Rumcajs

Protože Rumcajs je sice loupežník, ale dobrý a laskavý a vždy trestá jen nespravedlnost, stal se jednou z nejoblíbenějších postaviček naší novodobé pohádkové tvorby.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2663/rumcajs-2663.jpg 4.3221

Raketka

Podle mě je nejhezčí

Ivka14
01.11.2018

Určitě kniha,která pobaví,jak vás tak i vaše děti.

Agynek
24.10.2018

čteme se synkem - klasika se líbí :o))

marhoul
22.10.2018

Kdo by ho neznal? Ale kdopak ví, o jaký, doslova literární, klenot se jedná? Slovní zásoba, lehkost, vtip i poetika Václava Čtvrtka jsou zkrátka famózní a tyto pohádky povyšují z obyčejných večerníčkových epizodek na rozkošné dílko, které nikdy nezestárne a dětičky ho budou vždycky milovat, pokud jim ho tedy rodiče budou někdy číst...

Gweny
17.09.2018

Jaké dítě by neznalo Rumcajse z večerníčku. Já ho úplně zbožňovala a až po mnoha letech jsem se s ním i se všemi ostatními setkala (v Jičíně). Knížku jsem jako malá holka milovala.

18.05.2018

Nestárnoucí klasika, která v naší knihovně nechybí. Jako malá jsem měla Rumcajse ráda a hrozně moc se mi líbil i večerníček.

slyvuska
18.01.2018

Úplně jsem zapomněla jak je fajn číst dětské knížky. Vážně mě to bavilo...:-) Asi se vracím do těch nejlepších let

26.09.2017

Nádherné knihy pro děti, které nikdy nezestárnou :-). Poutavé příhody loupežníka Rumcajse a později i jeho rodiny.

LuiCJ
08.08.2017

Moja prvá knižka od Václava Čtvrtka a bola nádherná. Krásna a miestami vtipná knižka o lúpežníkovi Rumcajsovi. Prostredie pre knihu je výborné. Autor postavil príbeh do okolia Jičína a hlavne do lesa Řáholca. Je to úžasné rozprávanie o Jičíne a čo sa o ňom povráva, lebo sa tam stalo to a to. Rumcajs je neskutočne múdry a šikovný a na všetko má riešenie. Preto túto sériu mám tak rád. Mám veľmi rád aj seriálové spracovanie, ktoré som začal pozerať až keď som si Rumcajsa prečítal. A veru nesklamalo ma. Všetko spája Radek Pilař s jeho neskutočne milými a sympatickými kresbami. Aj v knihe aj v seriáli. Jednoducho neoceniteľná klasika.

neolitka
03.06.2017

Děti moc neoslovila. Přišlo mi, že se u ní nudí.

Princezna22
14.03.2017

Přečteno s dcerkou. Já jako malá knihu moc neměla ráda,Rumcajz byl prostě pro mě ošklivej děděk :D ..... Ale dcerce se docela i líbila! Už se těším až bude umět číst sama,určitě si tuhle knihu přečte :)

martas006
09.01.2017

Krásné příhody loupežníka Rumcajse. Ty se čtou sami. Poslouchala sem ho i na kazetkách a byla to má oblíbená pohádka.

Damato
27.07.2016

Po pár večerech jsme to s vnučkami přečetli a musím říct, že po 30 letech, kdy jsem ji četla dětem to rozhodně neztratilo půvab a jiskru. Holky poslouchaly, ani nedutaly a řekla bych , že příští rok máme vymyšlenou dovolenou - směr Jičín. Sama si pamatuju, jak jsem byla v dětství napnutá, když nám naši naplánovali výlet do Řáholce

hana1984
20.06.2016

nezapomenutelné

Arella
12.04.2016

Jedna z nejhezčích dětských knih, které jsme s dcerou četli. Příbèhy nápadité, laskavé, plné humoru. Ne úplně obvyklý je autorův jazyk, který byl pro mè místy docela náročný. Jinak vřelé doporučení všem, přečtěte si tuhle překrásnou dětskou knihu s vašimi dětmi.

aktijnov
02.02.2016

Kdysi - jako dítě - jsem tuto knížku četla pořád dokola, dnes stejná závislost postihla i mé děti... Krásné, nestárnoucí pohádky plné lásky, dobroty a spravedlnosti...

veronie
01.01.2016

Tato knížka patří k pohádkové klasice. Krásná je jak knížka, tak i večerníček.

Luccy78
20.07.2015

Jako malá jsem na Rumcajsovi "ujížděla" a do dneška něho nedám dopustit :-) Moc hezké vyprávění pro děti, které zaujme i dnes..

Faustka
18.06.2015

Rumcajs je český Chuck Norris - je stejně nepřemožitelný.

petvet
04.05.2015

Nikdy jsem moc Rumcajse nemusela - v TV pohádku to ano, ale na čtení mi to jako malé přišlo docela složité... Dětem v mateřské škole občas Rumcajse také přečtu, ale vidím, že je to moc nebaví...
Je to klasika, ale dávám 3*

Mi-šu-le
20.02.2015

Jako malá jsem knihy od Václava Čtvrtka četla neustále.

princesse
28.11.2014

Právě jsem dočetla dceři tuto nádhernou knížku mého dětství. I když jsem občas musela zaměnit pár slovíček, aby byla četba dceři srozumitelnější, na půvabu to příběhům loupežníka Rumcajse nijak neubralo.

Vanous84
27.12.2013

pred spanim malemu super ....

tyzik.cejka
29.10.2013

na spaní dobré ale dobrovolně bych si to asi nečetl

Ikkju
01.07.2013

Moje první trilogie z dob, kdy jsem se teprv učil číst x).

Kleo326
08.02.2013

hezké čtení na dobrou noc

Kate.S
08.02.2013

Hezká pohádka, jak knižně napsaná, tak filmově zpracovaná.

kika 13
08.02.2013

Moc hezké čtení tak mě to vrací do dětství.

petka-2007
22.01.2013

Jedna z knih mého mládí - milé vzpomínky :-)

Selinute
04.11.2012

Oblíbená četba mých dětí. Filmové zpracování bylo vynikající.