti jedna z báječných knih. A když k tomu někdy předčítají rodiče či starší sourozenci, co více si přát.